Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

jousis

Member
Μηνύματα
544
Likes
1.283
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ψήνομαι με το γιεν πάλι στα τάρταρα...
Θα παρακολουθώ στενά, αν δώσεις το πράσινο φως οτι αξίζει. :D
Καλά να περάσεις !

υγ. άσε που FUK έχει 2 ξέχωρα terminal iirc (domestic/int) με απλό shuttle ενδιάμεσα, καλύτερη επιλογή το HND.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
Ψήνομαι με το γιεν πάλι στα τάρταρα...
Θα παρακολουθώ στενά, αν δώσεις το πράσινο φως οτι αξίζει. :D
Καλά να περάσεις !

υγ. άσε που FUK έχει 2 ξέχωρα terminal iirc (domestic/int) με απλό shuttle ενδιάμεσα, καλύτερη επιλογή το HND.
Ευχαριστώ φιλαράκι.
Ναι όταν το έψαξα και το είδα και αυτό για το τέρμιναλ άλλαξα γνώμη προς Τόκιο.
Απλά μου κάνει εντύπωση που το δίνουν ενώ χρειάζεται αυτή η αλλαγή.
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Έλα για παρέα!



Τελικά έχω κλείσει μέσω Haneda γιατί παράτησα συνεχείς καθυστερήσεις και diversions στην πτήση για Fukuoka.
Έχω κλείσει επιστροφή από Fukuoka επόμενη εβδομάδα προς Τόκυο και από εκεί επόμενη μέρα πετάω για πάτρια εδάφη .

Θα σας πω ,πως είναι 😁
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
605
Likes
2.111
Έχω κλείσει επιστροφή από Fukuoka επόμενη εβδομάδα προς Τόκυο και από εκεί επόμενη μέρα πετάω για πάτρια εδάφη .

Θα σας πω ,πως είναι 😁
Εμείς είμαστε τοκυο κ αύριο φευγουμε για κιοτο 4 βραδιά μετά οσακα
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Εμείς είμαστε τοκυο κ αύριο φευγουμε για κιοτο 4 βραδιά μετά οσακα
Ότι θέλετε μου λέτε, έχω ρίξει το περπάτημα της ζωής μου , μέχρι και Μπραντς και καλό καφέ βρήκα 😂 2 φορές πήγα Κυότο από Οσάκα αυθημερόν 30 λεπτά με το τρένο .
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
Ότι θέλετε μου λέτε, έχω ρίξει το περπάτημα της ζωής μου , μέχρι και Μπραντς και καλό καφέ βρήκα 😂 2 φορές πήγα Κυότο από Οσάκα αυθημερόν 30 λεπτά με το τρένο .
Θα κάνεις ένα ποστ που θα τα γράφεις όλα για να τα δει κόσμος, όταν έχεις χρόνο φυσικά.
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Θα κάνεις ένα ποστ που θα τα γράφεις όλα για να τα δει κόσμος, όταν έχεις χρόνο φυσικά.
Ναι,θα το ήθελα πολύ . Αλλά, με βάση ότι βλέπω εδώ. Δύσκολα είμαι
Οι περισσότεροι είναι λες και είναι συγγραφείς.
Θα φάω κράξιμο 😂
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.575
Likes
14.735
Ναι,θα το ήθελα πολύ . Αλλά, με βάση ότι βλέπω εδώ. Δύσκολα είμαι
Οι περισσότεροι είναι λες και είναι συγγραφείς.
Θα φάω κράξιμο 😂
Χρηστικές πληρφορίες για ότι έκανες δώσε για αρχή....δεν χρειάζεται να γράψεις λογοτεχνία :haha:
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
605
Likes
2.111
Ότι θέλετε μου λέτε, έχω ρίξει το περπάτημα της ζωής μου , μέχρι και Μπραντς και καλό καφέ βρήκα 😂 2 φορές πήγα Κυότο από Οσάκα αυθημερόν 30 λεπτά με το τρένο .
Ναι στείλε μου για κιοτο κ οσακα ότι πληροφορία έχεις
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
424
Likes
520
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι στείλε μου για κιοτο κ οσακα ότι πληροφορία έχεις
Arashiyama
Aπο Κυότο τραίνο για Arashiyama και παίρνεις το Sagano train Kameoka. Απ'εκεί επιστροφή με βαρκάδα στον ποταμό.

Απο την προβλήτα του πλοιαρίου είναι μετά επισκέψιμα όλα τα αξιοθέατα. Togetsukyo bridge, monkey forrest, Tenryu-ji temple, bamboo forrest, Okochi sanso garden

O σταθμός Saga Torokko Station (που φεύγει το Sagano train) ειναι ακριβώς δίπλα στο σταθμό JR Saga-Arashiyama station, όπου φθάνεις απο Κυότο, με τη γραμμή jr sagano line.

Sagano Scenic Railway
880 yen

See the Sagano Scenic Railway page for hours and fares.

https://www.sagano-kanko.co.jp/en/

The Sagano Romantic Train – Kyoto Station
Κάνεις τη διαδρομή με το sagano train, φθάνεις Kameoka Torokko station. Επιστροφή μπορείς με το ίδιο τραίνο αλλά και με βάρκα μέσω του Hozugawa river. Shuttle buses fm Kameoka torokko μεταφέρουν τους επιβάτες στο σημείο εκκίνησης της βαρκάδας. Ειναι μια κρουαζιέρα 2 ωρών. (6000/άτομο) You can buy tickets for the Hozugawa-kudari River Boat Ride in advance at Saga Torokko Station.

Εδω κλείνεις εισιτήρια για την κρουαζιέρα Triplabo | Book Your Tickets, Passes and Things To Do

6000 ΥΕΝ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.192
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom