'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εννοώ για τους εκτός συνόρων βλεπε getxowoman :xmas_wink:
για τους εντός απλά θα κανόνίζουμε εκει τις travelstorikes μας συναντήσεις :xmas_cool:
Αυτοί θα αρκεστούν στις φωτογραφίες! Για μας τι κάνουμε? :xmas_wink:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
spam spam spam !! αφηστε τα ζαχαροπλαστεια ενα ειναι το καλο!!
Η Μελισσα στον Αγιο Αντωνιο Περιστερι
Μέλισσα - Fine Pastry
+πολλά από μένα Ευαγγελία για τη Μέλισσα. Αν και δε τρελαίνομαι για τούρτες, τις κάνει μοναδικές και ελαφρές αν και γενικά είναι φαρμακείο.
πειτε μου σας παρακλαω τι σας αρεσει απ'το συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο;;; προκειται για ενα πανακριβο ζαχαροπλαστειο στο περιστερι! τιποτα περισσοτερο... δοκιμασα παστες και σοκολατακια. πολυ γλυκες οι παστες, 4.5 ευρω η μια και τιποτα το σπουδαιο απο γευση! τιποτα ομως... η passarella της γειτονιας μου φτιαχνει πολυ καλυτερες. σοκολατακια 7 στον αριθμο 6.5 ευρω... εχουμε τρελαθει! :xmas_evil: και παλι κανα δυο αξιζαν και ειχαν κατι το ξεχωριστο. δε προκειται να παω ξανα. απογοητευτηκα....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
πειτε μου σας παρακλαω τι σας αρεσει απ'το συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο;;; προκειται για ενα πανακριβο ζαχαροπλαστειο στο περιστερι! τιποτα περισσοτερο... δοκιμασα παστες και σοκολατακια. πολυ γλυκες οι παστες, 4.5 ευρω η μια και τιποτα το σπουδαιο απο γευση! τιποτα ομως... η passarella της γειτονιας μου φτιαχνει πολυ καλυτερες. σοκολατακια 7 στον αριθμο 6.5 ευρω... εχουμε τρελαθει! :xmas_evil: και παλι κανα δυο αξιζαν και ειχαν κατι το ξεχωριστο. δε προκειται να παω ξανα. απογοητευτηκα....

7 σοκολατάκια = 6,5 ευρώ :xmas_eek::xmas_eek::xmas_eek: Αίσχος !!!!!!!!!!

ουτε εδω δεν τα πληρώσαμε τόσο , και όποιος εχει παει καταλαβαίνει για τι μαγαζί μιλάω

Luxury chocolate gifts delivered in the UK - La Maison du chocolat :xmas_mrgreen:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
η διαφορα απο την μπασκλασαρια της Passarella
1) o Γαλλος σεφ της Μελισσας
2)η παρουσιαση (νισαφι πια με τις τουρτες σκαντζοχοιρους , πεταλουδες, πασχαλιτσες και τα λοιπα ζωα)
3)η συνεχης ανανεωση των γλυκων
4)η χρηση της καλυτερης σοκολατας και γενικοτερα των καλυτερων υλικων.

στη Μελισσα μιλαμε για fine pastry ,ενω στην Passarella για το top model της γευσης
Μέλισσα - Fine Pastry
Ζαχαροπλαστεία Passarella

Η συγκριση αποτελει υβρη:xmas_mrgreen:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
συγνωμη αλλα ωραια ειναι ολα αυτα που λες αλλα τι να το κανω αμα δεν ικανοποιειται ο ουρανισκος μου και η τσεπη μου διαμαρτυρεται? ημουν προετοιμασμενη για τη τιμη αλλα με τη προυποθεση να δοκιμασω κατι τελειο κι οχι απλα καλο...που ουτε καν καλες δεν ηταν η παστες. χρησιμοποιουν τα καλυτερα υλικα, δεν αντιλεγω αλλα αυτο αποτελει ενα λογο παραπανω για να παρασκευαζουν το τελειο γλυκο, πραγμα που δε κανουν!
η passarella εχει ανανεωθει πολυ και δεν τη θεωρω και πολυ μπασκλασ πια...

Έτσι,Passarella και γεμιστό τσουρέκι..!!!!
:clap::clap::clap: και cookies παστουλα, ολοφρεσκια
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
7 σοκολατάκια = 6,5 ευρώ :xmas_eek::xmas_eek::xmas_eek: Αίσχος !!!!!!!!!!

ουτε εδω δεν τα πληρώσαμε τόσο , και όποιος εχει παει καταλαβαίνει για τι μαγαζί μιλάω

Luxury chocolate gifts delivered in the UK - La Maison du chocolat :xmas_mrgreen:
πες μου οτι αυτο αξιζει οντως! αν ειναι να το δοκιμασω :xmas_wink: ψαχνω για ενα τελειο μαγαζι για σοκολατα ή γλυκα γενικοτερα στο λονδινο αλλα δε ξερω ποιο ειναι καλυτερο.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
συγνωμη αλλα ωραια ειναι ολα αυτα που λες αλλα τι να το κανω αμα δεν ικανοποιειται ο ουρανισκος μου και η τσεπη μου διαμαρτυρεται? ημουν προετοιμασμενη για τη τιμη αλλα με τη προυποθεση να δοκιμασω κατι τελειο κι οχι απλα καλο...που ουτε καν καλες δεν ηταν η παστες. χρησιμοποιουν τα καλυτερα υλικα, δεν αντιλεγω αλλα αυτο αποτελει ενα λογο παραπανω για να παρασκευαζουν το τελειο γλυκο, πραγμα που δε κανουν!
η passarella εχει ανανεωθει πολυ και δεν τη θεωρω και πολυ μπασκλασ πια...



:clap::clap::clap: και cookies παστουλα, ολοφρεσκια

Μπασκλας είναι manelaki η Passarella και προσβολή η σύγκριση....
Που έμαθε ο ουρανίσκος σου να αξιολογείς γλυκά..??
Άσε αυτούς που είναι μαζί με τον Γάλλο chef στο εργαστήριο να μας τα πούνε και την τσεπούλα μας να στενάζει βέβαια..
Παρά ταύτα εγώ θα συμβιβαστώ με μία Ferrero από Passarella..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν αντεχω αλλους λαϊκισμους...
Ειναι λογω κρισης ή λογω αριστερου παρελθοντος??
Τεσπα δεν θα σφαχτω για μια Σερανο..:xmas_cool:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Παρά ταύτα εγώ θα συμβιβαστώ με μία Ferrero από Passarella..
:clap:

Τεσπα δεν θα σφαχτω για μια Σερανο..:xmas_cool:
:haha::haha::haha:
πες μου βρε ευαγγελια τι γλυκο εφαγες και σ'αρεσε τοσο στη μελισσα; να το φαω κι εγω και να αναθεωρησω. δε σφαζομαστε... :xmas_cheesygrin: απλα πρεπει να πληρωνουμε για κατι νοστιμο κι οχι απλα για το ονομα, το γαλλο σεφ, την ακριβη σοκολατα και τη συσκευασια.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
παρε στικς-μπισκοτα κανελας (τα αγαπημενα του ανηψιου μου)
σοκολατακια με κακαο
brownie για το πρωινο
εχει μια λεμονοπιτα θεϊκη
και τουρτα με σοκολατα και crispy bottom δεν θυμαμαι πως την λενε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom