Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
και εγω καταλαβαινω τι εννοει ο twinkie και ειμαι μαζί του....αλλα ειναι καποιες φορές που πρέπει να κάνεις και καποιες εκπτώσεις από το να μην πάς καθόλου η να δυσκολευεσαι για κάτι..
και εγω θα περιλάβω την βενετία σε ενα ταξιδι στην τοσκανη και θα μεινω στο μέστρε..μαλλον θα μεινω στο ιδιο ξενοδοχειο με giannismits
πρώτον γιατι δυσκολευομαι στην μετακινηση με βαλιτσες....να μπαινω σε βαπορετα και να σερνω βαλίτσες..δεν ειμαι και στην νιότη μου...και δευτερον τα ξενοδοχεία ειναι πανακριβα για αρχες ιουνίου....
προτιμώ λοιπον την ασφαλεια του ξενοδοχειου του μεστρε για το αυτοκίνητο και την δική μου ευκολία...ερχομενη απο τοσκανη αφηνω αυτοκινητο και βαλιτσες στο ξενοδοχείο και περνω απεναντι στο νησι σε 10 λεπτά...το λεωφορειο περνα μπροστα απο το ξενοδοχείo..όλος ο χρόνος δικός μου να απολαυσω την ομορφιά της βενετίας....
τώρα αν καποιο πανε ενα ρομαντικό ταξίδι η να απολαυσουν τον ερωτα τους η να αναθερμάνουν την σχέση τους ..συμφωνω απολυτα να μεινουν μεσα....εγω απλα για τουρισμό πάω..να δω πως ειναι αυτή η βενετία......
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Σε πολυ καλη τοποθεσια ειναι το Hotel Al Vagon! Τα δωματεια ηταν πολυ πολυ μικρα αλλα τοσο γλυκουλικα που σε εκαναν να νιωθεις ανετα. Πληρωναμε 65ευρω τη βραδια! Χωρις πολυτέλειες αλλα βολικοτατο για οποιον δεν θελει να ξοδεψει πολλα σε διαμονη. Μακρια απο το ξενοδοχειο domus cavanis...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Eγω παντως επειδη εχω κολλημα με τη διακοσμηση,οταν ξαναπαμε Βενετια,θα ψαξω καλο ξενοδοχειο-παλατσο πανω σε καναλι κτλ,κτλ.Μπορει να κοστισει κατι παραπανω αλλα κατι τετοια μενουν.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
ο καθενας εχει τη δικη του οπτικη και τις δικες του προτεραιοτητες.εννοειται οταν δεν σε στενευουν τα οικονομικα σου δεν κανεις εκπτωση πουθενα.οταν ομως εχεις σκοπο να διαθεσεις στανταρ χρηματα κοιτας τι σε συμφαιρει και τι ζητας απ το ταξιδι.
μπορει να μην εχω βγει στο εξωτερικο αλλα την ελλαδα την εχω γυρισει..αυτο λοιπον που μου μενει ειναι οι εικονες,τα φυσικα τοπια η ομορφια και οχι το καθε δωματιο η ξενοδοχειο που εμενα.μιας και στο δωματιο ημουν μονο για τον υπνο.
παντως ακομα το ψαχνω και σκεφτομαι για δυο που βρηκα στην βενετια
Booking.com: hotel Locanda SS. Giovanni e Paolo, Venice, Italy - 79 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: hotel Al Palazzo Lion Morosini, Venice, Italy - 50 Guest reviews. Book your hotel now!

αν καποιος ξερει ας μου πει:)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Κατι παραπανω σημαινει 250 και 300ευρω;;; Παντως εμενα δεν μου περισευουν τοσα....
Χωρις να κατακρινω κατι.... Δινετε 300ευρω για μια βραδια; (ρωταω με ολη τη καλη διαθεση - απλα μου κανει περιεργεια...)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αλλο 100, αλλο 250!!! Εχει διαφορα. Παντως επειδη μειναμε και σε ξενοδοχειο με 250ευρω (δεν πληρωσαμε εμεις αλλα προεκυψε) δεν μου ελεγε και τιποτε το ιδιαιτερο.... Τα επιπλα ηταν τα ιδια απλα το δωματιο ειχε υφασμα στους τειχους. Αλλα δεν τρελαθηκα κιολας....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ρε παιδια,μην παρεξηγηθω σε κανεναν δεν περισσευουν.Εγω εφοσον κανω 1 το πολυ 2 (και αν,το δευτερο) το χρονο στο εξωτερικο,θα κανω τον προγραμματισμο μου για μια τετοια εμπειρια.Το να μεινεις σε ενα τετοιο ξενοδοχειο σημαινει οτι μπορεις και να χορτασεις τη Βενετια γυριζοντας εξω αλλα και να μεινεις σε εναν χωρο,που θα ειναι ομορφος.
Ολα ειναι υποκειμενικα βεβαια.
Απο τη στιγμη ομως που εχω δωσει 140 ευρω σε ξενοδοχειο στο Ναυπλιο,θα εδινα μεχρι και 200-220 για κατι ωραιο στη Βενετια.Αν ψαξεις,βρισκεις.Αυτο σημαινει βεβαια οτι για εκεινη τη χρονια,δεν θα εχει αλλο ταξιδι!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
Ρε παιδια,μην παρεξηγηθω σε κανεναν δεν περισσευουν.Εγω εφοσον κανω 1 το πολυ 2 (και αν,το δευτερο) το χρονο στο εξωτερικο,θα κανω τον προγραμματισμο μου για μια τετοια εμπειρια.Το να μεινεις σε ενα τετοιο ξενοδοχειο σημαινει οτι μπορεις και να χορτασεις τη Βενετια γυριζοντας εξω αλλα και να μεινεις σε εναν χωρο,που θα ειναι ομορφος.
Ολα ειναι υποκειμενικα βεβαια.
Απο τη στιγμη ομως που εχω δωσει 140 ευρω σε ξενοδοχειο στο Ναυπλιο,θα εδινα μεχρι και 200 για κατι ωραιο στη Βενετια.Αυτο σημαινει βεβαια οτι για εκεινη τη χρονια,δεν θα εχει αλλο ταξιδι!!
πολυ σωστα..οταν ομως εχεις σκοπο να κανεις αρκετα ταξιδια:)?
δεν εχεις την πολυτελεια να πηγαινεις σε σουπερ ξενοδοχεια.εγω φετος λεω να βγαλω το αχτι μου.εχω στοχο αρκετες χωρες.μετα τη βενετια λεω κατα τον απριλιο κωνσταντινουπολη.ειναι και οι καλοκαιρινες διακοπες.αρα πρεπει να υπαρχει μια σχετικη οικονομια και περικοπη απο καπου για να γινουν ολα τα ταξιδια.
επομενως ο καθενας ειναι οπως το σκεφτεται.και ολες οι αποψεις ειναι υποκειμενικες και φυσικα σεβαστες..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Συμφωνω και εγω μαζι σου απολυτα.Φυσικα αν μπορουσα να ταξιδευω συχνα,θα το κοιτουσα πολυ πιο οικονομικα.Αλλωστε οι πιο πολλοι αυτο δεν κανουν?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.799
Επόμενο Ταξίδι
?
Συμφωνω και εγω μαζι σου απολυτα.Φυσικα αν μπορουσα να ταξιδευω συχνα,θα το κοιτουσα πολυ πιο οικονομικα.Αλλωστε οι πιο πολλοι αυτο δεν κανουν?
εννοειται.γιαυτο και πολλοι μεσα σε λιγα χρονια εχουν παει σε παρα πολλες χωρες.τουλαχιστον στις ηλικιες 20-30 αυτο γινεται.με τις προσφορες με τα τρενα επισκεπτονται πολλες χωρες μαζι,βρισκουν hostel κτλ..και καλα κανουν.
ξαναλεω ειναι η φιλοσοφια του καθενος.αλλος εκει που παει θελει να το απολαυσει και να μη στερηθει τιποτα και να φαει σε λιγες 3μερες ας πουμε 1000 ευρω κι αλλος με αυτα τα λεφτα θα παει σε 2 ή 3 χωρες ακομα αλλα θα την περασει πιο απλα.εγω ειμαι στο ενδιαμεσο περιπου:D
 

marianino

Member
Μηνύματα
278
Likes
85
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.566
Μηνύματα
901.458
Μέλη
39.304
Νεότερο μέλος
anspanou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom