The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να ρωτησω κατι τις γυναικες του φορουμ; Σας συμβαινει κ εσας οταν ψαχνετε κατι συγκεκριμενο να αγορασετε (πχ ενα φορεμα, ενα παλτο κλπ) ακομα κ αν βρειτε αυτο που σας αρεσει στο πρωτο μαγαζι που θα μπειτε να μην το αγοραζετε τελικα γιατι θελετε να δειτε τι αλλο υπαρχει στην αγορα κ να κανετε μια ερευνα; Νομιζω οτι μου συμβαινει σε αρρωστο βαθμο. Δυσκολευομαι να αγορασω κατι που μου αρεσει αν ειναι το πρωτο που θα δω.. Πειτε μου οτι δεν ειμαι μονη...!
Γενικά βαριέμαι να μπαινοβγαίνω συνέχεια σε μαγαζιά για έρευνα αγοράς...Σπάνια το κάνω. Συνήθως περνάω από βιτρίνες, κολλάω με κάτι και το αγοράζω αμέσως. (αν το επιτρέπει το budget μου) :D
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
874
Likes
895
anny said:
Μου έχει τύχει κάποιες φορές να δω τυχαία κάτι σε βιτρίνα, χωρίς να ψάχνω κάτι συγκεκριμένο. Αν μου κάνει αυτό το "κλικ" (κάτι σαν τον έρωτα με την πρώτη ματιά :D), σημαίνει ότι πρέπει οπωσδήποτε να το αγοράσω.
Αυτο ναι, ετσι ειναι οι καλυτερες αγορες συνηθως. Αλλα εγω μιλαω για εκεινες τις φορες που ψαχνεις κατι συγκεκριμενο (πχ εχεις να πας σε μια εκδηλωση κ ψαχνεις ενα φορεμα ή ψαχνεις γυαλια ηλιου ή μποτες, τελος παντων θελεις να καλυψεις μια συγκεκριμενη αναγκη). Σε αυτες τις περιπτωσεις δεν μπορω να αγορασω το πρωτο που θα δω, εστω κ αν ειναι πολυ καλο. Και πλεον με ενοχλει αυτο το ψυχαναγκαστικο μου.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτο ναι, ετσι ειναι οι καλυτερες αγορες συνηθως. Αλλα εγω μιλαω για εκεινες τις φορες που ψαχνεις κατι συγκεκριμενο (πχ εχεις να πας σε μια εκδηλωση κ ψαχνεις ενα φορεμα ή ψαχνεις γυαλια ηλιου ή μποτες, τελος παντων θελεις να καλυψεις μια συγκεκριμενη αναγκη). Σε αυτες τις περιπτωσεις δεν μπορω να αγορασω το πρωτο που θα δω, εστω κ αν ειναι πολυ καλο. Και πλεον με ενοχλει αυτο το ψυχαναγκαστικο μου.
Ουφ έχεις δίκιο...σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να ψάξεις. Και είναι το χειρότερο μου...:bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.492
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
 
Last edited by a moderator:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μα, πού βρέθηκε νυχτερίδα στις δύο το μεσημέρι στον έβδομο όροφο σε νότια πυκνοκατοικημένη συνοικία της Αθήνας? :shock:
Ήρθε άνετη και αμέριμνη και γατζώθηκε στο καφασωτό δίπλα στο γιασεμί μας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.997
Likes
20.103
Πως εμεις ξενυχταμε? Ε, κανει ημερησιες αλητειες η νυχτεριδα. Ειναι κ τυφλα αλλωστε :p
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.492
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μια φορά είχε μπει στο σπίτι μου νυχτερίδα. Έχασα πέντε χρόνια από τη ζωή μου!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.668
Likes
43.919
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μετά από λίγο καιρό τη θέση της Αμπραμοβιτς στο ΜΟΜΑ πήρε η Γιοκο Ονο με το δικό της installation . Αν θεωρείς το παραπάνω εξωφρενικό που να δεις τι έκανε η Ονο ( ευτυχώς για λίγες ώρες την ημέρα ) Το πρόλαβα στο τελείωμα πριν 3 χρόνια
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.668
Likes
43.919
Μετά από λίγο καιρό τη θέση της Αμπραμοβιτς στο ΜΟΜΑ πήρε η Γιοκο Ονο με το δικό της installation . Αν θεωρείς το παραπάνω εξωφρενικό που να δεις τι έκανε η Ονο ( ευτυχώς για λίγες ώρες την ημέρα ) Το πρόλαβα στο τελείωμα πριν 3 χρόνια
Και μη χειρότερα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.444
Μέλη
39.251
Νεότερο μέλος
SotiriosV

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom