Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.786
Likes
17.835
μην ανησυχείτε...οι Γαλάτες θα βάλουν τα στήθη τους μπροστά στις Λεγεώνες του Καίσαρα και των εκατόνταρχων του..... :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.208
μην ανησυχείτε...οι Γαλάτες θα βάλουν τα στήθη τους μπροστά στις Λεγεώνες του Καίσαρα και των εκατόνταρχων του..... :D
Αν τα βάλουν οι Γαλάτισσες μπορεί και να δείξουμε έλεος...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πολυ όμορφη η ρώμη αλλά δεν συγκρίνεται με το παρίσι!!!
ειδικά τα χριστούγεννα το παρίσι είναι ανεπανάληπτη εμπειρία,
άσε που η ρώμη δεν εχει disneyland!!!!!!
ναι αυτό είναι αλήθεια. πού αλλού θα βρεις τόσα πολλά φωτάκια στα δεντράκια, τόσα πολλά αυτοκίνητα στολισμένα, τόσες πολλές πολυκατοικίες στολισμένες, σιδερένιους πύργους με λαμπιόνια? πουθενά αλλού..
και τη ντισνευλαντ πού τη βάζεις? απορώ κιόλας για το war. θα έπρεπε να ηταν Παρίσι-Ορλάντο. οι 2 μεγάλες ντίσνευλαντ της γης..
κι εμείς κάτι έχουμε. όχι τόοοοσο μεγάλο πάρκο όμως..απευθύνεται όπως ολόκληρη η πόλη σε γνώστες..
Rainbow MagicLand - Parco divertimenti Roma - Valmontone
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πάντως οι ψηφοφόροι της Ρώμης είναι σκέτη απογοήτευση. τους ρωτάς γιατί ψηφίζουν Ρώμη και σου απαντουν αφηρημένα, γενικά, σαν ονειροπόλοι σχεδόν. ενώ οι ψηφοφόροι του Παρισιού..χαίρεσαι να τους διαβάζεις ρε γμτ! συνειδητοποιημένοι, με επιχειρήματα. ο ένας το ψηφίζει γιατί έχει καλή ψαρόσουπα, ο άλλος γιατί έχει ντίσνευλαντ, ο άλλος γιατί μιλαει γαλλικά, ο αλλος γιατί μόνο εκεί έχει πάει κ όχι Ρώμη..ενας κι ένας, όχι σαν εμάς τους αφηρημένους.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.612
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πηγα και στα δύο και μιλάω ιταλικά :-*
και ναι είμαι traditrice.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
πάντως οι ψηφοφόροι της Ρώμης είναι σκέτη απογοήτευση. τους ρωτάς γιατί ψηφίζουν Ρώμη και σου απαντουν αφηρημένα, γενικά, σαν ονειροπόλοι σχεδόν.
Ειναι που τους εχει συνεπαρει η γαληνη και το χριστιανικο πνευμα ου διαχυτα σκορπα στην πολη ο Παπας και το Βατικανο...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μπορούμε με κάποιο τρόπο να δούμε τι έχουμε ψηφίσει?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.747
Likes
6.488
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευτυχώς που μου το είπες. τη βγάζω από την πορεία μου
και την ψήφο σου βγάλε. τι γυρεύει κάποιος σαν κι εσένα στα παρίσια?

σε λίγες μέρες θά έρθει από την Αιώνια το βαρύ πυροβολικό, η sapienza, με φωτογραφικά ντοκουμέντα από τη χριστουγεννιάτικη Αιώνια που θα τρίβετε τα ματια σας. και από την αποστολη στο ψαροσουπομάγαζο. ήδη εντοπίστηκε η περιοχή, σε λίγες ώρες θα έχει εντοπιστεί και ο δρόμος, θα φωτογραφηθεί από τη sapienza που θα αποκαλύψει την υφαινόμενη δολοπλοκία εναντίον του ρωμαικού φαγητού.
sapienza (τσιράκι μου για μερικούς, capo Cupola για μας) στηριζόμαστε πάνω σου!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.066
Μέλη
39.269
Νεότερο μέλος
Wertom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom