'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Να ναι καλα ο παππούς της γυναίκας μου που εκτος απο chef στην ΟΑ ηταν και αυτός που έδωσε την συνταγή και ξεκίνησε το κοσμικό να φτιάχνει συρροπιαστά ........
Αν ζει ο παππους του δωριζω αεροπορικα εισιτηρεια Αθηνα-Χανια-Αθηνα,εν αναγκη μπιζνες κλας. μια λιμουζινα στο αεροδρομιο για μεταφορα στο Ρεθυμνο, να μου πει τη συνταγη......και δυο μαυροπουκαμισαδες - σαρικοφορους για προστασια :xmas_cool::xmas_cool:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Αν ζει ο παππους του δωριζω αεροπορικα εισιτηρεια Αθηνα-Χανια-Αθηνα,εν αναγκη μπιζνες κλας. μια λιμουζινα στο αεροδρομιο για μεταφορα στο Ρεθυμνο, να μου πει τη συνταγη......και δυο μαυροπουκαμισαδες - σαρικοφορους για προστασια :xmas_cool::xmas_cool:
Αν ζούσε σήμερα ο παππούς σήμερα εμείς θα πηγαίναμε για δουλειά με Lear jet !!
Έχει φύγει πολλά χρόνια αλλά όπως ανέφερα δεν είχε εμπορικό μυαλό και έτσι ουσιστικα 'εδωσε' τσάμπα τις συνταγές .
Χαρακτηριστικό ότι το κοσμικό πριν λίγα χρόνια είχε πληρώσει φόρους μόνο για μια χρήση 500 εκατ δρχ !!!!!!
Σκέψου δηλαδή τι τζίρους κάνει !!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Το γαλακτομπουρεκο του απλα δεν υπαρχει πουθενα αλλου!!! Ειναι ενα μοναδικο και ανεπαναληπτο... Κι αφου το θεμα εχει ξεφυγει τελειως και πρεπει να αλλαξει τιτλο... θα σας πω κι εγω να πατε:
- Στη "Χαρα" για εκμεκ σικαγο(!) ή σκετο εκμεκ ή σκετο σικαγο... θα λιγωθειτε θα θελετε νερο σα τρελοι αλλα σαν αυτο δεν θα εχετε ξανα-φαει, στην αναγκη μοιραστειτε το με καποιο.
-Στον "Ανδρια" για προφιτερολ!
-Στο "χατζη" για τριγωνα
κι αν καποιος αγαπα τα σιροπιαστα οπως τα φτιαχνουν στη Κωνσταντινουπολη με προβειο βουτυρο(προσωπικα δε μου αρεσουν καθολου αλλα πραγματι ειναι ιδια στη γευση με αυτα της Κωνσταντινουπολης) στο "Karakoy Gulluoglu" Νίκης 10, Σύνταγμα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
- Στη "Χαρα" για εκμεκ σικαγο(!) ή σκετο εκμεκ ή σκετο σικαγο... θα λιγωθειτε θα θελετε νερο σα τρελοι αλλα σαν αυτο δεν θα εχετε ξανα-φαει, στην αναγκη μοιραστειτε το με καποιο.
-Στον "Ανδρια" για προφιτερολ
Η "Χαρά" για πολλά χρόνια είχε ως μεγαλύτερο σουξέ της το παγωτό καϊμάκι.
Ο "Ανδριάς" πολύ καλός, αλλά βολεύομαι και με εξαιρετικό προφιτερόλ από τον "Ασπρούδη" στην Καλλιθέα.

Και μιας και έχει ξεφύγει το θέμα εντελώς, εξαιρετικό τσουρέκι μπορείτε να βρείτε και στην "Εύη" απέναντι από τον Ευαγγελισμό, στην οδό Μαρασλή 19.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Απο τα παλια ... το Pastry Family στην Ριζαρη
Η Τουλα στην Ευτυχιδου στο Παγκρατι με το φοβερο παγωτο μουσταρδα
Συμφωνώ και εγώ για το Pastry Family.

Όσο για το παγωτό μουστάρδα να πούμε για αυτούς που θα αναρωτιούνται τί είναι, ότι καμία σχέση δεν έχει με τη γνωστή μας μουστάρδα. Είναι παγωτό με γεύση κρέμα, καραμέλα και μέλι, αλλά επειδή το χρώμα του είναι μουσταρδί, ο κόσμος το ζητούσε έτσι, οπότε και του έμεινε. :xmas_biggrin:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
anny;229435 Ο "Ανδριάς" πολύ καλός said:
Eννοεις τον Ανδρια στη Σεβαστουπολεως ??? Η κρεμα και το σουδακι πολυ καλο αλλα το πλακωνει η υπερβολικη δοση σοκολατας....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Eννοεις τον Ανδρια στη Σεβαστουπολεως ??? Η κρεμα και το σουδακι πολυ καλο αλλα το πλακωνει η υπερβολικη δοση σοκολατας....

Ναι αυτό εννοώ και εγώ και η manelaki, αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω να φάω προφιτερόλ του αρκετό καιρό.
Όπως είπα, βολεύομαι με τοπικούς ήρωες :xmas_wink:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Ανδριάς εκτός απο Ερυθρό έχει και στην Καλογρέζα επι της Εθνικής αντιστάσεως


Μ¨ηπως πρέπει να ζητήσω να αλλάξει ο Τίτλος και να γίνει

''Ανοιξε το PAul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά '' :xmas_cool:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ανδριάς εκτός απο Ερυθρό έχει και στην Καλογρέζα επι της Εθνικής αντιστάσεως


Μ¨ηπως πρέπει να ζητήσω να αλλάξει ο Τίτλος και να γίνει

''Ανοιξε το PAul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά '' :xmas_cool:
Ο τιτλος αλλαξε! Παιδες λυπηθειτε και οσους δεν εχουν ευκολη προσβαση στη λιστα των ζαχαροπλαστειων που γραφετε!!!! :xmas_cheesygrin:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Ο τιτλος αλλαξε! Παιδες λυπηθειτε και οσους δεν εχουν ευκολη προσβαση στη λιστα των ζαχαροπλαστειων που γραφετε!!!! :xmas_cheesygrin:

Ευχαριστώ :xmas_wink:.

ΥΓ. για όσους ειναι μακρυά προτείνω να βαζουμε η τα site ( αν υπάρχουν ) η κατευθείαν φωτογραφίες :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ευχαριστώ :xmas_wink:.

ΥΓ. για όσους ειναι μακρυά προτείνω να βαζουμε η τα site ( αν υπάρχουν ) η κατευθείαν φωτογραφίες :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
Κι αν δεν είμαστε οπτικοί τύποι τι γίνεται τότε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom