Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Το ξερω και συμφωνω.Δυστυχως για μενα,αρχισα αργα να ταξιδευω εξω και τωρα εχω την ΄΄καψα΄΄,μαλλον λαθος το timing.
Τα λεφτα που θα δωσω για διαμονη,εξαρτωνται απο τις μερες που θα μεινω καπου.
Μονο για τη Βενετια,οπως προειπα θα εκανα υπερβαση.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
συγνώμη αλλά να πας βενετία και να μείνεις μέστρε ειναι σα να πας σαντορίνη και να μεινεις καμαρι-περίσσα... ξέρω οτι οι διαφορες στις τιμές ειναι τεράστιες αλλά τουλάχιστον για μάρτιο έχεις επιλογες (σε αντίθεση με μάιο) πάντως εγω προσφέρομαι να βρω κάτι αξιόλογο σε συγκεκριμένες ημ/νιες για μάρτιο αν θέλετε....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
συγνώμη αλλά να πας βενετία και να μείνεις μέστρε ειναι σα να πας σαντορίνη και να μεινεις καμαρι-περίσσα... ξέρω οτι οι διαφορες στις τιμές ειναι τεράστιες αλλά τουλάχιστον για μάρτιο έχεις επιλογες (σε αντίθεση με μάιο) πάντως εγω προσφέρομαι να βρω κάτι αξιόλογο σε συγκεκριμένες ημ/νιες για μάρτιο αν θέλετε....
τοτε ζηταω βοηθεια εγω:)
αν μπορεις να βρεις για 3 διανυκτερευσεις απο 27/2 μεχρι 2/3.εψαξα και δεν βρηκα κατι οικονομικο.και φυσικα οχι με κοινο μπανιο.εννοειται αυτο.γιαυτο σκεφτηκα το μεστρε.που οντως εχουν τρελη διαφορα.
απλα πολυ ντορος γινεται γιατι μιλαμε για εναν υπνο και ολη μα ολη τη μερα στη βενετια.γιατι το μεγαλοποιουμε?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.789
Likes
17.932
Πάντως αν μείνεις mestre δες ξενοδοχείο κοντά στο σταθμό που έχει τακτικά δρομολόγια (είναι 10 λεπτά η διαδρομή)..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και για μένα τη Βενετία την απολαμβάνεις πραγματικά μόνο αν μείνεις μέσα. Μέστρε κλπ δεν αξίζει. Στη Βενετία δεν χωράνε συμβιβασμοί.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
απλα πολυ ντορος γινεται γιατι μιλαμε για εναν υπνο και ολη μα ολη τη μερα στη βενετια.γιατι το μεγαλοποιουμε?
Δεν ειναι μονο ενας υπνος: Ειναι η δυνατοτητα να εισαι εκει οταν η πλειονοτητα των τουριστων εχει φυγει για το Μεστρε!
Αν μπορεσετε να πατε στη Βενετια απο Κυριακη βραδι μεχρι και Πεμπτη τοτε θα βρειτε τιμες ξενοδοχειων πολυ καλυτερες.
Αν το συνδυασετε με μια Ραβενα την Παρασκευη-Σαββατο που ειναι εκει διπλα και εχει εκπληκτικα ψηφιδωτα να δει κανεις (Αγιος Βιταλιος και Γκαλα Πλασιντια) και παει στην Βενετια την Κυριακη μπορει να βρει πολυ πιο οικονομικες τιμες ξενοδοχειων.
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
"Δεν ειναι μονο ενας υπνος: Ειναι η δυνατοτητα να εισαι εκει οταν η πλειονοτητα των τουριστων εχει φυγει για το Μεστρε!"

Έρση έγραψες!!!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Έχεις τσεκάρει τα ξενοδοχεία στην περιοχή του Cannaregio??
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν ειναι μονο ενας υπνος: Ειναι η δυνατοτητα να εισαι εκει οταν η πλειονοτητα των τουριστων εχει φυγει για το Μεστρε!
Αν μπορεσετε να πατε στη Βενετια απο Κυριακη βραδι μεχρι και Πεμπτη τοτε θα βρειτε τιμες ξενοδοχειων πολυ καλυτερες.
Αν το συνδυασετε με μια Ραβενα την Παρασκευη-Σαββατο που ειναι εκει διπλα και εχει εκπληκτικα ψηφιδωτα να δει κανεις (Αγιος Βιταλιος και Γκαλα Πλασιντια) και παει στην Βενετια την Κυριακη μπορει να βρει πολυ πιο οικονομικες τιμες ξενοδοχειων.
σ'ευχαριστω για την πληροφορια.κυριακη θα παμε ομως εχω ψαξει παντου μεσα στη βενετια σε καθε συνοικια.δεν υπαρχει τιποτα οικονομικο.και δεν ξερω τι εννοεις καλες τιμες.θα εδινα μεχρι 100 το δυκλινο και αν...αλλα δεν εχει τιποτα νορμαλ και ολα ειναι με κοινο μπανιο ελεος.
και να σου πω..λεφτα εχουμε ομως δεν ξερω αν αξιζει αυτη η τεραστια διαφορα τιμης για εναν υπνο ξανατονιζω.
απο κει και περα εξαντληθηκε το θεμα.ο καθενας εχει αλλη αντιλειψη.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
ειχα σκοπο να μεινω τρεις μερες βενετια και περιπου 1,5 στο μιλανο.πιστευετε αξιζει να παω στη ρωμη?ή ειναι πολυ λιγες περιπου 2 μερες για ρωμη?να κοψω μια μερα στη βενετια?
να πω την αληθεια δεν ξερω γιατι με τραβαει περισσοτερο η ρωμη.σιγουρα συνολο 5 μερες ειναι λιγες αλλα ακομα σκεφτομαι πως να τις προγραμματισω.
θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες απ τους ειδικους του θεματος και οχι μονο:D
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
σ'ευχαριστω για την πληροφορια.κυριακη θα παμε ομως εχω ψαξει παντου μεσα στη βενετια σε καθε συνοικια.δεν υπαρχει τιποτα οικονομικο.και δεν ξερω τι εννοεις καλες τιμες.θα εδινα μεχρι 100 το δυκλινο και αν...αλλα δεν εχει τιποτα νορμαλ και ολα ειναι με κοινο μπανιο ελεος.
και να σου πω..λεφτα εχουμε ομως δεν ξερω αν αξιζει αυτη η τεραστια διαφορα τιμης για εναν υπνο ξανατονιζω.
απο κει και περα εξαντληθηκε το θεμα.ο καθενας εχει αλλη αντιλειψη.
εγω θα ξαναπω για αλλη μια φορα το al vagon. Ξεκιναν απο 70 ευρω αλλα χωρις πρωινο. Μπορεις ομως ανετα να το φας εξω και να δοκιμασεις τα πανινι, τα κρουασαν και τις τοσες αλλες λιχουδιες. Το μονο θεμα ειναι οτι ειναι πολυ πολυ μικρα τα δωματια. Τουχαχιστον τα φτηνα, γιατι εχει και με 120 πιο μεγαλα. Αλλα ειναι πεντακαθαρο και τα επιπλα ειναι σε πολυ ωραιο παραδοσιακο βενετσιανικο στιλ.... και ειναι κεντρικοτατο! Πας παντου σε λιγα λεπτα!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
εγω θα ξαναπω για αλλη μια φορα το al vagon. Ξεκιναν απο 70 ευρω αλλα χωρις πρωινο. Μπορεις ομως ανετα να το φας εξω και να δοκιμασεις τα πανινι, τα κρουασαν και τις τοσες αλλες λιχουδιες. Το μονο θεμα ειναι οτι ειναι πολυ πολυ μικρα τα δωματια. Τουχαχιστον τα φτηνα, γιατι εχει και με 120 πιο μεγαλα. Αλλα ειναι πεντακαθαρο και τα επιπλα ειναι σε πολυ ωραιο παραδοσιακο βενετσιανικο στιλ.... και ειναι κεντρικοτατο! Πας παντου σε λιγα λεπτα!
οντως πολυ καλο.δυστηχως τα απλα δωματια που ειναι 100 τη βραδια -και οχι 70- για τις ημερομηνιες που θα παμε ειναι ολα κλεισμενα:(.εννοειται σαυτη την τιμη που ειπες δηλαδη κοντα στο 70 τα διαθετω αλλα ειναι απιθανο να βρεθουν,και αν υπηρχαν θα εχουν ολα εξαντληθει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.566
Μηνύματα
901.452
Μέλη
39.304
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom