Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
και για την κράτηση πώς να σου πει καποιος τι έγινε αν δεν πεις σαιτ κ τιμες?

Έκλεισα από το myhellas με 356 ευρώ και τα 2 εισητήρια στις ημερομηνίες και ώρες που προανέφερα όταν πουθενά αλλού δεν εμφανίζονταν διαθεσιμότητα (ούτε στης Alitalia το site)σε τιμή promo,ούτε καν σ'αυτούς τις τελευταίες 4-5 ημέρες!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.415
Likes
9.351
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έκλεισα από το myhellas με 356 ευρώ και τα 2 εισητήρια στις ημερομηνίες και ώρες που προανέφερα όταν πουθενά αλλού δεν εμφανίζονταν διαθεσιμότητα (ούτε στης Alitalia το site)σε τιμή promo,ούτε καν σ'αυτούς τις τελευταίες 4-5 ημέρες!!
ναι, ειναι λιγο κουφο.τωρα εχουν ιδια τιμη. τυχερος παντως και πολυ καλη τιμη μπραβο. ας απαντησει ο γκουρου πώς μπορει να επιτυγχανει καλυτερες τιμες το σαιτ αυτο..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.531
Likes
29.463
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ναι, ειναι λιγο κουφο.τωρα εχουν ιδια τιμη. τυχερος παντως και πολυ καλη τιμη μπραβο. ας απαντησει ο γκουρου πώς μπορει να επιτυγχανει καλυτερες τιμες το σαιτ αυτο..
Υπάρχει κι άλλος γκουρού εκτός από σένα? Γιατί έτσι όπως τα χώνεις 2 μηνήματα πιο πάνω....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.415
Likes
9.351
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχει κι άλλος γκουρού εκτός από σένα? Γιατί έτσι όπως τα χώνεις 2 μηνήματα πιο πάνω....
γκουρου της ΑΖ όχι δεν νομίζω, εγώ είμαι..
των αεροπορικών όμως ένας είναι ο γκουρού. όσο κι αν άλλοι προσπαθούν αυτός είναι ο μόνος άπιαστος και αλάνθαστος.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.531
Likes
29.463
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γκουρου της ΑΖ όχι δεν νομίζω, εγώ είμαι..
των αεροπορικών όμως ένας είναι ο γκουρού. όσο κι αν άλλοι προσπαθούν αυτός είναι ο μόνος άπιαστος και αλάνθαστος.
:)

Κάπου πας να το σώσεις... Άρα δεν τα ξέρεις και τόσο καλά για να μας πείς για τις άλλες εταιρίες ότι είναι τυχοδιώκτες και αρπακτικά, έτσι?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.415
Likes
9.351
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
:)

Κάπου πας να το σώσεις... Άρα δεν τα ξέρεις και τόσο καλά για να μας πείς για τις άλλες εταιρίες ότι είναι τυχοδιώκτες και αρπακτικά, έτσι?
ούτε πάω να σώσω τίποτε ούτε γκουρού να γίνω (όπως άλλοι με αποτυχημένο τρόπο). λέω την εμπειρία μου όπως όλοι. και ναι οι άλλοι είναι τυχοδιώκτες και αρπακτικά. αρκεί να διαβαζει κάποιος τις ιστορίες. από μένα τέλος εδώ να μη βγαινουμε και εκτός θέματος. τέλειωσε το κι εσύ όπως προτιμάς να πουμε τιποτε για Βενετία τώρα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.531
Likes
29.463
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ούτε πάω να σώσω τίποτε ούτε γκουρού να γίνω (όπως άλλοι με αποτυχημένο τρόπο).
Ελπίζω ότι δεν αναφέρεσαι σε μένα (όχι δεν είμαι γκουρού, τελεία. Υπάρχει το γνωστό χάσμα ερασιτέχνη - επαγγελματία ανάμεσα σε μένα και ένα γκουρού).
Αλλά δε μπορώ να μην καυτηριάσω σκωπτικά όταν επαινείς τόσο τη χειρότερη από τις μεγάλες αεροπορικές της Ευρώπης... :) (Έλα, ξανατσίμπα τώρα, έτσι κι αλλιώς το πρωί δε θα έχει μείνει τίποτα!)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.415
Likes
9.351
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ελπίζω ότι δεν αναφέρεσαι σε μένα (όχι δεν είμαι γκουρού, τελεία. Υπάρχει το γνωστό χάσμα ερασιτέχνη - επαγγελματία ανάμεσα σε μένα και ένα γκουρού).
Αλλά δε μπορώ να μην καυτηριάσω σκωπτικά όταν επαινείς τόσο τη χειρότερη από τις μεγάλες αεροπορικές της Ευρώπης... :) (Έλα, ξανατσίμπα τώρα, έτσι κι αλλιώς το πρωί δε θα έχει μείνει τίποτα!)
ε όχι και σε σένα! δε νομίζω να διεκδικησες το στεμμα..και να μην το πήρα χαμπάρι...
τις μεγάλες της Ευρώπης? δεν ξέρω ποιες βαζεις. μήπως και KLM, Iberia, TAM κλπ..μετά τα γκρουπ ειναι σαφες το προβαδισμα της ΑΖ. αντε και στο LA με το 777 μπας και δεις το φως σου...:haha::haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.531
Likes
29.463
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ε όχι και σε σένα! δε νομίζω να διεκδικησες το στεμμα..και να μην το πήρα χαμπάρι...
τις μεγάλες της Ευρώπης? δεν ξέρω ποιες βαζεις. μήπως και KLM, Iberia, TAM κλπ..μετά τα γκρουπ ειναι σαφες το προβαδισμα της ΑΖ. αντε και στο LA με το 777 μπας και δεις το φως σου...:haha::haha:
TAM ευρώπη?

Όσο για το ποιές είναι μεγάλες... Να πούμε π.χ. με fleet size >=100 ?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.531
Likes
29.463
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ναι >100 είναι μεγάλες...
Και σκέφτεσαι έστω και μία από αυτές που να είναι χειρότερη από την ΑΖ? Μόνο μία μπορώ να σκεφτώ που απλώς συγκρίνεται (Ryanair), αλλά κι αυτή μάλλον είναι καλύτερη.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και σκέφτεσαι έστω και μία από αυτές που να είναι χειρότερη από την ΑΖ? Μόνο μία μπορώ να σκεφτώ που απλώς συγκρίνεται (Ryanair), αλλά κι αυτή μάλλον είναι καλύτερη.
Μεγάλη ή μικρή, για μένα, μόνο η Iberia είναι χειρότερη, άντε και η Malev στα ίδια επίπεδα - ίσως και λίγο καλύτερη. Απ' αυτές που έχω ταξιδέψει, εννοείται...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.368
Μηνύματα
890.056
Μέλη
39.039
Νεότερο μέλος
vasilikigero

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom