Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
παιδιά sorry νιώθω ότι σας κούρασα (είμαι λίγο αναποφάσιστος ;))
βρήκα ένα ξενοδοχείο (hotel savoia & jolanda) με πολύ καλές προσφορές και μπορώ να πω ότι με έχει κερδίσει . δίνει την deluxe junior suite 2150 & την σουιτα στην σοφίτα με καποια εχτρα δωράκια 1990 . Έχει κανείς πάει σε αυτό το ξενοδοχείο ???(φιλε sprom ευχαριστώ αλλα η αλήθεια είναι ότι προτιμάμε να χαλαρώσουμε σε ένα ωραίο μέρος γι'αυτό και διαλέξαμε την Βενετία )

To Savoia Jolanda ειναι το αγαπημενο μου ξενοδοχειο στη Βενετια.. Το θεωρω απο τα καλυτερα value for money ξενοδοχεια της πολης. Η θεση του καταπληκτικη.. δυο βηματα απο San Marco, διπλα στη γεφυρα των στεναγμων,επανω στη riva degli schiavoni, την μεγαλυτερη περατζαδα της Βενετιας.. Το ξενοδοχειο ειναι boutique με βενετσιανικη ατμοσφαιρα, σε μεταφερει σε αλλη εποχη.. H θεα απο τα μπροστινα δωματια-σουιτες ειναι απολαυστικη και ιδιατερη ολες τις ωρες της ημερας.. εχω μεινει 2 φορες σε superior junior suite lagoon view, οχι deluxe (τη δευτερη φορα μας προτειναν upgrade σε deluxe αλλα δεν το καναμε, η superior junior ειναι κουκλιστικη, η deluxe δεν μου αρεσε τοσο, εχει απλως τη διαφορα οτι χωριζεται σε δυο χωρους, υπνοδωματιο και σαλονι, με αποτελεσμα το δωματιο να ειναι πιο μικρο ενω η suoerior εχει το σαλονι και το κρεβατι σε εννιαιο μεγαλο χωρο, ολες οι σουιτες εχουν μπανιερα στρογγυλη με υδρομασαζ και τεραστια παραθυρα στη λιμνοθαλασσα). Επισης το πρωινο του ειναι παρα πολυ καλο, εχει μεγαλη ποικιλια και πολυ καλη ποιοτητα, καθε μερα διαφορετικα γλυκα..

Διαφωνω με τους προλαλησαντες στο θεμα θεα. Η θεα στη Βενετια ειναι απαραιτητη. Καλυτερα σε απλο δωματιο με θεα στο καναλι παρα σε σουιτα χωρις θεα. Θεωρω οτι το ξενοδοχειο θα ειναι ανταξιο των προσδοκιων σας και θα σας προσφερει μια απολαυστικη διαμονη. Επιλεξτε δωματιο με θεα..
 

GEORGEXX

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Και εμενα μου εκανε το κλικ το Savoia Jolanda,να σε ρωτησω και κατι αλλο erminathess,για την σουιτα 403 ξερεις κατι?γιατι ημαστε αναμεσα στη junior suite και στη 403.sprom οι προσφορες ειναι για 2 ημερες και αλλες για 3 ημερες
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Δεν το ξερω το δωματιο 403, αλλα στον 4ο οροφο μαλλον δεν θα εχεις τοσο αμεση θεα μεσα απο το δωματιο, εννοω δηλ οτι για να δεις το καναλι θα πρεπει να πλησιασεις στο τζαμι.. Νομιζω οτι την καλυτερη θεα δινει ο 2ος οροφος.. παρεπιπτοντως, κοιταζοντας τις φωτο του ξενοδοχειου νομιζω οτι η μπλε σουιτα ειναι η καλυτερη περιπτωση αλλα δεν ξερω αριθμο δωματιου δυστυχως...
 

bebe lilly

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας !! τελικα μαλλον θα παμε 25-28 του μηνα βενετια κ ηθελα να ρωτησω κατι ...απο Ρωμη εχω ακουσει πως παει κ τρενο για βενετια... καθε ποτε εχει δρομολογια? ποση ωρα κανει? αξιζει κ απο τιμη πως ειναι??? ευχαριστω...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Γεια σας !! τελικα μαλλον θα παμε 25-28 του μηνα βενετια κ ηθελα να ρωτησω κατι ...απο Ρωμη εχω ακουσει πως παει κ τρενο για βενετια... καθε ποτε εχει δρομολογια? ποση ωρα κανει? αξιζει κ απο τιμη πως ειναι??? ευχαριστω...
http://www.easyjet.com/EL/Booking.mvc
μη το πεις πουθενά τζάμπα πράμα.....
 

gerasimos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Αγαπητοι φιλοι μηπως ξερει κανεις πως θα παω απο το αεροδρομιο (βενετια) στην πλατεια του Α. Μαρκου;Επισης κανενα καλο εστιατοριο. Ευχαριστω
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.023
Likes
20.244
Αγαπητοι φιλοι μηπως ξερει κανεις πως θα παω απο το αεροδρομιο (βενετια) στην πλατεια του Α. Μαρκου;Επισης κανενα καλο εστιατοριο. Ευχαριστω
Λεωφορείο μέχρι τη Π. Ρόμα και μετά βαπορέτο στο Μεγάλο Κανάλι (καμία σχέση με το Mega Channel). Εστιατόρια έχω δώσει σε άλλο τόπικ χθες, ψάξτο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.942
Likes
12.905
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εμείς είχαμε φτάσει στο κέντρο όπως περιγράφει ο GTS
και είχαμε φύγει με κάτι σαν βαπορέτο (alilaguna boats) ξανά πίσω για αεροδρόμιο
(αναφέρεται στο πολύ χρήσιμο site που έδωσε η KLEOPATRA).
O δεύτερος τρόπος είναι πιο "εντυπωσιακός" αλλά και πιο ακριβός. Εμείς τον είχαμε επιλέξει γιατί έχει και κάποια πολύ πρωινά δρομολόγια όταν τα λεωφορεία δεν λειτουργούν ακόμα.
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Σε λίγο καιρό πάω Βενετία και χρειάζομαι πληροφορίες για το πως θα κινηθώ στην πόλη,πως θα πάω απο το λιμάνι στον σιδηροδρομικό σταθμό;που έχει καλές και φθηνές πιτσαρίες,πως κάνουμε βόλτα με γονδόλα και διάφορα άλλα χρήσιμα.

και επίσης θα με ενδιέφεραι να μάθω που ακριβώς είναι η πιτσαρία στο παρακάτω βίντεο.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.564
Μηνύματα
901.448
Μέλη
39.303
Νεότερο μέλος
Buyer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom