Ουγγαρία Βουδαπέστη

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
εισαι απο την απεναντι μερια της πολης, στον λοφο στη Βουδα... Το βραδυ εχεις ελαχιστες επιλογες.. αλλαξε το και κλεισε καποιο στην Πεστη
δεν νομίζω να έχω θέμα με την βραδινή διασκέδαση! άλλωστε δεν είναι και ο λόγος της επίσκεψης!!!! βολεύει όμως η τοποθεσία σε σχέση με τα αξιοθέατα και τις μετακινήσεις? το ξέρεις το ξενοδοχείο? αξίζει ή όχι?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν νομίζω να έχω θέμα με την βραδινή διασκέδαση! άλλωστε δεν είναι και ο λόγος της επίσκεψης!!!! βολεύει όμως η τοποθεσία σε σχέση με τα αξιοθέατα και τις μετακινήσεις? το ξέρεις το ξενοδοχείο? αξίζει ή όχι?
δεν εννοω να κανεις κλαμπινγκ , αλλα η περιοχη ειναι γεματη ζωη το πρωι λογω των αξιοθεατων και το βραδυ ειναι ψιλονεκρα. Θελω να πω οτι θα σου παρει ενα πρωι για να εξερευνησεις την περιοχη , ενω τις υπολοιπες ημερες κατα τη γνωμη μου πρεπει να βρισκεσαι στην Πεστη μιας και εχει πολλα πραγματα να δεις
Το ξενοδοχειο δεν το ξερω...αλλα φαινεται μια χαρα
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
δεν εννοω να κανεις κλαμπινγκ , αλλα η περιοχη ειναι γεματη ζωη το πρωι λογω των αξιοθεατων και το βραδυ ειναι ψιλονεκρα. Θελω να πω οτι θα σου παρει ενα πρωι για να εξερευνησεις την περιοχη , ενω τις υπολοιπες ημερες κατα τη γνωμη μου πρεπει να βρισκεσαι στην Πεστη μιας και εχει πολλα πραγματα να δεις
Το ξενοδοχειο δεν το ξερω...αλλα φαινεται μια χαρα
μην με στεναχωρεισ για το βραδυ:D λεσ και εισαι στα γιαννενα με ολουσ τουσ φοιτητεσ ζωη η καλυτερη βραδυ μακρα
 

digia

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
γεια σας και απο εμενα εχω κλεισει αεροπορικα για βουδαπεστη τον ιανουαριο και βρισκομαι στην αναζητηση ξενοδοχειου !! θα ηθελα καποιες πληροφοριες σχετικα με το που να μεινω και αν ειναι καλυτερα σε διαμερισμα που βλεπω οτι παιζει πολυ στην βουδαπεστη η σε ξενοδοχειο !! εννοειτε λογικες τιμες γιατι ειμαι και φοιτητρια :cool:
 

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Προσπαθήστε να μείνετε ει δυνατόν στην Κεντρική Πέστη ή στην περιοχή του Κοινοβουλίου έστω, ώστε να μπορείτε πιο εύκολα να μετακινηθείτε το πρωί (μετρό, λεωφορεία και πολύ πόδι) αλλά και να έχετε επιλογές για φαγητό ή early drink το βράδυ.
Η Βούδα είναι όμορφη, αλλά όπως είπε και η Ευαγγελία, έχεις τα αξιοθέατα το πρωί στο πιάτο και μετά τις 6 το απόγευμα μένεις εσύ και τα αξιοθέατα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Booking.com: Bo18 Hotel, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 234 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! κατι τετοιο ας πουμε ειναι καλο ??? εχει κοντα μετρο και ειναι πολυυυ καλη η τιμη του
Εξαιρετική επιλογή τοποθεσίας (βρίσκεσαι στη περίφημη εβραϊκή συνοικία της πόλης,για μένα πολύ ενδιαφέρουσα )
το ξενοδοχείο δείχνει αρκετά καλό
 
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
κοιταξε οσο πιο κεντρικα γινεται για παραδειγμα κοντα στην πλατεια βοροσμαρτη ,εμεις μεναμε 3 στασεις του μετρο απο το κεντρο και μας φανηκε πολυ ,γιατι αλλαζεις συνεχεια συρμους για να την γυρισεις και αυτο μας κουρασε. απο την αλλη καλο ειναι να μενεις κεντρικα για να μην χρειαζεται να χρησιμοποιησεις μετρο την νυχτα , δεν ειναι και το καλυτερο .. η πολη για να την δεις θελει πολυυυυυ περπατημα συμφερει να βγαλεις μια 3μερη η 5ημερη καρτα αναλογα ποσο θα μεινεις. αν θελεις κατι να ρωτησεις ευχαριστως να σου πω . α! ο λαβυρινθος καλος ειναι ,μας αρεσε αν εχετε χρονο να τον επισκεφτειτε.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
797
Likes
282
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
κοιταξε οσο πιο κεντρικα γινεται για παραδειγμα κοντα στην πλατεια βοροσμαρτη ,εμεις μεναμε 3 στασεις του μετρο απο το κεντρο και μας φανηκε πολυ ,γιατι αλλαζεις συνεχεια συρμους για να την γυρισεις και αυτο μας κουρασε. απο την αλλη καλο ειναι να μενεις κεντρικα για να μην χρειαζεται να χρησιμοποιησεις μετρο την νυχτα , δεν ειναι και το καλυτερο .. η πολη για να την δεις θελει πολυυυυυ περπατημα συμφερει να βγαλεις μια 3μερη η 5ημερη καρτα αναλογα ποσο θα μεινεις. αν θελεις κατι να ρωτησεις ευχαριστως να σου πω . α! ο λαβυρινθος καλος ειναι ,μας αρεσε αν εχετε χρονο να τον επισκεφτειτε.

γυρισα από Βουδαπέστη τον 15αυγουστο και ο λαβύρινθος ήταν κλειστός για τεχνικούς λόγους και για απροσδιόριστο διάστημα! γκαντεμια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.370
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom