Revolut

bandit650

Member
Μηνύματα
677
Likes
3.126
Δε νομίζω να ισχύει αυτό με τα μικρά εμβάσματα. Μου έστειλαν απο Γερμανία 25 ευρώ και η γιουρομπανκ μου κράτησε 3.5 ευρώ προμήθεια.
@Γιώργος Μ αν το ποσό είναι έως 500 ευρώ άνετα με την κάρτα τα χρησιμοποιείς αντί των χρημάτων στη τράπεζα. Αν είναι περισσότερα σκέψου να κάνεις ένα viva λογαριασμό. Εύκολο είναι. Θα το χρησιμοποιείς και για εισητηρία θέατρα κλπ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.488
Likes
50.251
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Στις λίγες φορές που έχω στείλει χρήματα από τη Revolut προς κάποιον Ελληνικό λογαριασμό μου μόνο τη μία δε μου κράτησε προμήθεια η τράπεζα. Τις υπόλοιπες φορές το κόστος εμβάσματος στην Alpha ήταν σταθερά 4 ευρώ, με πρόσφατη μια πριν λίγες μέρες πριν και σε μικρό ποσό. Δεν έχει να κάνει νομίζω με το ποσό πλέον.
 

depo

Member
Μηνύματα
107
Likes
315
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Μπορεί να εξαρτάται από την τράπεζα, σε Πειραιώς πάντως δεν έχει προμήθεια αν το έμβασμα είναι ως 15 ευρώ, δοκιμασμένο σε Revolut και PayPal.
 

poised

Member
Μηνύματα
997
Likes
8.142
Έχει να κάνει με το ποσό απλά έχουν όλες οι τράπεζες αυξήσει τα κόστη τραγικά γιατί δε βγαίνουν* αλλιώς. Πχ στην Άλφα:

1728998179804.png



* τα υπερκέρδη
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.127
Likes
1.723
Εισερχόμενα εμβάσματα ως 15€ δωρεάν σε λογαριασμό ALPHA, ΕΘΝΙΚΗ και ΠΕΙΡΑΙΩΣ και 3-4€ μέχρι 5.000€. Ωστόσο, αν τα χρήματα μεταφερθούν σε κάρτα, η REVOLUT κρατάει προμήθεια 0,70% που μπορεί να συμφέρει, ανάλογα το ποσό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.571
Μηνύματα
901.774
Μέλη
39.312
Νεότερο μέλος
vang_elis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom