Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγω καταλαβα απο το Link που εστειλε σε εμένα παραπανω o twinkie οτι η travelcard εκτος απο απεριοριστες διαδρομες με το βαπορεττο εντος του χρονου για τον οποιον εχει αγορασθεί, ισχύει και για το λεωφορείο που θα περνω απο το μέστρε για piazzale roma...
γιαννη πες μας εσυ τι καταλαβες τωρα..η σειρά σου!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εμεις δεν χρειαστηκαμε καθολου βαπορετο, περπατιεται ανετα με τα ποδια! Μονο για πλακα ανα θελει κανεις να μπει....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
εγω καταλαβα απο το Link που εστειλε σε εμένα παραπανω o twinkie οτι η travelcard εκτος απο απεριοριστες διαδρομες με το βαπορεττο εντος του χρονου για τον οποιον εχει αγορασθεί, ισχύει και για το λεωφορείο που θα περνω απο το μέστρε για piazzale roma...
γιαννη πες μας εσυ τι καταλαβες τωρα..η σειρά σου!!
χαχαχα αυτο καταλαβα και αυτο ισχυει..για σενα θα ειναι χρησιμο που θα μενεις μεστρε.αλλα και παλι αν την παρεις εχει νοημα μονο αν κανεις πολλες διαδρομες με βαπορετο.αν ειναι για 2-3 δεν υπαρχει λογος.ουτε για τα μουσεια και εκλησιες.εκτος αν θες να μπεις σε καθε πιθανο και απιθανο μουσειο,γκαλερι και εκλησια.εγω δεν ειμαι φαν του ειδους και μονο στα κλασικα και βασικα θα παω.εμενα δωσε μου τοπια και θεματα για φωτογραφιες:D
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Εμεις δεν χρειαστηκαμε καθολου βαπορετο, περπατιεται ανετα με τα ποδια! Μονο για πλακα ανα θελει κανεις να μπει....

gianni..απο την αρχη σκεφτομουν να κανω αυτο που λεει η ειρηνη...
δυομισι μερες θα ειναι το περασμα μου απο βενετια...οποτε μια φορα βολτα στο μεγαλο καναλι.. για την εμπειρια...και αν προλαβω να παω σε κανενα νησακι..που δεν το βλεπω..
τωρα για μουσεια...δεν ξερω ακομα ..γιατι δεν εχω διαβασει τι ακριβως παιζει....
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
174
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ioanna balla και όποιος άλλος χρειάζεται ξενοδοχείο στο Mestre:
Δείτε το
Hotel Novotel Venezia Mestre Castellana: travel, stay or vacation, holiday at VENEZIA MESTRE

Έμεινα εκεί πριν 2 χρόνια. Τυπικό Novotel. Η καλύτερη τιμή ήταν αν το έκλεινες από το ίδιο του το site. Είχε πρωινό και parking. Το σημαντικότερο είναι ότι είχε mini bus που σε πήγαινε Βενετία δωρεάν (αν θυμάμαι καλά, ανά μισάωρο μέχρι το βράδυ). Επίσης, σε απόσταση 5'-10' με τα πόδια είχε στάση λεωφορείου για Βενετία. Γενικά πολύ βολικό και οικονομικό!
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
και γω καταληγω στον να μην παρω καρτα για βαπορετο.αντε να κανω βολτα το καναλι μια φορα και αλλη μια που θα παω στο μπουρανο.καλη λυση για τη μεταφορα μας απο το αεροδρομιο μου κανει αυτη με το βαπορετο που παει κατεθειαν στην πλατεια αγιου μαρκου(που ειναι και το ξενοδοχειο μας). 24? με επιστροφη.με λεωφορειο και βαπορετο 6+3 και ανεβα κατεβα με βαλιτσες.μπορει καποιος να με βοηθήσει για τα μουσεια.τα βασικα και τι τιμες παιζουν.υπαρχει καποια καρτα?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
6.498
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
.μπορει καποιος να με βοηθήσει για τα μουσεια.τα βασικα και τι τιμες παιζουν.υπαρχει καποια καρτα?
Moυσείο Correr (απέναντι απ τον Αγ. Μάρκο)-Accademia-Palazzo Grassi (εδώ γίνονται σύγχρονες εκθέσεις)-Guggenheim-Aρχαιολογικό
άλλα να μη χάσεις: ducal palace-santa Maria della salute (εικόνα Μεσοποντίτισσας)-εκκλησία και σχολή S. Rocco (Tintoreto) και εκατοντάδες άλλα. Μέ ΄2-3 ευρώ ανεβαίνεις στο καμπαναριό του Αγ. Μάρκου που υπάρχουν τα αυθεντικά 4 άλογα από την Κων/λη. Μη βγάζεις κάρτα γιατί δεσμεύεσαι. όπου βλέπεις πόρτα ανοιχτή μπαίνε μέσα. στις περισσότερες εκκλησίες είναι ελεύθερα. ρίξε μια ματιά και στις ιστορίες
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
και κατι τελευταιο....αφου εκλεισα τα εισιτηρια συνηδητοποιησα οτι η πρωτη μερα μας στη βενετια ειναι του αγιου βαλεντινου 14/2.αν και για μενα δεν σημαινει κατι ιδιαιτερο η συγκεκριμενη ημερα θα ηθελα να παμε καπου ομορφα για φαγητο με τη συντροφο μου.εχετε να μου προτεινετε κατι για την περισταση σε φυσιολογικες τιμες?
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αποφύγετε τα εστιατόρια κοντά σε San Marco.
Μια οικονομική πρόταση θαλασσινών σε περιβάλλον όχι τόσο ρομαντικό αλλά τυπικά ιταλικό είναι η Osteria ai 4 Ferri
Osteria ai Quatro Feri | Osteria ai Quatro Feri, Venice, Italy | Whatsonwhen

Τρώνε πολλοί ντόπιοι εκεί, καλό είναι να κλείσετε τραπέζι γιατί ειναι μικρό.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
6.498
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
και κατι τελευταιο....αφου εκλεισα τα εισιτηρια συνηδητοποιησα οτι η πρωτη μερα μας στη βενετια ειναι του αγιου βαλεντινου 14/2.αν και για μενα δεν σημαινει κατι ιδιαιτερο η συγκεκριμενη ημερα θα ηθελα να παμε καπου ομορφα για φαγητο με τη συντροφο μου.εχετε να μου προτεινετε κατι για την περισταση σε φυσιολογικες τιμες?

βρε tax, ένα-ένα τα ξεφουρνίζεις. με κατασυγκίνησες!!!άκου Αγ. Βαλεντίνου στη Βενετία!!!!αλλά επειδή φαίνεσαι καλό παιδί σε στέλνω εδώ:

http:///www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/13768-%E2%E5%ED%E5%F4%DF%E1-%E7-%E2%E1%F3%DF%EB%E9%F3%F3%E1-%F4%E7%F2-%E1%E4%F1%E9%E1%F4%E9%EA%DE%F2.html

φαγητό στην πλατεία του Αγ. Μάρκου, το βράδυ θα έχει και ειδική ατραξιόν. έπεσα μια χρονιά σε διαγωνισμό φιλιού!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.565
Μηνύματα
901.449
Μέλη
39.303
Νεότερο μέλος
Buyer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom