Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Μην το λες σε μένα...τόχω κάνει παλιά,φτάνει,
όποιος θελει αναλαμβάνει και βγάζει ανακοίνωση:bleh:
εε,αντε βρε εφη..:D:Dθα το ξεκινουσα ευχαριστως αλλα δεν προλαβαινω να το οργανωσω μονος μου..:D:DΠαντως θα βοηθησω οποιον κανονισει μια φθινοπωρινη συναντηση εδω..:D:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αραγμένος σε παραλία γνωστού ξενοδοχείου στο Σούνιο, με τον ήλιο να ζεσταίνει τα κοκκαλάκια μου, το κρύο καφεδάκι παραδίπλα, το αγαπημένο μου βιβλίο στα χέρια, μια υπέροχη δροσερή θάλασσα να λαμποκοπάει, το ναό του Ποσειδώνα φάτσα-κάρτα, αναρωτιέμαι τι θέλει ο χειμώνας να'ρθει πάλι και γιατί δε ξεκουμπίζεται μια και καλή.

Φίλοι του χειμώνα, όταν μας λέτε για χειμωνιάτικες λιακάδες, για ήλιο και θάλασσα το χειμώνα, εικόνες ειλικρινά υπέροχες, δε κάνετε κάτι άλλο από το να μας περιγράφετε ένα μικρό καλοκαίρι, απλά δε το έχετε καταλάβει :lol:
Γεια σου βρε G ποιητη!!!με τις ωραιες σου εικονες !
Ε μα πεστα ..πεστα ...αλκυονιδες και χειμωνιατικες λιακαδες ...αμα κοπτεστε τοσο πολυ για το χειμωνα να μιλατε για χιονια-παγους-παγετωνες -υπο το μηδεν-βροχες-λασπες-χιονονερα-αλυσιδες..και να τα χαιρεστε:bleh::bleh:
Χωρια που εχει μαλλιασει η γλωσσα μου ...ο δολιος τοπικ σταρτερ ανοιγει το θεμα τωρα που εχουν οι περισσοτεροι μπουχτισει το καλοκαιρι και τις ζεστες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.013
Γεια σου βρε G ποιητη!!!με τις ωραιες σου εικονες !
Ε μα πεστα ..πεστα ...αλκυονιδες και χειμωνιατικες λιακαδες ...αμα κοπτεστε τοσο πολυ για το χειμωνα να μιλατε για χιονια-παγους-παγετωνες -υπο το μηδεν-βροχες-λασπες-χιονονερα-αλυσιδες..και να τα χαιρεστε:bleh::bleh:
Χωρια που εχει μαλλιασει η γλωσσα μου ...ο δολιος τοπικ σταρτερ ανοιγει το θεμα τωρα που εχουν οι περισσοτεροι μπουχτισει το καλοκαιρι και τις ζεστες.
΄
+1... Είμαι σίγουρη πως εαν η δημοσκόπηση γινόταν κάπου στον Φεβρουάριο (που θα ήταν όλοι μπουχτισμένοι από το κρύο, τις βροχές, να ξυπνάνε για δουλειά και να είναι ακόμα νύχτα.... μπλα-μπλα-μπλα), τα αποτελέσματα θα ήταν τελείως διαφορετικά!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Που να παω αυριο για μπανιο;

Εδω


Ή εδω;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βρε ψαθινη ειναι και η αλλη, μπλε ειναι οι ξαπλωστρες...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εννοειται στη νο 3 ...τα νερα φαινονται Ελαφονησιακα:D
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Άχουουου,φαίνονται πολύ ειδυλλιακές και οι δύο.
Εσύ,το κύμα και 2.000 άλλοι παρέα.
Μην πάρεις λάδι μαζί σου,θα έχει αρκετό η θάλασσα.

υ.γ. Και τα subwoofer που διακρίνω να σε νανουρίζουν
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι λες βρε ασχετε, αδειες θα 'ναι αυριο...
 

Joanna

Member
Μηνύματα
199
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
... αναρωτιέμαι τι θέλει ο χειμώνας να'ρθει πάλι και γιατί δε ξεκουμπίζεται μια και καλή.
Το ίδιο λέω κι εγώ...

Φίλοι του χειμώνα, όταν μας λέτε για χειμωνιάτικες λιακάδες, για ήλιο και θάλασσα το χειμώνα, εικόνες ειλικρινά υπέροχες, δε κάνετε κάτι άλλο από το να μας περιγράφετε ένα μικρό καλοκαίρι, απλά δε το έχετε καταλάβει :lol:
Συμφωνώ, έτσι όπως τον περιγράφουν μερικοί, μου αρέσει κι εμένα ο χειμώνας..:lol:..σαν ένα μικρό καλοκαίρι !!!
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μα εμείς περιγράφουμε το χειμώνα σα μικρό καλοκαίρι η έτσι γίνηκε από μόνος του;;έχει μαλλιάσει και μάς η γλώσσα μας να σας το λέμε αλλά ...πέρα βρέχει:Dσε πολλούς μας αρέσει πλέον ο χειμώνας γιατί έπαψε να είναι κανονικός χειμώνας είναι σα καλοκαίρι και αφού λοιπόν το χειμώνα έχω καλοκαίρι τι το θέλω το καλοκαίρι το ντάλα καλοκαίρι;;;ήδη μέχρι Μάιο τάχω κάνει όλα όσα κάνουν άλλοι το ντάλα καλοκαίρι και με καλύτερες συνθήκες!!ΚΑΙ μπανάκια στη θάλασσα όπου απλώνομαι ΜΟΝΟ εγώ και όχι 1550 άλλοι...
το ίδιο ισχύει και για το φθινόπωρο!!

Και φυσικά απολαμβάνω ΚΑΙ τις βροχές!να περπατάς σε δάσος,πάρκα ανάμεσα σε δέντρα με τα κιτρινισμένα φύλλα χάμω και να μυρίζεις το βρεμένο χώμα,μαγεία!:clap:καλοδεχούμενο ΚΑΙ το πολύ κρύο(που σιγά πόσες μέρες κρατάει;;)και το χιονάκι,να χουχουλιάζεις με την παρέα σου στα αγαπημένα καφέ,να βάζει γάντια σκούφο και ν απολαμβάνεις έξω στην πόλη,οπουδήποτε τον κρύο ΚΑΘΑΡΟ αέρα(τα μικρόβια ψοφάνε,οι σκουπιδοτενεκέδες δεν βρωμάνε όπως το καλοκαίρι που δεν τολμάς να περάσεις δίπλα από κάδο πρέπει να κλείνεις τη μύτη σου),
να πηγαίνεις στα σινεμαδάκια :bleh:!!ταινίες,κουλτούρα:clap:συζήτηση κλπ

Ακόμα κι αν μου βάζαν το δίλλημα βροχή-χιονόνερο η 35αρι παραλία:roll:
ΠΑΛΙ το πρώτο θα διάλεγα!!
Αμαν πιά χωνέψτε το ότι υπάρχουν και 34(και σύντομα παραπάνω)νορμάλ:haha:άνθρωποι εδώ μέσα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.019
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom