Γενικά Roadtrip Βαλκάνια

Kyriakao

Member
Μηνύματα
265
Likes
1.345
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Όταν δίνουμε πληροφορίες για μία ξένη χώρα το κάνουμε βάση της νομοθεσίας αυτής της χώρας και όχι της προσωπικής μας εμπειρίας που μπορεί να τελει σε πλήρη άγνοια....

Ποια είναι η πηγή της παράθεση σου; Αν δεν με πιστεύεις ρωτα την @Ivana
Να σας ρωτησω,εχετε επισκεφθει τη Σερβια οδικως χειμωνα και ειχατε στο αμαξι σας χειμερινα λαστιχα για να ειστε καθολα νομοταγης?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.438
Likes
21.587
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Να σας ρωτησω,εχετε επισκεφθει τη Σερβια οδικως χειμωνα και ειχατε στο αμαξι σας χειμερινα λαστιχα για να ειστε καθολα νομοταγης?
Έχω επισκεφτεί τη Σερβία Οκτώβρη μήνα, γιατί το καλοκαίρι έχει πολύ κίνηση στα σύνορα και το χειμώνα πρέπει να έχω χειμερινα ελαστικά που είναι έξτρα κόστος. Και στη Βοσνία που θα πάω προσεχώς πάλι θα το κάνω σε μήνα που δεν χρειάζομαι χειμερινά ελαστικά. Αν δεν είχα αυτή τη δυνατότητα θα πήγαινα αεροπορικώς μετά το Νοέμβρη και θα νοικιαζα εκεί αυτοκίνητο. Λύσεις υπάρχουν για όλα αρκεί να θέλουμε να τις δούμε.

Όπως προείπα ο καθένας αναλαμβάνει την ευθύνη των πράξεων του. Όταν όμως δίνουμε συμβουλές να κοιτάμε να το κάνουμε σωστά. Το ότι έχετε ταξιδέψει οδικώς στη Σερβία χωρίς να σας έχει κάνει κανείς "παρατήρηση" δεν αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση....
 

Hayate

Member
Μηνύματα
934
Likes
6.009
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Πέρα από το τυπικό της υπόθεσης η χρήση χειμερινών ελαστικών ή τουλάχιστον ελαστικών σε άριστη κατάσταση είναι αναγκαία κάποιους μήνες του χρόνου στη Βοσνία..Από κει και πέρα ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του.Ναι δε σε σταματάνε στα συνορα για έλεγχο, τουλάχιστον δεν είναι η στανταρ διαδικασία αλλά ναι αν μπλεχτείς σε ατύχημα μπορεί να έχεις πρόβλημα ακόμα και αν δεν φταις..Κάποιος βέβαια μπορεί να πει εγώ 300-400 ευρώ για λάστιχα δε δίνω , καλύτερα να ρισκάρω ενα πρόστιμο....Τι να πω.Εγω ως παθών σε παρόμοια κατάσταση είμαι υπέρ της νομιμότητας σε αυτές τις περιπτώσεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.744
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom