Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Στέλνε μας ενημερωσεις
Δεν θα περάσω καλά είναι το μόνο σίγουρο, και φοβάμαι φουλ τα αεροπλάνα. Όπως είχα γράψει σε άλλο θέμα.
Όποτε ,πιστεύω ότι αύριο θα ζοριστούμε φουλ...
 

giota235

Member
Μηνύματα
199
Likes
465
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Έχουμε ήδη delay λόγω καιρού , 2.5 ώρες. Είμαστε ακόμα στην Τουρκία ..
Καλή αρχή!! Κι εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω , πως θα επιστρέψω στο Τόκιο για να φύγουμε για Ελλάδα. Υπάρχουν ακυρώσεις ακόμα και στα τρένα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.121
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Πέρσι που ήμουν Ιαπωνία είχε πάρα πολλές ακυρώσεις στα τρένα λόγω τυφώνα και γινόταν πανικός από κόσμο ενώ δεν υπήρχε καμία ενημέρωση για το πότε θα επανέλθει η κυκλοφορία. Είχα αγχωθεί γιατί έπεσε κοντά στην πτήση επιστροφής και φοβόμουν ότι δεν θα κατάφερνα να φτάσω στο Τόκιο.

Αυτό που έκανα και θα σας συμβούλευα να κάνετε αν υπάρχει η δυνατότητα είναι να χρησιμοποιήσετε τοπικά τρένα αν λειτουργούν και να προσπαθήσετε σιγά σιγά να φτάσετε στην άλλη πόλη. Εγώ αυτό έκανα και δούλεψε. Τα τοπικά τρένα δεν επηρεάζονται από τις ακυρώσεις τόσο όσο τα γρήγορα τους.
 

giota235

Member
Μηνύματα
199
Likes
465
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Πέρσι που ήμουν Ιαπωνία είχε πάρα πολλές ακυρώσεις στα τρένα λόγω τυφώνα και γινόταν πανικός από κόσμο ενώ δεν υπήρχε καμία ενημέρωση για το πότε θα επανέλθει η κυκλοφορία. Είχα αγχωθεί γιατί έπεσε κοντά στην πτήση επιστροφής και φοβόμουν ότι δεν θα κατάφερνα να φτάσω στο Τόκιο.

Αυτό που έκανα και θα σας συμβούλευα να κάνετε αν υπάρχει η δυνατότητα είναι να χρησιμοποιήσετε τοπικά τρένα αν λειτουργούν και να προσπαθήσετε σιγά σιγά να φτάσετε στην άλλη πόλη. Εγώ αυτό έκανα και δούλεψε. Τα τοπικά τρένα δεν επηρεάζονται από τις ακυρώσεις τόσο όσο τα γρήγορα τους.
Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμάς τώρα. Σκεφτόμουν να κάνω αυτό που μόλις είπατε. Είμαστε Οσακα, κοιτάζω για Κιοτο και από εκεί για Τόκιο. Σας ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο, είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση.
 

astirpal

Member
Μηνύματα
61
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Έχουμε ήδη delay λόγω καιρού , 2.5 ώρες. Είμαστε ακόμα στην Τουρκία ..
Ποσο σε νιωθω αληθεια...περιμενουμε ενημερωση. μακαρι να μην εχεις πολλες αναταραξεις κ να φτασεις καλα στον προορισμο σου.
 

giota235

Member
Μηνύματα
199
Likes
465
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Ποσο σε νιωθω αληθεια...περιμενουμε ενημερωση. μακαρι να μην εχεις πολλες αναταραξεις κ να φτασεις καλα στον προορισμο σου.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι η εταιρεία δεν θα ρισκάρει σε καμία περίπτωση την ασφάλεια σας όποτε οποία της απόφαση θ είναι για καλό.
 

L33T

Member
Μηνύματα
133
Likes
239
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι η εταιρεία δεν θα ρισκάρει σε καμία περίπτωση την ασφάλεια σας όποτε οποία της απόφαση θ είναι για καλό.
Ναι, συμφωνώ .

Είμαι στο τρένο για Τόκυο.

Η πτήση ήταν αριστούργημα .Ουτε κιχ, ούτε ένα μικρό κούνημα . Μιλάμε για αριστούργημα.

Μηδέν τζετ λαγκ γιατί κοιμήθηκα μόνο 2 ώρες 😂

Όποτε αύριο θα είμαστε έτοιμοι .
 

giota235

Member
Μηνύματα
199
Likes
465
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Ναι, συμφωνώ .

Είμαι στο τρένο για Τόκυο.

Η πτήση ήταν αριστούργημα .Ουτε κιχ, ούτε ένα μικρό κούνημα . Μιλάμε για αριστούργημα.

Μηδέν τζετ λαγκ γιατί κοιμήθηκα μόνο 2 ώρες 😂

Όποτε αύριο θα είμαστε έτοιμοι .
Και εδώ μέχρι στιγμής οι πτήσεις οσακα Τόκιο έγιναν κανονικά και αύριο που θα ταξιδέψω εγώ φαίνεται να γίνονται κανονικά. Καλωσήρθες, καλή διαμονή!
 

jousis

Member
Μηνύματα
544
Likes
1.283
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Μια μικρή βοήθεια αν έχει κάποιος άποψη.

Είμαι να διαλεγω μια εκ των παρακάτω
1. Οσακα Φουκουόκα και από εκεί Σινγκαπούρη ( χρόνος ανάμεσα στις πτήσεις 1:30 ώρα)

2. Οσακα Χανεντα Σιγκαπούρη (χρόνος ανάμεσα στις πτήσεις 1:20 λεπτά)
Πάλι θα πας ;
 

giota235

Member
Μηνύματα
199
Likes
465
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Μου ακούγεται σχεδόν το ίδιο. Η ίδια απόσταση είναι από την οσακα για το τοκιο αλλά για τη φουκουοκα.. για μεγαλύτερη ασφάλεια θα πήγαινα ίσως στη φουκουοκα επειδή είναι μικρότερο το αεροδρόμιο και για να νιώθω ασφαλής με τις διαδικασίες του αεροδρομίου λόγω της ώρας αναμονής.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
Έλα για παρέα!

Μου ακούγεται σχεδόν το ίδιο. Η ίδια απόσταση είναι από την οσακα για το τοκιο αλλά για τη φουκουοκα.. για μεγαλύτερη ασφάλεια θα πήγαινα ίσως στη φουκουοκα επειδή είναι μικρότερο το αεροδρόμιο και για να νιώθω ασφαλής με τις διαδικασίες του αεροδρομίου λόγω της ώρας αναμονής.
Τελικά έχω κλείσει μέσω Haneda γιατί παράτησα συνεχείς καθυστερήσεις και diversions στην πτήση για Fukuoka.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom