Ουγγαρία Βουδαπέστη

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Το ερώτημα της κοπέλας είναι ποιο είναι τι καλύτερο ξενοδοχείο της Βουδαπέστης, ή να της προτείνουμε κάποιο ξενοδοχείο; Σχεδόν όλες οι απαντήσεις είναι off topic, οι περισσότεροι δεν δίνουν δεκάρα για το ποιο είναι το καλύτερο ξενοδοχείο, αν θέλετε να μετρηθείτε κάντε ένα νέο σχετικό thread και αφήστε αυτό ήσυχο να απαντήσει το ερώτημα όποιος πράγματι θέλει να βοηθήσει. Πώς μπορεί να βοηθήσει κανείς όταν είναι αναγκασμένος να διαβάσει 20 άσχετα posts πριν καταθέσει τη γνώμη του; Η αναζήτηση πληροφοριών σε αυτό το φόρουμ έχει γίνει δυσχερής επειδή πάντα κάποια άτομα κάνουν επίδειξη του ποιος την έχει μεγαλύτερη, γιατί περί αυτού πρόκειται. Λυπάμαι, περίμενα περισσότερα από αυτό το φόρουμ. Και δεν πρόκειται να ανταπαντήσω, διερωτώμαι μόνο πότε παρεμβαίνουν οι admins για τα off-topic.

Για το ερώτημα να πω στη Γιάννα ότι επισκέπτομαι σύντομα τη Βουδαπέστη και θα μείνω στο μέτριο όπως φαίνεται ibis centrum, με κριτήριο την χαμηλή τιμή και την κεντρική τοποθεσία. Ανάλογα τι θες, θα βρεις στη Βουδαπέστη και το αντίστοιχο ξενοδοχείο, οι επιλογές είναι πολλές σε όλες τις κατηγορίες.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Σαφέστατα και είμαστε εντός topic , εγώ προτείνω το 4Seasons και η Anel το Sofitel τι ζόρι τραβάς?

Kανένας δεν είναι αναγκασμένος να διαβάσει είκοσι posts πριν αποφασίσει... όποιος γουστάρει διαβάζει όποιος όχι πάει σε σύμβουλο ταξιδίων...αν εσύ βρίσκεις την αναζήτηση δυσχερή και δεν σε ικανοποιεί το φόρουμ άνοιξε ένα δικό σου και γράφε μόνος σου...

Όσο για το Ιbis που θα μείνεις καλά να πάθεις... η Βουδαπέστη έχει άπειρα συμπαθητικά ξενοδοχεία σε φοβερά χαμηλές τιμές κι εσύ διάλεξες ένα απρόσωπο ξενοδοχείο αλυσίδας...

Πιστεύω να το έκανα πενηνταράκια για να το κατάλάβει μέχρι και ο dmdoc...
 

LIDA

Member
Μηνύματα
452
Likes
250
Βεβαιότατα... για 93ευρώ το ξενοδοχείο είναι άριστο... τα δωμάτια όμως του 4Seasons ξεκινάνε από 260?... υπάρχει μια μικρή διαφορά στην τιμή, στις υπηρεσίες, στην ποιότητα σε όλα... γιατί το Sofitel που έμεινες εσύ με 93? και το Hilton που έμεινα εγώ με 100? είναι δυο πολύ καλά ξενοδοχεία αλλά είναι της σειράς... το 4Seasons πουλάει από 260? γιατί δεν είναι ξενοδοχείο της σειράς... είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο της Βουδαπέστης... μην παραμυθιάζεστε μεταξύ σας λοιπόν πως μείνατε στο καλύτερο... σε ένα καλό ξενοδοχείο της σειράς μείνατε... όταν με το καλό σκάσεις τα 260? θα καταλάβεις την διαφορά... γκέγκε?

Είδες πουθενά να γράφω ότι ήταν το καλύτερο???
Έγραψα την εμπειρία μου καθώς ζήτησε η κοπέλα προτεινόμενο ξενοδοχείο.
τελεία!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μού 'παν ότι πέφτανε βεγγαλικά αλλά το 'φορεσμένο το 'πιάσαν οι ζέστες κι αρνείται να συνεργαστεί τις τελευταίες 3 μέρες (μήπως βουντού? - ούτε το βιάγκρα δεν το πιάνει) και δεν μπόρεσα να ρίξω και το δικό μου, να συμμετάσχω στη χαρά (traveller, μου φαίνεται θα χρειαστώ βοήθεια...).

Λοιπόν, επί του θέματος, είναι γνωστό στους παλαιότερους ότι είμαι φαν των αλυσίδων (ναι, και αυτών που θα ρωτήσουν οι διεστραμμένοι εξ υμών) αλλά και της γνωστής οικογενείας (ναι, και της διαδόχου αυτής που θα ρωτήσουν οι προβοκάτορες εξ υμών):

Η σύγκριση των 100 ευρώ για το Hilton (αν το βρείτε) με τα 93 για το Sofitel είναι άδικη (για να μην πω ιεροσυλία). Και λίγο παραπάνω να το βρείτε (120 - ας πούμε) μην το χάσετε γιατί ... θα χάσετε! Για τη θέα δεν το συζητάμε (ακόμη και τα δωμάτια που δεν βλέπουν στο ποτάμι, έχουν πολύ καλύτερη από εκείνη των αντίστοιχων του Sofitel), ούτε για την περιοχή και, για όσους ξέρουν, ο κρυφός άσσος βρίσκεται σχεδόν απέναντι! ;)

Το location του Sofitel είναι καλό - αν πρόκειται να βγείς πρωί για ψώνια (σαλαμάκια, τυράκια, αγγουράκια, κλπ.) στη γειτονική σκεπαστή αγορά, ή είσαι τούρνα το βράδυ (ή ... έχεις κακούς σκοπούς), πού να μπαίνεις σε ταξί, το κόβεις χαλαρά με τα ποδαράκια και πριν το πάρεις χαμπάρι, έφτασες για νάνι. Τότε, όμως, θα καταλάβεις τη διαφορά... (για τα μαξιλάρια μιλάω...)

Τώρα, αν με ρωτάτε, εγώ πού θα έμενα (εκτός των παραπάνω δύο), τι να σας πω, ο Λάζλο δυστυχώς δε μένει πια εκει, πήγε μετανάστης στη Σουηδία, οπότε ... ανάλογα τα κέφια, την παρέα και την ποσότητα του ψιλικού οξέος που διαθέτω (αν δεν με είχαν ψειρίσει κιόλας...), είτε η Βούδα, είτε η Πέστη μου κλείσουν το μάτι, θα υποκύψω! :)
 

gianna1976

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Παιδιά ψάχνω ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο,σε λογική τιμή (μέχρι 90?) και φυσικά σε κεντρική τοποθεσία΄. Εχω κάποιες πληροφορίες για το Eurostars αλλά τσαντίστηκα γιατι κάθε μέρα αλλάζει τις τιμές των δωματίων,μου άρεσε όμως το Lιon garden hotel που μου πρότεινε κάποιος φίλος .Πάντως ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση στο αίτημα μου.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Το Ζara είναι καλό, αλλά έχει πολλούς Έλληνες. Εγώ έμεινα πριν λίγες μέρες σε ένα συμπαθέστατο διαμέρισμα(πιο κέντρο πεθαίνεις) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Αν ενδιαφέρεσαι για διαμέρισμα, πες μου να σου δώσω τα στοιχεία.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Και επειδή το Zara έχει πολλούς Έλληνες να μην μείνει εκεί ε? Γιατί παρακαλώ? Βρωμάνε τα πόδια τους?

Εδώ μιλάμε το πουλάει 60? κι εσύ μας λες ιστορίες για διαμερίσματα και αγρίους...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Απλώς, βρίσκω ότι είναι εκνευριστικό να ταξιδεύεις στο εξωτερικό και να συναντάς Έλληνες. Αν θέλεις να γνωρίσεις Έλληνες, το κάνεις στην Ελλάδα.
60 ευρώ είναι, βέβαια, τρομερή τιμή για αυτά τα δωμάτια.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ΚΙ εγώ το βρίσκω εκνευριστικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.359
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom