What? Πού είναι αυτό; Γιατί πας εκεί;

alma

Member
Μηνύματα
3.997
Likes
16.829
Πώς θα παλέψετε το κρύο; Αξίζει τόσο κρύο και έξοδα για το Βόρειο Σέλλας;"
Καλά αυτό είναι υποκειμενικό.'Αλλος δεν αντέχει το κρύο,άλλος δεν αντέχει τη ζέστη.Κι εδώ μέλη έχουν πει πως δεν θα ξαναπήγαιναν Νορβηγία από Νοέμβριο κ μετά γιατί πάγωσαν.Καθένας έχει άλλες ανάγκες,τον ενοχλούν άλλες θερμοκρασίες.Κρίνει μάλλον από το ποιά θερμοκρασία τον ενοχλεί τον ίδιο.

Αλλά το αν αξίζουν τα έξοδα δεν μπορεί κανείς να το κρίνει εκτός από σένα.Όπου θες θα χαλάσεις τα δικά σου χρήματα,εφόσον δεν τους ζητάς δανεικά.:)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
874
Likes
893
Καταλαβαινω ολα αυτα που λετε, αλλα το νοημα της αναρτησης δεν ηταν τοσο το τι θα πουν οι κακοπροαιρετοι (ουτε παιρνουμε την ντουντουκα να διαλαλησουμε στους ξεμπαρκους που προκειται να παμε), οσο το ποιοι προορισμοι που πηγατε/θα πατε πραγματικα σας ετυχε να προκαλεσουν εκπληξη και αποριες (καλοπροαιρετες!)
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
1.957
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Έκπληξη όχι σαν άγνωστο μέρος αλλά σαν ταξιδιωτικός προορισμός.

Όταν παραμονές Χριστουγέννων το 1984 ανακοίνωσα στο περιβάλλον μου ότι θα ταξιδέψω στη Σοβιετική Ένωση μείναν με ανοικτό το στόμα. Το αναφέρω μάλιστα και στην ιστορία:

Σύντομες ιστορίες του 20ού αιώνα

Σε μεγάλες πόλεις είχαν αρχίσει να ακούγονται τέτοια ταξίδια αλλά στην μικρή επαρχιακή πόλη μου για άλλους λόγους ήταν γνωστή η χώρα όχι σαν ταξιδιωτικός προορισμός.

Όταν επέστρεψα είχε ήδη συζητηθεί αρκετά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Έκπληξη όχι σαν άγνωστο μέρος αλλά σαν ταξιδιωτικός προορισμός.

Όταν παραμονές Χριστουγέννων το 1984 ανακοίνωσα στο περιβάλλον μου ότι θα ταξιδέψω στη Σοβιετική Ένωση μείναν με ανοικτό το στόμα. Το αναφέρω μάλιστα και στην ιστορία:

Σύντομες ιστορίες του 20ού αιώνα

Σε μεγάλες πόλεις είχαν αρχίσει να ακούγονται τέτοια ταξίδια αλλά στην μικρή επαρχιακή πόλη μου για άλλους λόγους ήταν γνωστή η χώρα όχι σαν ταξιδιωτικός προορισμός.

Όταν επέστρεψα είχε ήδη συζητηθεί αρκετά.
Δεν ξερω ποτε πηγαν οι παππουδες μου, παντως στο σπιτι τους βρεθηκε μια φωτογραφικη μηχανη Ζενιθ αναμνηστικη εκδοση των ολυμπιακων του 1980. Παροτι επαρχια, νομιζω οτι ειχε κανονισει το ταξιδι σε γκρουπ "το Κομμα".
 

eco05140

Member
Μηνύματα
65
Likes
518
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Σαμόα
Πέρσι διαπίστωσα ότι ο κόσμος γενικά δεν ξέρει πού είναι το Γιερεβάν - και ούτε γενικά καταβαίνει γιατί να πάει κανείς εκεί
Επιβεβαιώνω… μπορεί την Αρμενία να την ξέρουν αλλά το γερεβαν ούτε που το έχουν ακούσει!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.997
Likes
16.829
Επιβεβαιώνω… μπορεί την Αρμενία να την ξέρουν αλλά το γερεβαν ούτε που το έχουν ακούσει!
Που να δεις το μοναστήρι Sevanavank και τη λίμνη Sevan,τα οποία παρεμπιπτόντως είναι στα βασικά αξιοθέατα της χώρας.

Αν βέβαια μπει η χώρα στα ταξιδιωτικά τους πλάνα, θα τα μάθουν μάλλον.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.969
Likes
15.465
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Έκπληξη όχι σαν άγνωστο μέρος αλλά σαν ταξιδιωτικός προορισμός.

Όταν παραμονές Χριστουγέννων το 1984 ανακοίνωσα στο περιβάλλον μου ότι θα ταξιδέψω στη Σοβιετική Ένωση μείναν με ανοικτό το στόμα. Το αναφέρω μάλιστα και στην ιστορία:

Σύντομες ιστορίες του 20ού αιώνα

Σε μεγάλες πόλεις είχαν αρχίσει να ακούγονται τέτοια ταξίδια αλλά στην μικρή επαρχιακή πόλη μου για άλλους λόγους ήταν γνωστή η χώρα όχι σαν ταξιδιωτικός προορισμός.

Όταν επέστρεψα είχε ήδη συζητηθεί αρκετά.
Πωπω θυμήθηκα τώρα τη δασκάλα μου αρχές 90’ να μας μιλάει συνέχεια για τη Μόσχα και τη Μόσχα, εμείς πρώτη δημοτικού τη βλέπαμε σα το ζαχαρένιο σπίτι από το παραμύθι των αδερφών Γκριμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.199
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom