EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Γνωρίζει κάποιος αν η easyjet ζητάει τον αριθμό της ταυτότητας όταν κάνεις κράτηση?
Γιατί έκλεισα χθες κάποια εισιτήρια και δε μου ζητήθηκε και προβληματίστηκα μήπως έκανα κάποιο λάθος.
Εντωμεταξύ, μου έστειλαν κανονικά αριθμό πτήσης ,κωδικούς κ.λπ.,όμως τα χρήματα είναι ακόμα μέσα στην κάρτα. (έκλεισα με visa)..
Τι μπορεί να έχει συμβεί???
Δεν χρειάζεται αριθμός ταυτότητας αν είσαι εντός Σέγκεν. Θα τα πάρουν τα χρήματα μην ανησυχείς.
 

ruckzuck

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Ευχαριστώ για τη γρήγορη και καθησυχαστική απάντηση(ελπίζω και έγκυρη!!)
Απλά θεώρησα ότι το λογικό θα ήταν να τραβήξουν αμέσως τα χρήματα και ανησύχησα.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.290
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Ευχαριστώ για τη γρήγορη και καθησυχαστική απάντηση(ελπίζω και έγκυρη!!)
Απλά θεώρησα ότι το λογικό θα ήταν να τραβήξουν αμέσως τα χρήματα και ανησύχησα.
Εγκυρότατη η απάντηση του Borealis.Μην ανησυχείς !!!:)
 

bokito

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παιδια γεια σας!
θελω να κλεισω εισιτηριο για βερολινο κ δεν ξερω τι παιζει με τις αποσκευες.εαν εχω χειραποσκευη, με ροδακια ή μη,στις διαστασεις 56-45-25 την παιρνω πανω και δεν πληρωνω τιποτα?και αν ναι στην ονλαιν κρατηση δε χρειαζεται να δηλωσω αποσκευη?απαντηστε μου σας παρακαλω οσο πιο γρηγορα γινεται.ευχαριστω!!!!
 

bokito

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ευχαριστω gp123 για τη γρηγορη απαντηση!να σε ρωτησω και κτ αλλο γτ ειμαι κ λιγο στοκος?56μηκος-46πλατος-25υψος δεν ειναι?ή λεω κτ αναποδα?
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Απο το σαιτ της easy:Each passenger may carry one item of hand baggage only, measuring a maximum 56 x 45 x 25cm (including wheels, pockets and handles).
 

bokito

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παιδια γεια σας!!
έκλεισα εισιτήρια με easyjet για βερολίνο 21 με 26 μαρτίου!!λογικά θα φάμε πολύ κρύο αλλά δεν πειράζει!!ήθελα να ρωτήσω είναι απαραίτητο να εκτυπώσω την κάρτα επιβίβασης ή μόνο με την ταυτότητα κ τα στοιχεἰα θα βρούν κ τη δηλωμένη αποσκευή όπως βρίσκουν κ την κράτηση;
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις online checkin.Πας μόνο με ταυτότητα και τα βρίσκουν μόνοι τους.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.371
Likes
2.106
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εχω βγάλει εισητηριο με easy jet για Ρώμη. Οι ώρες των πτήσεων άλλαξαν και μου λέει ότι σε περίπτωση που δεν με βολεύουν μπορώ να τα αλλάξω χωρίς χρέωση. Ηθελα να ρωτήσω εννοεί την χρέωση αλλαγής ή πχ ακομα και την νεα ημερα που θα διαλέξω τα ναυλα είναι ακριβότερα εγω θα ταξιδέψω με την τιμή που είχα διαλέξει? Εχει τύχη σε κανέναν? Η πτήση είναι 13/4 παίζει να ξαναλλάξει? Εννοώ το συνηθίζει η easy?
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Στην κρατηση , τα ονοματα των επιβατων πρεπει να ειναι με λατινικους ή ελληνικους χαρακτήρες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.531
Μηνύματα
899.376
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom