Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
εννοειται.γιαυτο και πολλοι μεσα σε λιγα χρονια εχουν παει σε παρα πολλες χωρες.τουλαχιστον στις ηλικιες 20-30 αυτο γινεται.με τις προσφορες με τα τρενα επισκεπτονται πολλες χωρες μαζι,βρισκουν hostel κτλ..και καλα κανουν.
ξαναλεω ειναι η φιλοσοφια του καθενος.αλλος εκει που παει θελει να το απολαυσει και να μη στερηθει τιποτα και να φαει σε λιγες 3μερες ας πουμε 1000 ευρω κι αλλος με αυτα τα λεφτα θα παει σε 2 ή 3 χωρες ακομα αλλα θα την περασει πιο απλα.εγω ειμαι στο ενδιαμεσο περιπου:D
ok, τωρα συνεννοηθήκαμε...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
επειδή θα επισκευτώ και εγώ την Βενετία τον Ιούνιο έχω βρί αυτό το ξενοδοχείο Booking.com: Hotel Stella Alpina, Βενετία, Ιταλία - 643 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! αν ξέρει κανείς να μου πεί αν βρίσκετε σε καλή περιοχή κλπ... θα με βοηθούσε πολύ
καλο φαινεται αλλα θα προτιμουσα να ειναι κοντα στη γεφυρα ριαλτο. Οχι ομως οτι ειναι πολυ μακρια....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
6.498
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
επειδή θα επισκευτώ και εγώ την Βενετία τον Ιούνιο έχω βρί αυτό το ξενοδοχείο Booking.com: Hotel Stella Alpina, Βενετία, Ιταλία - 643 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! αν ξέρει κανείς να μου πεί αν βρίσκετε σε καλή περιοχή κλπ... θα με βοηθούσε πολύ
η περιοχή είναι ήσυχη και απόκεντρη.
θα ξεκινάς από την πλατεία piazalle roma που βλέπεις στα αριστερά του οτέλ στον χάρτη, και θα πηγαίνεις με τα πόδια ακολουθώντας τις πινακίδες "S. Marco" κλπ. Επίσης απ την ίδια πλατεία (αν θα έχεις χρόνο διαθέσιμο και σ ενδιαφέρουν τα ψώνια) μπορείς να πας στα εμπορικά κέντρα στο Meste με τα λεωφορεία τους δωρεάν
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Προσωπικα,το καλοκαιρι θελω 10-12 μερες για να γυρισω μια περιοχη.Τα τριημερα-τετραημερα δε μου λενε κατι και ας μη συμφωνησουν αρκετοι μαζι μου.Προτιμω να μην παω καθολου,ως προς το εξωτερικο.
Αυτο που λεω οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανω στη διαμονη,το λεω για τη Βενετια,βασικα.
Αλλα σιγουρα εφοσον παω καπου για πολλες μερες,δεν θελω μικρο δωματιο ή χωρις πρωινο.Και σιγουρα κεντρικα.
Ενταξει,καθενας το βλεπει διαφορετικα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μπορείς να πας στα εμπορικά κέντρα στο Meste με τα λεωφορεία τους δωρεάν

να που εχει και κατι καλο το μέστρε!!!!
εκει θα φαμε τα λεφτά που θα δίναμε για διαμονη μεσα στην βενετία....:haha::haha:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
6.498
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
μπορείς να πας στα εμπορικά κέντρα στο Meste με τα λεωφορεία τους δωρεάν

να που εχει και κατι καλο το μέστρε!!!!
εκει θα φαμε τα λεφτά που θα δίναμε για διαμονη μεσα στην βενετία....:haha::haha:
ioanna, ta φοράω ακόμη. τους παραδέχομαι τους ιταλιάνους στο ρούχο
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αυτο που λεω οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανω στη διαμονη,το λεω για τη Βενετια,βασικα.

ααα....ετσι να συννενοηθουμε....μονο για βενετία....γιατι για την Βαυβαρία..άλλα εψαχνες,αν θυμαμαι καλά....και οχι των 200 ευρω την βραδιά...

anyway ο καθενας με τα οικονομικά του και τις επιθυμιες του κάνει ότι θέλει...αλλα οι καιροι ειναι δύσκολοι και δεν χρειαζεται να προκαλουμε με υπερβολές...γιατι 200 ευρω την βραδια ειναι πρόκληση.....
και κατι άλλο.....εγω προσωπικά επικοινωνω τα ταξίδια μου μόνο στο εδώ forum...
σε κανέναν άλλον..γιατι θεωρώ οτι σε καιρους χαλεπους..που οι ανθρωποι δυσκολευονται να ανταποκριθουν στα καθημερινά...ειναι προκληση να λες για τα ταξίδια σου...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
Αυτο που λεω οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανω στη διαμονη,το λεω για τη Βενετια,βασικα.

ααα....ετσι να συννενοηθουμε....μονο για βενετία....γιατι για την Βαυβαρία..άλλα εψαχνες,αν θυμαμαι καλά....και οχι των 200 ευρω την βραδιά...

anyway ο καθενας με τα οικονομικά του και τις επιθυμιες του κάνει ότι θέλει...αλλα οι καιροι ειναι δύσκολοι και δεν χρειαζεται να προκαλουμε με υπερβολές...γιατι 200 ευρω την βραδια ειναι πρόκληση.....
και κατι άλλο.....εγω προσωπικά επικοινωνω τα ταξίδια μου μόνο στο εδώ forum...
σε κανέναν άλλον..γιατι θεωρώ οτι σε καιρους χαλεπους..που οι ανθρωποι δυσκολευονται να ανταποκριθουν στα καθημερινά...ειναι προκληση να λες για τα ταξίδια σου...
απλα χειροκροτω!εισαι παρα πολυ σωστη και δεν πετανε τα μυαλα σου.εχεις εναν φαν:clap:
αλλα ειπαμε καθε γνωμη ειναι σεβαστη.ομως η γενικη λογικη ειναι αυτο που ειπες.αν εισαι ωριμος χαρακτηρας παιρνεις και ωριμες αποφασεις:)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αυτο που λεω οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανω στη διαμονη,το λεω για τη Βενετια,βασικα.

ααα....ετσι να συννενοηθουμε....μονο για βενετία....γιατι για την Βαυβαρία..άλλα εψαχνες,αν θυμαμαι καλά....και οχι των 200 ευρω την βραδιά...

anyway ο καθενας με τα οικονομικά του και τις επιθυμιες του κάνει ότι θέλει...αλλα οι καιροι ειναι δύσκολοι και δεν χρειαζεται να προκαλουμε με υπερβολές...γιατι 200 ευρω την βραδια ειναι πρόκληση.....
και κατι άλλο.....εγω προσωπικά επικοινωνω τα ταξίδια μου μόνο στο εδώ forum...
σε κανέναν άλλον..γιατι θεωρώ οτι σε καιρους χαλεπους..που οι ανθρωποι δυσκολευονται να ανταποκριθουν στα καθημερινά...ειναι προκληση να λες για τα ταξίδια σου...

Nαι,μονο για τη Βενετια,που εχει κατι το διαφορετικο.
Σιγουρα τα 200 ευρω ειναι προκληση αλλα παιζει και το ποσα ταξιδια κανει καποιος καθε χρονο,ποσες μερες θα καθισει,τι προγραμματισμο εχει κανει κλπ.
Αυτο που λες,περι ταξιδιων σαφως ειναι ενα θεμα.Στους γνωστους και φιλους,δε λεω τιποτα για αυτα,μονο σε συγκεκριμενους,οταν γυρισω.
Και αυτο,γιατι αυτοι κατα κανονα,απλως δεν ταξιδευουν,οποτε τα λιγα,λιγοτερα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
συμφωνουμε λοιπον....εκτος απο την βενετία που εγώ δεν θα εδινα τοσα χρηματα για διαμονή...όσο διαφορετική και να ειναι....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Πιθανοτατα θα τα εδινες σε κατι αλλο.

ναι..σε μια η δύο παραπάνω διανυκτερευσεις ...
σε shopping ισως....
σε επόμενο ταξίδι ισως....η σε οτι άλλο προκύψει η και σε τιποτα....σε διαμονή παντως δεν τα εχω δώσει και ουτε προκειται..
το μπατζετ μου για διαμονη φτάνει μεχρι τα 120 ευρω την βραδια...και δοξα τω θεώ μεχρι τώρα εχω μεινει σε αξιοπρεπεστατα ξενοδοχεία με αυτα τα χρηματα και με λιγοτερα πολλες φορές....
εγω παντως λεω να ειμαστε ευγνωμονες που εχουμε την δυνατοτητα μεχρι αυτη την στιγμη να ταξιδευουμε..γιατι αυριο δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει....εστω και χωρις πολλες πολυτελειες στην διαμονη...γιατι το ιδιο το ταξιδι θα γινει πολυτελεια για πολλους απο εμας..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.566
Μηνύματα
901.458
Μέλη
39.304
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom