EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Χαλλλλλλαρά φίλε μου....Όλα καλλλλλλά..:)





Παρεμπιπτόντως έχουμε δουλίτσα να κάνουμε εμείς οι δύο!!!
Να ξεκλειδώσουμε ένα vector 410 wp....
Ρε συ Amsterdam, όλα καλλλλλλλλλλλλλά,συμφωνώ, αλλά είμαι θηλυκού γένους:roll:
 

DimitrisZ

Member
Μηνύματα
6
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Costa Rica
Ταξίδι-Όνειρο
Καποιο εξωτικό νησί
Γεια σας και από μένα! Έχω κλείσει για Λονδίνο το Μάρτιο με easyjet αλλά τώρα θέλω να μεταφέρω το εισητήριο της επιστροφής 2 μέρες μετά! Ξέρει κανείς τι χάνω από λεφτά και τι ξαναπληρώνω? Ευχαριστώ!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.974
έχει η easy ειδικό γκισέ? κάποιες σοβαρές εταιρείες (ΑΖ) έχουν ειδικό γκισέ αν έχεις κάνει on line check in και απλα δίνεις τις βαλίτσες χωρίς να περιμένεις στα λοιπά γκισε.
οταν λεμε σοβαρες τι εννοουμε?:shock:
χαχα γελασα :bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οταν λεμε σοβαρες τι εννοουμε?:shock:
εννοούμε τις εταιρειες που αποριες σαν του προηγουμενου ποστ τις λυνουν αμεσα και ευκολα. μη συγκρινουμε την εν λογω εταιρεια με την ΑΖ ειναι εκτος θεματος. και αδικο κυρίως για την Easy που ειναι σε αλλη κατηγορια.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Mεγάλο καλοκαιρινό άνοιγμα της EZY στη χώρα μας... από τέλη Μάη πετάει seasonal CHQ, KGS και ZTH από LGW... και εις ανώτερα...
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Για Θεσσαλονίκη υπάρχει περίπτωση για τίποτα παραπάνω? ή θα μείνουμε με τις τελευταίες προσθήκες της Βασιλείας και του Μιλάνου για τα επόμενα χρόνια ?
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σας και από μένα! Έχω κλείσει για Λονδίνο το Μάρτιο με easyjet αλλά τώρα θέλω να μεταφέρω το εισητήριο της επιστροφής 2 μέρες μετά! Ξέρει κανείς τι χάνω από λεφτά και τι ξαναπληρώνω? Ευχαριστώ!
Θα πληρώσεις 30 ευρώ για την αλλαγή, συν τη διαφορα του εισιτηρίου σε περίπτωση που είναι ακριβότερο από τη τιμή που το είχες κλείσει αρχικά.
 

lunatic

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Το έχω γράψει κι εδώ http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...A%E1%E9-%E4%E9%E1%E2%E1%F4%DE%F1%E9%E1-2.html
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια!
Καλησπέρα παιδιά.έχω κι εγώ ένα θεματάκι με την easyjet.Εκλεισα προχθές για Λονδίνο για τον Απρίλιο και πρώτον μάλλον έκανα γκάφα και εκεί που ζητάει αρχικά τα ακριβή ονόματα τα έβαλα με ελληνικούς χαρακτήρες και ενώ στο τέλος μου έχει βγάλει κράτηση κανονικά στην κάρτα μου τα ονόματα τα δείχνει με ερωτηματικά και εμφανίζει μόνο 2-3 γράμματα.Τους έστειλα mail γιατί με το τηλ δεν πρόκειται ποτέ να τους βρω και τους ρώτησα αν θα έχω πρόβλημα να πετάξω.Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.Είχε κάποιος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα?Γιατί αν πρέπει να κάνω αλλαγή στα ονόματα είναι 30 ευρώ ανα άτομο και ανα διαδρομή οπότε καλό θα ήταν να τα απέφευγα.

Επίσης κι εμένα μου βγάζει το μήνυμα για το ότι δεν έχω συμπληρώσει σωστά τα ταξιδιωτικά εγγραφα μάλλον γτ δεν εχω βάλει ημερομηνία λήξης.Έβαλα στοιχεία ταυτότητας γτ δεν έχω όρεξη να πάω να βγάλω διαβατήριο(κι αλλα λεφτά εκει?Μπααα...).Αν κάνω αυτό που είπε το παιδί παραπάνω και βάλω μια ημερομηνία λήξης 15 χρόνια μετά την ημερομνηία έκδοσης θα είμαι καλλυμένος??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.601
Likes
29.763
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συγνώμη που θα φανώ κακός, είναι επειδή είναι η πολλοστή φορά που γίνεται ακριβώς η ίδια ερώτηση.

Αμα δε μπορείτε να κλείσετε ένα εισητήριο μόνοι σας από ένα website, πηγαίνετε σέ ένα επαγγελματία ταξιδιωτικό πράκτορα να σας βοηθήσει με τις υπηρεσίες του. Αλλιώς, τα λάθη οφείλουν να πληρώνονται.

Παρ' όλα αυτά, για το θέμα με τα Ελληνικά είναι δική τους υπαιτιότητα καθώς δεν το διευκρινίζουν στο site και η φόρμα τους δέχεται Ελληνικούς χαρακτήρες. Μάλλον θα καταφέρετε να σας κάνουν την αλλαγή δωρεάν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.004
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom