The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Εμ τώρα εξηγούνται όλα... είπα κι εγώ...:)



σχεδόν αλλά μόνο τις πρωινές ώρες Δευτέρα-Παρασκεύη...και δεν ξέρω και για πόσο ακόμα...:D
σίγουρα μόνο πρωί γιατί βράδυ δεν ''παίζει'' η περιοχή με τίποτα ,ειδικά απο την κάτω μεριά της πλατείας

όσο για το πόσο ακόμα .....μάλλον μόνο ο εργοδότης ξέρει :(
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
σίγουρα μόνο πρωί γιατί βράδυ δεν ''παίζει'' η περιοχή με τίποτα ,ειδικά απο την κάτω μεριά της πλατείας
Στην κάτω μεριά δουλεύω και έχω ''μείνει'' κατά κάποιο τρόπο και κάποια χρόνια (ως φιλοξενούμενη) στο ίδιο μέρος... η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν αντιμετώπισα ουσιαστικό πρόβλημα απλά εντείνεται τη νύχτα η αίσθηση του φόβου...
Η ειρωνία της τύχης....επέμενα να ξενοικιάσουμε το διαμέρισμα και 5 μήνες μετά βρήκα δουλειά στο δίπλα στενό...:(
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Στην κάτω μεριά δουλεύω και έχω ''μείνει'' κατά κάποιο τρόπο και κάποια χρόνια (ως φιλοξενούμενη) στο ίδιο μέρος... η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν αντιμετώπισα ουσιαστικό πρόβλημα απλά εντείνεται τη νύχτα η αίσθηση του φόβου...
Η ειρωνία της τύχης....επέμενα να ξενοικιάσουμε το διαμέρισμα και 5 μήνες μετά βρήκα δουλειά στο δίπλα στενό...:(
Οκ κατάλαβα ...

Αν έχεις τέτοια τύχη τότε να σε φωνάξουμε την πρωτοχρονιά για ποδαρικό :bleh::haha:.

Σοβαρά τώρα δεν νομίζω οτι είναι το καλύτερο να ζείς και να μένεις στην ίδια γειτονιά .
Χρειάζεται να αποφορτίζεις και λίγο και με το να κινείσαι κάθε μέρα στα ίδια και στα ίδια δεν γίνετε και ειδικά αν είσαι και νέος άνθρωπος

Οταν περάσουν τα χρόνια τότε θέλεις η δουλειά και το σπίτι να είναι πολύ κοντά
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Οταν περάσουν τα χρόνια τότε θέλεις η δουλειά και το σπίτι να είναι πολύ κοντά
Νομίζω ότι πάντα θέλεις (σε όποια ηλικία κι αν είσαι) η δουλειά σου να είναι σε μια λογική απόσταση από το σπίτι σου. Δεν υπάρχει χειρότερο από το να κάνεις ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα.

Επίσης, αν η δουλειά δεν είναι δική σου, καλό είναι να μη μένεις πολύ κοντά, γιατί πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να σε θεωρούν ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.974
Oτι και να γίνει σήμερα είναι μια υπέροχη ημέρα.
Ξυπνάς το πρωί και τ αυτοκίνητο στο πήρε ο γερανός(παράνομο πάρκινγκ)
Πας να το πάρεις και δεν δουλεύει η κάρτα σου.(ευτυχώς που ήταν ο γυιός μου
μαζί)Μετά πας στο νοσοκομείο να πάρεις τ αποτελέσματα και εκεί που περιμένεις τα χειρότερα,ακούς καλά νέα.Οπότε!!!!

Maltakia ευχαριστώ για την αφιέρωση.
 
Last edited by a moderator:

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Νομίζω ότι πάντα θέλεις (σε όποια ηλικία κι αν είσαι) η δουλειά σου να είναι σε μια λογική απόσταση από το σπίτι σου. Δεν υπάρχει χειρότερο από το να κάνεις ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα.

Επίσης, αν η δουλειά δεν είναι δική σου, καλό είναι να μη μένεις πολύ κοντά, γιατί πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να σε θεωρούν ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο.
το ''λογική απόσταση '' είναι σχετικό
Εμένα η δουλειά απο το σπίτι είναι 11χλμ αλλά είναι πολλές οι φορές που την βαριέμαι τρελά

Εχω φίλο που μένει στην Σαρωνίδα και κάθε πρωί πάει Λ.Συγγρού .για αυτόν λογική απόσταση είναι και το χαίρετε κιόλας :shock:

Απλά η Nedelja μίλησε για ένα στενό διαφορά σπίτι -γραφείο οπότε εκεί συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λές περί διαθεσιμότητας .
Είναι κάτι που θα το ήθελα με τίποτα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για μένα το λογική απόσταση είναι μάξιμουμ μισή ώρα με συγκοινωνία, άρα λιγότερη ώρα με το αυτοκίνητο.
Τα 11 χλμ που λες, τα θεωρώ μεγάλη απόσταση.

Όταν πρωτοξεκίνησα να βρω δουλειά προ αμνομονεύτων χρόνων, κοιτούσα μόνο στη γύρω περιοχή (από Καλλιθέα και με βολική συγκοινωνία) και το πολύ πολύ στο κέντρο.
Στην πορεία κάποια στιγμή κατέληξα με βαριά καρδιά στο κέντρο και από εκεί (με βάση την ίδια δουλειά) πήγα για αρκετά χρόνια στην Αγία Παρασκευή και τώρα στο Μαρούσι.
Το χειρότερό μου είναι η εντελώς άβολη καθημερινή διαδρομή.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
panpan δε βγάζεις το επόμενο ταξίδι απο το προφίλ σου ;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.023
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom