Βιετνάμ Βιετνάμ,πολλές απορίες...

mers

Member
Μηνύματα
16
Likes
6
Παιδιά καλησπέρα, για ταξιδιωτική ασφάλεια για το ταξίδι που θα κανω Βιετνάμ και Πουκετ έχει να μου προτείνει κάποιος?
 

christinaxd

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιάαααα Kαλησπέρα,
Για να κάνω είσοδο στην Χώρα χρειάζομαι και εισητήρια επιστροφής !?????
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
133
Likes
350
Χρειάζεται οπωσδήποτε για να βγάλεις visa το εισιτήριο επιστροφής
Για την Βιζα δεν χρειαζετε εισιτηριο επιστροφης αλλα στο αεροδρομιο αναχωρησεις μπορει να σου ζητησει η αεροπορικη (αναλογως την διαθεση του υπαλληλου στο γκισε) καλου κακου να εχεις ενα αποδεικτικο οτι θα βγεις απο την χωρα μπορεις αν θες να βγαλεις ενα εισιτηριο λεοφωρειου πχ Χο τσι μινχ -πνομ πενχ η ενα φτηνο αεροπορικο για διπλανη χωρα το οποιο το χρησιμοποιεις η το πετας.
Η
Καλημέρα,
αρα μπορώ απλά να κλείσω one way?
Μπορεις να κλεισεις one way αλλα βγαλε και ενα ειςιτηριο πχ Χο τσι Μονχ -Πνομ Πενχ με λεωφορειο ως αποδεικτικο οτι θα βγεις απο την χωρα σε περιπτωση που στο ζητησει η αεροπορικη στο Βενιζελος
 

poised

Member
Μηνύματα
970
Likes
7.736
Καλημέρα,
αρα μπορώ απλά να κλείσω one way?
Πηγαίνω στη χώρα σχεδόν 10 χρόνια, 90% one way, έχω μπει οδικώς και αεροπορικώς με διάφορες βίζες και δεν έχει ζητηθεί ποτέ από κανέναν εισιτήριο επιστροφής ούτε υπάρχει τέτοια υποχρέωση απ' όσο γνωρίζω κάπου.

Ο καθένας κάνει ότι θέλει.
 

poised

Member
Μηνύματα
970
Likes
7.736
Νομίζω κάπου αλλού είχε αναφερθεί ο τυφώνας yagi που τελικά πέρασε πάνω από ha long, cat ba, hanoi και βορρά και έχει αφήσει την καταστροφή. Αν κάποιος βρίσκεται στη χώρα τώρα ή τις επόμενες τουλάχιστον 15 μέρες, καλό είναι να αποφύγει τις περιοχές αυτές.

Φωτογραφία από το Ανόι το Σάββατο πριν ακόμα ξεκινήσει το κακό (δεν είναι δική μου, μου την στείλανε).

1726156509853.png
 

paykopete

Member
Μηνύματα
175
Likes
741
Νομίζω κάπου αλλού είχε αναφερθεί ο τυφώνας yagi που τελικά πέρασε πάνω από ha long, cat ba, hanoi και βορρά και έχει αφήσει την καταστροφή. Αν κάποιος βρίσκεται στη χώρα τώρα ή τις επόμενες τουλάχιστον 15 μέρες, καλό είναι να αποφύγει τις περιοχές αυτές.

Φωτογραφία από το Ανόι το Σάββατο πριν ακόμα ξεκινήσει το κακό (δεν είναι δική μου, μου την στείλανε).

View attachment 473618
Ναι το ανεφερα, δυστυχως τα νεα απο την χωρα που μιλαω και με μια ντοπια δεν ειναι καλα...

Στους 197 ανέρχονται οι νεκροί από τον τυφώνα Yagi - Καταστράφηκαν εκατ. στρέμματα καλλιεργειών | in.gr
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.674
Likes
14.138
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σε σχετικές ομάδες στο fb οι ντόπιοι μεταδίδουν ότι οι νεκροί έφτασαν σήμερα τους 327!
Η Sapa θα είναι προσβάσιμη ξανά από αύριο, αλλά το Fansipan όχι λόγω κατολισθήσεων..
Στο Ανόι όλα καλά σιγα σιγά πέφτει και η στάθμη στον κόκκινο ποταμό.
Μεγάλες καταστροφές....
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.833
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom