Ουγγαρία Βουδαπέστη

jpsih

Member
Μηνύματα
262
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
???
για να επανελθουμε στο θεμα, ενα πολυ αξιολογο και σχετικα καινουριο ξενοδοχειο ειναι το eurostars budapest center.. διπλα σε μετρο (σταση astoria), 2 λεπτα απο vaci utca, 3 απο δουναβη και γενικα σε πολυ καλη τοποθεσια και μπροστα σε κεντρικο δρομο.. 4 αστερων με πολυ καλες κριτικες..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Αnel μου με όλο το θάρρος δεν ξέρεις από ξενοδοχεία στην Βουδαπέστη... γιαυτό αφορισμούς του στυλ το Sοfitel είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης καλό θα ήταν να τους αποφεύγεις...

Όσα ξενοδοχεία αναφέραμε Sofitel, Corinthia, Hilton είναι μια χαρά ξενοδοχεία της σειράς αλλά ούτε για αστείο δεν είναι κανένα από αυτά το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης... ψάξε, ρώτα, διάβασε και κυρίως κάνε μια βόλτα από εκεί και αμέσως θα καταλάβεις ποιό είναι μακράν το καλύτερο...

Υ.Γ. Όσον αφορά το Hilton της Πέστης το προτιμώ γιατί έχει ησυχία, άριστο location και υπέροχη αμφιθεατρική θέα προς το ποτάμι και τις γέφυρες...

καλέ μου traveller είπα και θα λέω τη γνώμη μου..λέγε και εσύ την δική σου,αλλά σε παρακαλώ μη κάνεις τόσο θόρυβο..με έχεις κουράσει!
ΥΓ.το Hilton έχει θέα σ΄όλες τις γέφυρες??:haha:
όσο για το four seasons δεν θα διαφωνήσω πως είναι πολύ εντυπωσιακό και επιβλητικό εξωτερικά..αλλά όχι του γούστου μου..άσε που είναι πίσω απ΄τη πλατεία(Roosevelt ter)και εκείνα τα δέντρα του κόβουν τη θέα στον Δούναβη!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
452
Likes
250
'Εμεινα και εγώ στο Sofitel το Μάρτιο και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από το location, τη θέα, το δωμάτιο, το πρωινό και φυσικά τη σχέση τιμής-ποιότητας. Μόλις στα 93 ευρώ, deluxe δωμάτιο με θέα στο Δούναβη, στον τελευταίο όροφο.

Και πάλι εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υ.Γ. Όσον αφορά το Hilton της Πέστης το προτιμώ γιατί έχει ησυχία, άριστο location και υπέροχη αμφιθεατρική θέα προς το ποτάμι και τις γέφυρες...
Μηπως εννοείς το Hilton στο καστρο της Βουδας? Γιατι της Πεστης, κοντά στην Andrassy, δεν εχει καποια ιδιαιτερη θεα....



Sent from my LG-P500 using Tapatalk
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
καλέ μου traveller είπα και θα λέω τη γνώμη μου..λέγε και εσύ την δική σου,αλλά σε παρακαλώ μη κάνεις τόσο θόρυβο..με έχεις κουράσει!
ΥΓ.το Hilton έχει θέα σ΄όλες τις γέφυρες??:haha:
όσο για το four seasons δεν θα διαφωνήσω πως είναι πολύ εντυπωσιακό και επιβλητικό εξωτερικά..αλλά όχι του γούστου μου..άσε που είναι πίσω απ΄τη πλατεία(Roosevelt ter)και εκείνα τα δέντρα του κόβουν τη θέα στον Δούναβη!
Αnel τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι... πήγες μια φορά στη Βουδαπέστη έμεινες στο Sofitel, σου άρεσε, με το καλό να ξαναπάς... τις δηλώσεις για τα ξενοδοχεία όμως τι τις ήθελες?

1. Τα δωμάτια του 4Seasons κατά μυστήριο λόγο δεν βρίσκονται στο ισόγειο και τα δέντρα πάλι κατά μυστήριο λόγο δεν είναι οι Ουασικτόνιες του Εθνικού κήπου... άρα η θέα των δωματίων προς τον Δούναβη δεν κόβεται με τίποτε, απλά όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...

2. Αν εσένα σου αρέσει η σοσιαλιστικού ρεαλισμού αρχιτεκτονική του Sofitel καλύτερα από ένα παλάτι του 19ου αιώνα πάσο... όπως είναι μαθημένος ο καθένας... δυστυχώς το γούστο δεν αγοράζεται...

3. Εγώ από το παράθυρο μου στο Hilton μια χαρά έβλεπα δύο γέφυρες του Δούναβη... όλες τις γέφυρες του Δούναβη από το παράθυρό του μόνο ο σούπερμαν ίσως μπορεί να δει...

4. Ακούστηκαν τα γέλια μου μέχρι σε σένα βρε Αnel και σε ενόχλησε ο θόρυβος μου? Ειλικρινά δεν το ήθελα αλλά απόψε γράφεις ιστορία... και μόνο που συγκρίνεις ένα ξενοδοχείο Sofitel με ένα 4Seasons είναι για πολλά γέλια... αλλά συγνώμη είπαμε το γούστο δεν αγοράζεται...

5. Τουλάχιστον σήμερα έμαθες τι είναι τα 4Seasons και πως υπάρχει ένα από αυτά στη Βουδαπέστη... κάτι είναι και αυτό...


Υ.Γ Έχεις δίκιο Μέγιστε της Πέστης εννοούσα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
'Εμεινα και εγώ στο Sofitel το Μάρτιο και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από το location, τη θέα, το δωμάτιο, το πρωινό και φυσικά τη σχέση τιμής-ποιότητας. Μόλις στα 93 ευρώ, deluxe δωμάτιο με θέα στο Δούναβη, στον τελευταίο όροφο.

Και πάλι εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας!
Βεβαιότατα... για 93ευρώ το ξενοδοχείο είναι άριστο... τα δωμάτια όμως του 4Seasons ξεκινάνε από 260?... υπάρχει μια μικρή διαφορά στην τιμή, στις υπηρεσίες, στην ποιότητα σε όλα... γιατί το Sofitel που έμεινες εσύ με 93? και το Hilton που έμεινα εγώ με 100? είναι δυο πολύ καλά ξενοδοχεία αλλά είναι της σειράς... το 4Seasons πουλάει από 260? γιατί δεν είναι ξενοδοχείο της σειράς... είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο της Βουδαπέστης... μην παραμυθιάζεστε μεταξύ σας λοιπόν πως μείνατε στο καλύτερο... σε ένα καλό ξενοδοχείο της σειράς μείνατε... όταν με το καλό σκάσεις τα 260? θα καταλάβεις την διαφορά... γκέγκε?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ααααααα γίνεσαι ενοχλητική.Είπαμε της Πέστης.Το κατάλαβες τώρα ή να στο κάνω και πενηνταράκια;
Θα το ξαναδιαβάσω αύριο που θα μαι νηφάλια :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.359
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom