Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Τα ξεχνάς όλα μόλις πάς σπίτι και φτιάξεις το ζεστό καφεδάκι που λέγαμε.......
Ναι αυτό θα κάνω όλη μέρα, θα περιμένω να πάω να κλειστώ σπίτι..

Αυτό δεν συμβαίνει και κάθε μέρα... αντίθετα μου είναι πολύ πιο δυσάρεστο το καλοκαίρι να κολλάνε από τον ιδρώτα τα ρούχα μου. Καλοκαίρι στην Αθήνα απλά δεν υποφέρεται... αλλά και σε νησί που έμενα πλην του μπάνιου, εκείνα τα μεσημέρια ήταν αφόρητα.
Αχ γουρουνάκι που έχεις μπλέξει? Ποιος σε έβαλε στον στραβό τον δρόμο πες μου ποιος!!!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τα ξεχνάς όλα μόλις πάς σπίτι και φτιάξεις το ζεστό καφεδάκι που λέγαμε.......


Κάτσε περίμενε, βιάζεσαι! μέχρι να πας σπίτι γίνεσαι λούτσα, μετά στο σπίτι πρέπει να πλύνεις όλη τη λασπουριά, να στεγνώσεις μαλλί, να ανάψεις καλοριφέρ, τζάκι δεν ξέρω εγώ και τι άλλο και μετά να πιείς το καφέ σου! Δηλαδή ξημέρωσε! Αλλά κάτι είναι και αυτό! Μια ακόμα μέρα πιο κοντά στο καλοκαίρι:bleh:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.462
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αχ γουρουνάκι που έχεις μπλέξει? Ποιος σε έβαλε στον στραβό τον δρόμο πες μου ποιος!!!
Μάλλον.... μεγαλώνουμε και οι αντοχές στον ήλιο μειώνονται. Σαν θυμάμαι που πήγαινα για μπάνιο ντάλα μεσημέρι και χωρίς αντιηλιακό. Τώρα παστώνομαι στις κρέμες σαν σαρδέλα Καλλονής και δεν ξεμυτάω από την ομπρέλλα εκτός αν πάω μετά τις 6 για μπάνιο. Η ζέστη δεν αντέχεται
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Μάλλον.... μεγαλώνουμε και οι αντοχές στον ήλιο μειώνονται. Σαν θυμάμαι που πήγαινα για μπάνιο ντάλα μεσημέρι και χωρίς αντιηλιακό. Τώρα παστώνομαι στις κρέμες σαν σαρδέλα Καλλονής και δεν ξεμυτάω από την ομπρέλλα εκτός αν πάω μετά τις 6 για μπάνιο. Η ζέστη δεν αντέχεται
ασε τις δικαιολογιες, πες απλα οτι το γουρουνι μεσα σου μολις δει βροχη τρεχει να τσαλαβουτησει μες τη λασπη....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πάντως για την μόνη εποχή που δεν έχω ακούσει να προηγείται η λέξη ''μύρισε'' είναι το καλοκαίρι.
Ακούς, ''μύρισε φθινόπωρΟ'', ''μύρισε άνοιξη'', ''μύρισε χειμώνας''... Για το καλοκαίρι τίποτα! Κοινώς, ξεράθηκε ο τόπος!! (να δώ τώρα τι εξυπνάδες θα πείτε πάλι :haha: )
Φαντασου και να ηταν και φανατικος υπερασπιστης του χειμωνα :D

Δεν το μυρίζεις το καλοκαίρι καλό μου, το νιώθεις!
Χωσε Μαριω !Δειχτου εσυ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν έχει ''ευχαριστώ''. Το ψάξιμο μετά το ταξίδι πιά...



Καλά, ας μη μιλήσουμε για την Κάρπαθο, ας μιλήσουμε για τις πόλεις που οι περισσότεροι ζείτε. Έχετε την έκφραση ''μύρισε καλοκαίρι''; Αχ...vario...ζούσα 5 χρόνια Αθήνα και 5 Ηράκλειο... Πραγματικά, στην Αθήνα δεν παλέυεται (!!!!!!) και αν ζούσα τώρα εκεί θα περίμενα πώς και πώς το καλοκαιράκι μου να φύγω για λίγο στην άδεια. Εδώ που είμαι όμως δεν το αλλάζω, προτιμώ τη βροχή, το κρύο, να μην ζεσταίνομαι, να πηγαίνω πεζοπορίες χωρίς να σκέφτομαι αν θα καώ και γυμναστική χωρίς να στάζω πριν ξεκινήσω... Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούμε να μιλήσουμε σε πιο προσωπικό επίπεδο, γιατί αλλάζει το θέμα-η σύγκριση. Αλλά ναι, στην Κάρπαθο, στην πρωτεύουσα, το καλοκαίρι μου βρωμάει αν έχεις τη δυνατότητα να το συγκρίνεις με τον χειμώνα της Καρπάθου... :rolleyes:
Μαλλον αυτος ο χειμωνας της Καρπαθου ζεστουτσικος θα πρεπει να ειναι ..ειναι κ πολυ νοτια το νησι.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έλα να μεγαλώνει η παρέα :clap:

52-47
Eχμ είπατε κάτι?
Πολύ μικρή διαφορά ρε γαμώτο...


Περίμενε να βρέξει κανα δυο μερούλες ακόμα, να σιχαθούν και να σκεφτούν καθαρά!

Αλήθεια πόσες μέρες έχουμε για το καλοκαίρ?
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Καλοκαιρινιοι... συμπασχω μαζι σας και δηλωνω την ψηφο μου!
Ηδη με εχει πιασει μελαγχολια και μονο που σκεφτομαι οτι σε λιγο τελειωνουν οι μερες οι γλυκιες, οι ανεμελες.. και εχουμε μπροστα μας εναν ατελειωτο μουντο αχρωμο και αοσμο χειμωνα..:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.357
Μηνύματα
889.795
Μέλη
39.032
Νεότερο μέλος
tzouliadakim

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom