EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

lunatic

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καταρχήν για να είμαι εξηγημένος διάβασα όλα τα ποστ προτού γράψω αυτό που ήθελα.Δεύτερον το πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες δεν αναφερόταν πουθένα(άρα δεν νομίζω ότι είναι 10 φορές το ίδιο πράγμα).Το άλλο πρόβλημα ναι αναφερόταν, αλλά ρώτησα ξανά για να είμαι σίγουρος.Μπράβο σας που τα κάνετε όλα σωστά εσέις στα ταξίδια σας και ποτέ δεν κάνετε λάθη.Α,συγνώμη για το κακό ύφος μου.

Taver ευχαριστώ για το σκέλος της απάντησης στο πρόβλημα μου.Όχι δεν ήθελα να πάω σε πρακτορείο.Ηθελα να το κάνω από το σπίτι μου γτ πιστεύω ότι μπορώ.Αν δεν κάνεις λάθη δεν μαθαίνεις λένε.Οπότε κι επειδή ήταν η πρώτη φορά που το έκανα νομίζω συγχωρούμαι.Εξάλλου όπως λες δεν αναγράφει κάπου να έγραφα τα ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες.Τα λάθη ναι οφείλουν ν απληρώνονατι.Οχι όμως όταν δεν φταίς εσύ.ΚΑι εν προκειμένω sorry αλλά δεν έφταιγα.

Traveller ωραία απάντηση να επικροτείς έτσι απαντήσεις και ωραία υποδοχή σε κάποιον που πρωτομπαίνει σε ένα φόρουμ ναι μεν για να ρωτήσει κάτι αλλά και μετην προοπτική να συνεχίσει να γράφει σε αυτό το φόρουμ.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καταρχήν για να είμαι εξηγημένος διάβασα όλα τα ποστ προτού γράψω αυτό που ήθελα.Δεύτερον το πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες δεν αναφερόταν πουθένα(άρα δεν νομίζω ότι είναι 10 φορές το ίδιο πράγμα).
http://www.travelstories.gr/%F0%F1%...%E7%ED%E9%EA%DC-%E3%F1%DC%EC%EC%E1%F4%E1.html
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Θέλω να σας ρωτήσω σχετικά με την easy bus στο gatwick.Eχω prepaid της κύπρου και ένω επιλέγω στο πέδιο των κάρτων visa credit τη μόνη λογική επιλογή μεταξύ όλων δεν μου δέχεται την κάρτα ενω έχω κλείσει τα πάντα για το τάξίδι απο αυτή.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Θέλω να σας ρωτήσω σχετικά με την easy bus στο gatwick.Eχω prepaid της κύπρου και ένω επιλέγω στο πέδιο των κάρτων visa credit τη μόνη λογική επιλογή μεταξύ όλων δεν μου δέχεται την κάρτα ενω έχω κλείσει τα πάντα για το τάξίδι απο αυτή.
μηπως τη θεωρει ελεκτρον???:)
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Έχεις δίκιο την θεωρεί electron..παράξενο μου φάνηκε σε ευχαριτώ για την βοήθεια!
 

markosemm

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καταρχάς, συγνωμη προκαταβολικα αν γινω κουραστικός με την ερώτηση, αλλα το λινκ που ειχε δοθει στον Lunatic δε δουλευει και θα ηθελα μια διευκρινιση.

Και σε μενα ζηταει η easyjet επιπροσθετες πληροφοριες για τα εγγραφα ταυτοτητας. Βαζω ημερομηνια ληξης στην αστυνομικη ταυτότητα 15 χρονια απο την εκδοση της?

Αν δε βαλω θα αντιμετωπισω προβλημα στο check in?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Καταρχάς, συγνωμη προκαταβολικα αν γινω κουραστικός με την ερώτηση, αλλα το λινκ που ειχε δοθει στον Lunatic δε δουλευει και θα ηθελα μια διευκρινιση.

Και σε μενα ζηταει η easyjet επιπροσθετες πληροφοριες για τα εγγραφα ταυτοτητας. Βαζω ημερομηνια ληξης στην αστυνομικη ταυτότητα 15 χρονια απο την εκδοση της?

Αν δε βαλω θα αντιμετωπισω προβλημα στο check in?
Προφανώς πετάς για Αγγλία, βάλε μία λογική λήξη στην ημερομηνία, ας πούμε 6 χρόνια μετά, αλλοιώς θα έχεις συνεχώς ένα ενοχλητικό μνμ από την ήζυ, πάντως δεν πρόκειται να έχεις πρόβλημα με το τσεκ-ιν.
 

markosemm

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Borealis σ'ευχαριστω φιλε.

Ναι, για Λονδινο πεταω και μου στελνουν e-mail καθε 3 μερες! Τοσο δυσκολο ειναι να διαχωρισουν τις ταυτοτητες με τα διαβατηρια στην ιστοσελιδα τους..?
 

rojonegro

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους -->κάποιες ερωτήσεις-απορίες

Παιδιά καταρχάς καλησπέρα και χαιρετισμούς στην όμορφη παρέα και πολύ χρήσιμη για ταξίδια κλπ Λοιπόν,στο θέμα τώρα,θέλω να κλείσω ειστιτήρια με την easy jet για Ρώμη-είναι η πρώτη φορά που θα κλέισω [είμαι και άσχετος με ταξίδια,εισιτήρια κλπ] και έχω τις εξής απορίες: - μπορώ να κάνω κράτηση με την χρεωστική κάρτα του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου TT Visa Electron; έχω ήδη εκεί ένα λογαριασμό και δεν θέλω να μπλέξω με άλλες τράπεζες και τα σχετικά - όταν κλείνεις το εισιτήριο άν έχω καταλάβει καλά,στην ένδειξη με τις αποσκευές,άν δεν βάλεις καμία,θεωρεί ως αυτονόητο ότι η χειραποσκευή με τις διαστάσεις που δέχεται; επομένως δεν δηλώνω καμία βαλίτσα και θα έχω μαζί μου αυτήν την χειραποσκευή[που όντως αυτή σκοπεύω να έχω] -τέλος μια γελοία ερώτηση:στην φόρμα εγγραφής τα στοιχεία πρέπι να είναι με λατινικούς χαρακτήρες έτσι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
764
Likes
280
Παιδιά καταρχάς καλησπέρα και χαιρετισμούς στην όμορφη παρέα και πολύ χρήσιμη για ταξίδια κλπ Λοιπόν,στο θέμα τώρα,θέλω να κλείσω ειστιτήρια με την easy jet για Ρώμη-είναι η πρώτη φορά που θα κλέισω [είμαι και άσχετος με ταξίδια,εισιτήρια κλπ] και έχω τις εξής απορίες: - μπορώ να κάνω κράτηση με την χρεωστική κάρτα του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου TT Visa Electron; έχω ήδη εκεί ένα λογαριασμό και δεν θέλω να μπλέξω με άλλες τράπεζες και τα σχετικά - όταν κλείνεις το εισιτήριο άν έχω καταλάβει καλά,στην ένδειξη με τις αποσκευές,άν δεν βάλεις καμία,θεωρεί ως αυτονόητο ότι η χειραποσκευή με τις διαστάσεις που δέχεται; επομένως δεν δηλώνω καμία βαλίτσα και θα έχω μαζί μου αυτήν την χειραποσκευή[που όντως αυτή σκοπεύω να έχω] -τέλος μια γελοία ερώτηση:στην φόρμα εγγραφής τα στοιχεία πρέπι να είναι με λατινικούς χαρακτήρες έτσι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
και στα 3 ΝΑΙ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.999
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom