The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν τις ανεβάζω γιατί είναι εξαιρετικά σκληρές,αλλά μου έχουν κοπεί τα γόνατα με τις φωτογραφίες νεκρών παιδιών από τη Γάζα τις τελευταίες μέρες.

Συγγνώμη που σας χάλασα την ωραία μέρα αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ άλλο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν τις ανεβάζω γιατί είναι εξαιρετικά σκληρές,αλλά μου έχουν κοπεί τα γόνατα με τις φωτογραφίες νεκρών παιδιών από τη Γάζα τις τελευταίες μέρες.

Συγγνώμη που σας χάλασα την ωραία μέρα αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ άλλο.
Μου κόβονται τα γόνατα με τις φωτογραφίες νεκρών παιδιών από πόλεμο, από οπουδήποτε κι αν προέρχονται. Αυτό δε σημαίνει όμως κι ότι φταίει μόνο η μια πλευρά. Σε ένα πόλεμο, συνήθως φταίνε και οι 2.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
maltakias said:
Δεν τις ανεβάζω γιατί είναι εξαιρετικά σκληρές,αλλά μου έχουν κοπεί τα γόνατα με τις φωτογραφίες νεκρών παιδιών από τη Γάζα τις τελευταίες μέρες.

Συγγνώμη που σας χάλασα την ωραία μέρα αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ άλλο.
το θεμα δεν θα επρεπε να συζητειται καν. απλα με τις φωτο χρειαζεται προσοχη, ισως να κυκλοφορουν αρκετες πλαστες που χρησιμοποιηθηκαν κι στη Συρια. ονειδος των κτηνων που παιζουν με την ανθρωπινη δυστυχια.
http://bambinipalestinesi.blogspot.it/?m=1
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
maltakias said:
Μου το εξηγείς λιγάκι αυτό;
δεν βλεπω το λογο να κυκλοφορουν φωτο της ανθρωπινης δυστυχιας. πλαστες η οχι,ειναι σιγουρο οτι θυματα υπαρχουν εκατερωθεν. και το ανθρωπινο αιμα εχει το ιδιο χρωμα. το θεμα που πρεπει να συζητειται ειναι πως κ ποτε θα σταματησουν οι εχθροπραξιες.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μου αρέσουν οι ίσες αποστάσεις που κρατάς σε μια εντελώς άνιση κατάσταση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν τις ανεβάζω γιατί είναι εξαιρετικά σκληρές,αλλά μου έχουν κοπεί τα γόνατα με τις φωτογραφίες νεκρών παιδιών από τη Γάζα τις τελευταίες μέρες.

Συγγνώμη που σας χάλασα την ωραία μέρα αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ άλλο.
Σχεδον καθημερινα πεθαινουν παιδια απο παρομοιες καταστασεις. Γιατι θα επρεπε να χαλασει ειδικα η σημερινη μας μερα; Ο ανθρωπος ως κτητικο ον εχει το χαρισμα να χαλαει η μερα του μονο οταν κατι του λειπει. Αυτο οσο σκληρο κι αν ακουγεται μπορουμε να το ξεπερασουμε ολοι μας αμεσα.

Με αλλα λογια η αδιαφορια κανει καλο αν εχουμε συμβιβαστει και επιθυμουμε να ζησουμε με τη ζωωδη πλευρα του εαυτου μας...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
maltakias said:
Μου αρέσουν οι ίσες αποστάσεις που κρατάς σε μια εντελώς άνιση κατάσταση.
η πολιτικη των ανθρωπων δεν γινεται με φωτογραφιες νεκρων παιδιων. οτι χρωματος κ ειδους να ειναι. αυτο ειπα δεν συζητειται.
η κατασταση,ποσο κ αν ειναι ανιση χωραει συζητηση φυσικα που δεν ξερω αν πρεπει να γινεται σε αυτο το θεμα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί


Αντε, αλλη μια προσπαθεια...
Εμεινε λιγο κρεας.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.042
Μέλη
39.268
Νεότερο μέλος
AnitaDag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom