Ανέκδοτα

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτό το έχουμε ξαναπεί?
Μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα ένας τύπος χτυπάει την πόρτα και λέει:
- Ρε φίλε, μπορείς να έρθεις να με σπρώξεις;
- Ξέρεις τί ώρα είναι; 5 και τέταρτο! Περίμενε όμως να ντυθώ και έρχομαι, γιατί και εγώ το έχω πάθει.
Βγαίνει ο άνθρωπος σε δύο λεπτά, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, δεν βλέπει κανένα αυτοκίνητο.
Την ώρα που είναι έτοιμος να ξαναμπεί, ακούει μία φωνή:
- Φίλε εδώ! Στις κούνιες...χαχαχα..!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.525
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ξεκολλατε επιτελους με τον chuck norris! ειναι απλα ενας ηλιθιος ηθοποιος! αμα ηταν τοσο θεος, θα μπορουσε ανετα τωρα να σκασει σπιτι μου και να αρχισει να βαραει το κεφαλι μου στο πληκτρνξσηβωξηλασδφηβασλ΄κξδβνψωαησβδωψασ'ξηνάσξδβν΄σδβναξκ :xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
‎- Γιε μου, ενα πουλακι μου ειπε οτι παιρνεις ναρκωτικα
- Πατερα, εσυ μιλας με πουλακια, εγω παιρνω ναρκωτικα?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.894
Likes
9.968
Ξεκολλατε επιτελους με τον chuck norris! ειναι απλα ενας ηλιθιος ηθοποιος! αμα ηταν τοσο θεος, θα μπορουσε ανετα τωρα να σκασει σπιτι μου και να αρχισει να βαραει το κεφαλι μου στο πληκτρνξσηβωξηλασδφηβασλ΄κξδβνψωαησβδωψασ'ξηνάσξδβν΄σδβναξκ :xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
Mια φορά ο Τσακ Νόρις είπε "Θεός Φυλάξει" και ακούστηκε από τον ουρανό: "5..10...15..20..25" :xmas_mrgreen:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Μια "αδελφή" κάνει ωτοστόπ. Σταματάει ο νταλικέρης να τη πάρει. Στο δρόμο όμως η νταλίκα ανατρέπεται με αποτέλεσμα να τραυματιστεί ελαφρά η αδελφή και να ζητάει αποζημίωση από τον νταλικέρη. Αυτός ανένδοτος.
Από το κινητό της η "αδερφή" τηλεφωνεί στο δικηγόρο της και.....
του λέει:
- "Τάκη πέσαμε έξω με μια νταλίκα και τραυματίστηκα, να ζητήσουμε αποζημίωση, και αν δε μας δώσει να του πάρουμε το σπίτι, τη νταλίκα και ότι έχει και δεν έχει"
Τα ακούει όλα αυτά ο νταλικέρης και εξαγριωμένος της φωνάζει:
- "θα πάρεις τ` αρ@@δια μου"
- "Κλείνω Τάκη κλείνω. Τα βρήκαμε!"
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Παραγγέλνει ένα κινέζος στον σερβιτόρο.
- Τσιν τσον τσουν τσαν Coca-cola.
- Μια παγωμένη τι;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.649
Likes
10.182
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σ ένα μικρό ορεινό χωριουδάκι, ένας βοσκός παρακολουθεί αμέριμνος τα προβατάκια του όταν μία Mercedes σταματάει κι ένας κουστουμαρισμένος τύπος κατεβαίνει και τον πλησιάζει χαμογελαστός.
"Καλέ μου φίλε βοσκέ, έχω να σου προτείνω κάτι"
"Για λέγε παλικάρι μου"
"Αν βρω πόσα πρόβατα έχει το κοπάδι σου χωρίς να τα κοιτάζω και να τα μετράω, θα μου δώσεις ένα δωρεάν. Συμφωνείς ;"
"Δε βαριέσαι, πλάκα έχει. Σύμφωνοι !!"
Βγάζει ο τύπος ένα laptop το συνδέει με το κινητό του κι αρχίζει σα μανιακός να πληκτρολογεί ... τα χέρια του έτρεχαν σαν τρελά πάνω στο πληκτρολόγιο. Ιδρωμένος γυρίζει κάποια στιγμή και του λέει
"Έχεις 547 πρόβατα"
"Ωρε μπράβο, το βρήκες!! Άντε πάρε ένα, χαλάλι σου"
Βουτάει ότι βρίσκει μπροστά του ο τύπος, μαζεύει τα συμπράγκαλά του και πάει να φύγει.
"Ωρε για περίμενε λίγο. Αν βρω τι δουλειά κάνεις θα μου αφήσεις πίσω το ζώο μαζί με 1.000 Ευρά ;"
Το σκέφτεται λίγο ο τύπος.
"Εντάξει, σύμφωνοι. Τι δουλειά κάνω;"
"Είσαι σύμβουλος επιχειρήσεων!!"
Κόκαλο ο άλλος !!!
"Πως το κατάλαβες ;;;;;"
"Ε, απλό ήτανε. Πρώτον, ήρθες χωρίς να σε φωνάξει κανείς, δεύτερον, μου είπες κάτι που ήδη ξέρω και θέλεις και να πληρωθείς από πάνω και τρίτον,
δεν ξέρεις τίποτε για τη δουλειά μου γιατί απ όλο το κοπάδι εσύ διάλεξες και πήρες το σκύλο μου !!"

υγ: το εκανα clopy-paste ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Top κλισέ εκφράσεις ποδοσφαιριστών και τι εννοούν

  • Σε περίπτωση πολύ δύσκολου ματς:
    "Εντάξει, 11 αυτοί, 11 κι εμείς, δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα."
    Εννοεί:Τι π@@τσα έχουμε να φάμε σήμερα!
  • Όταν έχει βάλει γκολ:
    "Δεν έχει σημασία το δικό μου γκολ, σημασία έχει να κερδίζει η ομάδα."
    Εννοεί: Άμα δε σκοράρω εγώ, νίκη δεν βλέπουμε.
  • Σε περίπτωση που ο προπονητής τον βάζει να παίξει όπου νά'ναι:
    "Παίζω όπου με θέλει ο προπονητής.
    Που σημαίνει: Δε μιλάω, δε μιλάω, αλλά πείτε του μ@λ@κα να με βάλει στη θέση μου να τελειώνουμε.
  • Μετά από μεγάλη νίκη:
    "Πρέπει από σήμερα το βράδυ να σταματήσουν οι πανηγυρισμοί και να προετοιμαστούμε για τη συνέχεια."
    Δηλαδή: Τους ξεσκίσαμε, αλλά δεν μπορώ να πω σε ποιά μπουζούκια θα πάμε το βράδυ.

  • Μετά από πρώτη ή καλή εμφάνιση νεαρού παίκτη:
    "Δεν πρέπει να πάρουν τα μυαλά μου αέρα, τώρα πρέπει να δουλέψω περισσότερο."
    Δηλαδή: Καιρός ήταν να δείτε τι παικταράς είμε ρε ζώα, 25 χρονώ γαϊδούρι έγινα.
  • Τέλος, κάθε δήλωση ξεκινά πάντα με τη λέξη "πιστεύω".
    Που σημαίνει: Κάνω 6 ώρες προπόνηση τη μέρα από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, τις υπόλοιπες πάω παραλία για φραπέ και το βράδυ μπουζούκια. Ναι ρε, αθλούμαι, υπάρχει πρόβλημα;

(γράφει ο Χάνει-μπαλ)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.863
Likes
7.095
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
  • Σε περίπτωση πολύ δύσκολου ματς:
    "Εντάξει, 11 αυτοί, 11 κι εμείς, δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα."
    Εννοεί:Τι π@@τσα έχουμε να φάμε σήμερα!

  • Όταν έχει βάλει γκολ:
    "Δεν έχει σημασία το δικό μου γκολ, σημασία έχει να κερδίζει η ομάδα."
    Εννοεί: Άμα δε σκοράρω εγώ, νίκη δεν βλέπουμε.

  • Σε περίπτωση που ο προπονητής τον βάζει να παίξει όπου νά'ναι:
    "Παίζω όπου με θέλει ο προπονητής.
    Που σημαίνει: Δε μιλάω, δε μιλάω, αλλά πείτε του μ@λ@κα να με βάλει στη θέση μου να τελειώνουμε.

  • Μετά από μεγάλη νίκη:
    "Πρέπει από σήμερα το βράδυ να σταματήσουν οι πανηγυρισμοί και να προετοιμαστούμε για τη συνέχεια."
    Δηλαδή: Τους ξεσκίσαμε, αλλά δεν μπορώ να πω σε ποιά μπουζούκια θα πάμε το βράδυ.

  • Μετά από πρώτη ή καλή εμφάνιση νεαρού παίκτη:
    "Δεν πρέπει να πάρουν τα μυαλά μου αέρα, τώρα πρέπει να δουλέψω περισσότερο."
    Δηλαδή: Καιρός ήταν να δείτε τι παικταράς είμε ρε ζώα, 25 χρονώ γαϊδούρι έγινα.

  • Τέλος, κάθε δήλωση ξεκινά πάντα με τη λέξη "πιστεύω".
    Που σημαίνει: Κάνω 6 ώρες προπόνηση τη μέρα από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, τις υπόλοιπες πάω παραλία για φραπέ και το βράδυ μπουζούκια. Ναι ρε, αθλούμαι, υπάρχει πρόβλημα;

(γράφει ο Χάνει-μπαλ)


:haha::haha::haha:
Φοβερό!!
"Πιστεύω" και "Εντάξει" είναι αγαπημένες λέξεις των αθλητών όταν μιλούν στα ΜΜΕ:xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.629
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom