Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Έχω ήδη ψηφίσει Ρώμη πριν κάποιο καιρό...απλώς επειδή είμαι άρτι αφιχθείσα ήρθα να καταθέσω λίγο τον έρωτά μου! Υπέροχο το Παρίσι, εκλαμπρότατο! Ανυπομονώ να ξαναπάω! Αλλά τη Ρώμη είναι ΒΕΒΗΛΩΣΗ να την αποκαλούν κάποιοι χωριουδάκι συγκριτικά με άλλες πρωτεύουσες.
ποιος μίλησε για χωριουδάκι? εδώ συγκρίνουμε ρώμη-ΠΑΡΙΣΙ οπότε πάνω σε αυτο μιλάμε
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Σε παλιότερο ποστ στο θέμα έγινε αναφορά ότι η Ρώμη δεν ανήκει στην ίδια κατηγορία πόλεων με το Παρίσι. Δεν έχω κουράγιο να ψάξω 69 σελίδες να στο βρώ...
Ιστορικά προφανώς και δεν ανήκει....τι σχέση έχει η θλιβερή πολίχνη της Λουτετίας με το κέντρο του κόσμου?
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ιστορικά προφανώς και δεν ανήκει....τι σχέση έχει η θλιβερή πολίχνη της Λουτετίας με το κέντρο του κόσμου?
Ιστορικά εννοείται όχι. Και αισθητικά για μένα υπερτερεί η Ρώμη. Αλλά σε επίπεδο ζωής κερδίζει το Παρίσι μάλλον..Για την ώρα τουλάχιστον.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αλλά σε επίπεδο ζωής κερδίζει το Παρίσι μάλλον..
αν είσαι πάμπλουτος αναμφισβητητα κερδίζει μια και προσφέρει περισσότερες (πανάκριβες) ευκαιρίες. αν όμως δεν είσαι και δίνεις σημασία στο κόστος ζωής, στο κλιμα, στην ασφάλεια (ποστ ν.745) ε δεν υπάρχει καμμία σύγκριση φυσικά. Ρώμη κ πάλι Ρώμη.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
... και η Ρώμη γεμάτη Ιταλούς :haha:
Ναι αλλά οι Ιταλοί δεν είναι Γάλλοι...
Αλλά ας μην πειράζουμε τους καημένους τους Γάλλους, δε φταίνε αυτοί που είναι έτσι, πώς να πολεμήσεις το DNA?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
...που δεν λένε να βγάλουν από τα ποδάρια τους αυτά τα ρημάδια τα Hogan!!!!
ναι έχουν αυτό το κακό να είναι μοδάτοι..και να μη λένε να βάλουν τα πόδια τους σε άλλα απάράμιλλης αισθητικής υποδήματα όπως Birkenstock (συνοδευόμενα φυσικά με την λευκή αθλητική κάλτσα-κατά προτίμηση αυτη με τις 3 γραμμές)..

awww.luxecoliving.com_wp_content_uploads_2010_12_mens_birkenstocks_socks_1.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.042
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Yiouli

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom