The official off-topic

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
618
μάλλον πρέπει να πλησιάζει το Τέλος. η κατάσταση έχει ξεφύγει..
στο εστιατόριο που ήμουν χτές κανείς από την παρέα δεν πλήρωσε το ίδιο ποσό..άλλος 25Ε άλλος 200Ε!
να πηγαίνεις για φαγητό κ να σου φεύγουν 200Ε?!!!πού πάμε?
Παλιοκατάσταση.
Κι εγώ πάλι χθες το ίδιο πράγμα.
Και δυστυχώς ήμουν από αυτούς που πλήρωσαν τα πολλά. Δε ξαναπάω για φαγητό με την ίδια παρέα. Αν είναι να χαλάω κάθε φορά 100+? να πάω να παραδωθώ μόνος μου στην αστυνομία για χρέη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.474
Likes
9.445
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν ο ένας έτρωγε μακαρόνια και ο άλλος γαρίδες αστακούς και σαμπάνιες και ακριβά κρασιά θα πληρώσουνε το ίδιο? αλλά πάλι δεν μπορώ να φανταστώ τέτοιες διαφορές...ένα άτομο 25 και το άλλο 200 :xmas_rolleyes:....
Τι δηλαδή? Ρεφενέ ήταν υποτίθεται αλλά ο καθένας έδωσε ό,τι είχε με αποτέλεσμα ο "ταμίας" να φάει το φέσι, ή πλήρωσαν ο καθένας για ό,τι παρήγγειλε?
Γιατί, αν ισχύει το δεύτερο, λογικό δεν είναι να μη μοιράζονται οι υπόλοιποι το κόστος των ιδιαίτερων επιθυμιών κάποιου?
δεν είπα ότι πλήρωσαν μόνο για φαγητό...πας για φαγητό με τους γνωστούς-άγνωστους του travelstories και ελέω WiFi φεύγεις άλλος με Ρώμη κλεισμένη, άλλος με στυλάτα Evag παπούτσια στο χέρι..γενικώς καταστρέφεσαι οικονομικά..το παρακάτω ποστ τα λέει όλα συνοπτικά:
Δε ξαναπάω για φαγητό με την ίδια παρέα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Καλά ρε παιδιά που πάτε και τρώτε και σκάτε 100 & 200?
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ααααα κατάλαβα, στο τραβελστόριο πάτε.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
δεν είπα ότι πλήρωσαν μόνο για φαγητό...πας για φαγητό με τους γνωστούς-άγνωστους του travelstories και ελέω WiFi φεύγεις άλλος με Ρώμη κλεισμένη, άλλος με στυλάτα Evag παπούτσια στο χέρι..γενικώς καταστρέφεσαι οικονομικά..το παρακάτω ποστ τα λέει όλα συνοπτικά:
Εμ, τί γκρινιάζεις τότε?

Αν ήταν περίπτωση όπως λέει ο sporos, θα υπήρχε θέμα.
Στη δική σου περίπτωση όμως αλλάζει το πράγμα.
Μου φαίνεται ότι απλά είστε "τραβάτε με κι ας κλαίω". Για να μην μπω ότι "τα θέλει ο πισινός σας"... :xmas_mrgreen:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.977
Likes
15.669
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.604
Likes
29.829
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παλιοκατάσταση.
Κι εγώ πάλι χθες το ίδιο πράγμα.
Και δυστυχώς ήμουν από αυτούς που πλήρωσαν τα πολλά. Δε ξαναπάω για φαγητό με την ίδια παρέα. Αν είναι να χαλάω κάθε φορά 100+? να πάω να παραδωθώ μόνος μου στην αστυνομία για χρέη.
Μόνο με ?100+ την έβγαλες εσύ? Τυχερός είσαι...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μακάρι να μπορούσα μια φορά κι εγώ να πάω σε χριστουγεννιάτικη γιορτή του παιδιού μου (ή 28ης,ή 25ης) και ας φορούσαν ό,τι θέλαν οι άλλες. :xmas_sad::xmas_sad:
:xmas_rolleyes:

δεν είπα ότι πλήρωσαν μόνο για φαγητό...πας για φαγητό με τους γνωστούς-άγνωστους του travelstories και ελέω WiFi φεύγεις άλλος με Ρώμη κλεισμένη, άλλος με στυλάτα Evag παπούτσια στο χέρι..γενικώς καταστρέφεσαι οικονομικά..το παρακάτω ποστ τα λέει όλα συνοπτικά:
Samion, μαλλον με 25 ευρω φαγατε τοτε. Τοσα που κανατε και φτηνα τη βγαλατε. :xmas_cheesygrin: Τουλαχιστον αυτα δεν ειναι λεφτα για πεταμα, ειναι λεφτα για ταξιδια!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Τι χαζαμάρα δέρνει κάποιες γυναίκες δεν μπορώ να καταλάβω.....Σε γιορτή στα νήπια με λαμέ γούνες και τακούνια πρωί πρωί....Δεν υπάρχει μέτρο....Άντε χρονιάρες μέρες...
Μετα απο 8-9 χρονια που εμεινα εκει μπορω να πω οτι οι γουνες και τα λαμε παντως εχουν τα φορτε τους στο Βολο γενικα....:xmas_mrgreen:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.545
Μηνύματα
900.511
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom