The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Βρε τι μαθαίνει κανείς σε αυτό το forum...:haha:
Η ατάκα νόμιζα οτι ήταν από τις αλησμόνητες εκπομπές με τους Ελ, τους νεφελίμ και σια...
Όσο για το βίντεο που θύμισε οτι μετά την πενθήμερη θηριωδία πρέπει να κάνω αποτοξίνωση αν θέλω να ζήσω και δεύτερα -άντα...:D
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

jimp

Member
Μηνύματα
5.096
Likes
6.561
ευτυχως εχω παρει τιπς...πού θα φάω την πανακόττα μου και την κροστάτα μου στη βαρβαρική πρωτεύουσα...να μη μεινω νηστικός δηλαδή..:bleh:
Οποιο ιταλικο επισκεφθεις στο λονδινο μην ντραπεις να το γραψεις.

Θα πιασει τοπο το γραψιμο σου;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οποιο ιταλικο επισκεφθεις στο λονδινο μην ντραπεις να το γραψεις.

Θα πιασει τοπο το γραψιμο σου;)
over OUR dead bodies !
Δεν υπαρχει περιπτωση να μπει σε Ιταλικο , μονο στο Bar Italia και αυτο γιατι κλεινει στις 5 το πρωι και ειναι κοντα στα ξυδια .... ( για ενα καφεδακι βρε αδερφε )
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.786
Likes
17.866
Μου αρέσει που την επιχείρηση για τους λαθρομετανάστες την έχουν ονομάσει "Ξένιος Ζεύς" . Κατάλαβες καϋμένε Νοτιοκορεάτη γιατί φιλοξενία μιλάμε στην Ελλάδα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
over OUR dead bodies !
Δεν υπαρχει περιπτωση να μπει σε Ιταλικο , μονο στο Bar Italia και αυτο γιατι κλεινει στις 5 το πρωι και ειναι κοντα στα ξυδια .... ( για ενα καφεδακι βρε αδερφε )
εντω μεταξυ το μονο ονομα μαγαζιου που εχω ακουσει απο σενα ειναι ιταλικο...μιλανεζικο για την ακριβεια..θα μου πεις αν δεν φας ιταλικο τι θα φας?πακιντιαν,αιθιοπικα κλπ?η ψαροτσιπς?ψαροσουπα δεν το συζητω,μονο στη Ρωμη τρωω.
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
αν σας πω οτι πρωτη φορα τα ακουω...τι ειναι αυτα τα scone? :shock:
για κεικ κ quick bread διαβαζω, αλλα βλεπω στη φωτο...για δωστε λιγο τα φωτα σας, τι βλεπουμε εδω?
φυρι φυρι με παει για μπαν..τι ριπορτ...
πας μη Ελλην (κ Ιταλός..)...:haha::haha:
λοιπον κεικ ειναι αυτα τα σκον? καταλαβα καλα? και τα τρωνε μονο στο τσαι? μα δεν τρωνε μπισκοτοειδή κατασκευάσματα? οσο ζεις και διαβαζεις φορουμ μαθαινεις..και εχω παει και 3 φορες πριν στο Λονδινο..απαραδεκτος...
Καθυστερημένα γιατί έλειπα! Έπινα ένα early drink ;) Ή να το πω early aperitivo για να χαρείς..(fun fact: το γλωσσάρι βγάζει λάθος το aperitivo και με ρωτάει: μήπως θέλετε να γράψετε peritonitis?:bleh:)
Tα scones είναι αφράτα ψωμάκια στα οποία βάζεις συνήθως γλυκιά επίστρωση. Μούρλια είναι.
Όχιιιιι τραγικό λάθος να νομίζεις ότι τρώνε μόνο μπισκοτοειδή! Τρώνε και ΣΑΝΤΟΥΤΣΟΕΙΔΗ που είναι μια μίνι σύνοψη του μεγαλείου της ανθρωπότητας. (τάση υπερβολής στην ατμόσφαιρα).









Τρώνε διάφορα αλλά δεν είναι όλα my cup of tea :bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.977
Likes
15.637
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Έτσι είναι. Όταν μιλάς μόνο ελληνικα κι αυτό υπό
αμφισβήτηση το μυαλό σου μόνο στο πονηρό μπορεί να πάει.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.805
Likes
12.518
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Tώρα που είπες σαντουιτσοειδή battered_suitcase ας βάλω το link της αγαπημένης μου UK αλυσίδας για νόστιμα σαντουιτσάκια και διάφορες νοστιμιές (αν δεν έχει ήδη αναφερθεί):

EAT | THE REAL FOOD COMPANY
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.230
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom