Ηνωμένο Βασίλειο Travelcard London.

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
131
Likes
19
Καλησπέρα θα ήθελα μια μικρή βοήθεια...
Για να πάρω την προσφορά 2in1 από King Cross St. Pancras που θα είναι κοντά στο ξενοδοχείο μας που να βγάλω μιας διαδρομής,εισιτηριο;Πρέπει να είναι και με επιστροφη;
Ευ,άριστη.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
361
Likes
419
Καλησπέρα, μια μικρή βοήθεια γιατί έχω μπερδευτεί.

Εγώ με revolut πλήρωνα εισιτήρια για μέτρο κ λεωφορεια και ήμουν οκ.

Συγγενικό μου πρόσωπο πλήρωνε με την Ελληνική χρεωστική και φυσικά τα έξοδα προμηθειας + ισοτιμία συναλλάγματος δεν ήταν αμελητέα στο σύνολο !!

Για να κανω χρήση revolut για δυο άτομα (από ότι έχω διαβάσει εδω μέσα) θα πρέπει ο ένας να περνάει κανονικά τη revolut από το μηχάνημα για να μπει και ο δεύτερος να έχει κατεβάσει την εφαρμογή της oyster στο κινητο
του (η οποία είναι συνδεδεμένη με την ίδια revolut) και να περνάει το κινητο στην ειδοδο? Σωστά έχω καταλάβει ?


Επίσης, βλέπω ότι υπάρχουν δυο είδη καρτών τώρα η κλασική oyster (κόστος έκδοσης 7 λιρες) και η Visitor Oyster Card (κόστος έκδοσης 5 λίρες και στην στέλνουν στην Ελλαδα πριν το ταξίδι). Ξέρετε αν με κάποια από αυτές μπορώ να έχω το 2-4-1 ? ή το 2-4-1 ισχύει μαζί με εισιτήριο του rail μόνο ?

Παραπανω αναφέρθηκε ότι είχαν εισητηριο τραινου, ξέρετε αν ισχύει το 2-4-1 με το τραινο από και προς τα αεροδρόμια ?
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
98
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα! Θα πάμε Λονδίνο για 7 ημέρες. Δεν ενδιαφερομαστε για την προσφορά 2for1. Είναι ωστόσο προτιμότερο να αγοράσουμε επταήμερη key-smarrcard ή να χρησιμοποιούμε τις revolut και να χρεωνομαστε το daily cap? Θα μένουμε στην ζώνη 4.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
275
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
Καλησπερα. Εγω παντως εχω χαθει κυριολεκτικα στην μεταφραση. Πεταμε Heathrow και μενουμε Κing kross. 3μερες θα μεινουμε Λονδινο. Να βγαλουμε καμμια καρτα ή να χτυπαω παντου την χρεωστικη? Κυριολεκτικα εχω χαθει με τοσες πληροφοριες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.776
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom