Portfolio χωρών

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντώνη, τι ώρα είναι αυτή που απαντάς? Μέσα στο travelstory στις 7:19 το πρωί? Α, εδώ μιλάμε ότι το ταξιδιωτικό σύνδρομο στέρησης έχει ήδη λάβει δραματικές διαστάσεις! Πως θα βγάλεις ακόμα 8 μέρες μέχρι την επόμενη δόση σου? :haha:
Και μιας και πρόκειται να την πάρεις στην Ζιμπάμπουε ρίξε αν θέλεις μια ματιά σ' αυτό ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ - ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΦΟΛΣ, Ο ΚΑΠΝΟΣ ΠΟΥ ΒΡΟΝΤΑ | Κώστας Ζυρίνης & Ισαβέλλα Μπερτράν
Μια απλή μεθαδόνη είναι, αλλά μήπως βοηθήσει λιγάκι να τσουλήσουν οι μέρες.
Αυτή είναι η ώρα του καφέ... Τότε ξεσκαρτάρω τα πάντα. Αργότερα (όπως τώρα δηλαδή) δεν έχω πολλά πολλά να ελέγξω, έχουν μείνει ελάχιστα και προλαβαίνω! :D

Τόσες πολλές έχω ακόμη; Αχ...λέω να το αλλάξω, να βάλω μια μέρα νωρίτερα που φεύγω απο Κάρπαθο-να φανεί λιγότερο...

Α, ευχαριστώ πολύ για το λινκ, μια χαρά τα λένε, αλλά εγώ θα τα πώ καλύτερα!! Άσε που θα έχω 11 ολόκληρες μέρες στη Ζιμπάμπουε!!!!!
 

Terry_Panthro

Member
Μηνύματα
57
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΛΟΡΕΣΤΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
πολύ ωραίο topic!
Μέσα από τις φώτος βλέπω τοπία/πολιτισμούς που ούτε δια μέσου google earth δεν είχα σκοπό να ταξιδέψω,συνέχισε δυναμικά,χαλάλι το κολλάει του ΠιΣι ;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ρε συ Σπύρο, ποιοί είναι αυτοί οι άλλοι 4 που πήγαν Ερυθραία?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Βλέπω (για παράδειγμα) την ένδειξη 4: (5). Αυτό σημαίνει ότι οι (5) αυτές χώρες έχουν δεχτεί επίσκεψη από 4 μέλη του φόρουμ η κάθε μια; Καλά κατάλαβα;
Βεβαίως!

Και πάμε στο επόμενο ερώτημα: Ας πούμε (υποθετικά) ότι θέλω να μάθω πόσα και ποια μέλη έχουν επισκεφτεί π.χ. την Μαδαγασκάρη. Ποιος είναι ο τρόπος αναζήτησης για να φτάσω σ' ένα τέτοιο συγκεντρωτικό αποτέλεσμα;
άφησε υπόνοιες το αφεντικό ότι με τις καινούριες αλλαγές θα έχουμε κι αυτό το εργαλείο

υ.γ. Kalspiros μήπως είσαι βαλτός να παίζεις με τον πόνο μας μ' αυτά που ανεβάζεις? :(
Μπα, το όλο εγχείρημα είναι δικός μου προσωπικός κάλλος που φαντάστηκα ότι θα έπιανε τόπο εδώ

Α, ευχαριστώ πολύ για το λινκ, μια χαρά τα λένε, αλλά εγώ θα τα πώ καλύτερα!! Άσε που θα έχω 11 ολόκληρες μέρες στη Ζιμπάμπουε!!!!!
Ποιοί "τα λένε"; Για ξανά ρίξε μια ματιά στα ονόματα των συγγραφέων; Ωραία! πάμε τώρα στο nickname..... λύσε την εξίσωση:D

Ρε συ Σπύρο, ποιοί είναι αυτοί οι άλλοι 4 που πήγαν Ερυθραία?
Γιατί ποιοι άλλοι 6 πήγανε στην Γκάνα χωρίς να πάρουν έγκριση;; όλα αυτά με τα τελευταία στατιστικά http://www.travelstories.gr/%F0%E5%...1%E7%F3%F4%FE%ED-%F4%EF%F5-travelstories.html τα οποία έχουν και μια ηλικία 2 χρονών... Άρα όπως καταλαβαίνεις, η λίστα που παραθέτω με φρέσκα στατιστικά θα ήταν (υπολογίζω) 25-30% μικρότερη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάντως (λίγο εκτός πνεύματος του τόπικ) αυτό που αφορά χώρες και ονομαστικά τα μέλη που τις έχουν επισκεφθεί, είναι εξαιρετικά βοηθητικό διότι αν χρειάζομαι πληροφορίες σε προσωπικό επίπεδο μπορώ να στείλω πμ απευθείας. Δυστυχώς δεν γράφουν όλοι ταξιδιωτικές ιστορίες
Βέβαια (σπόντα) υπάρχουν κι αυτοί που έχουν δικτυωθεί ανα τον κόσμο και με το σταγονόμετρο τους βγάζεις κουβέντα... ονόματα δε λέμε...ε αντώνη; :D:haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ποιοί "τα λένε"; Για ξανά ρίξε μια ματιά στα ονόματα των συγγραφέων; Ωραία! πάμε τώρα στο nickname..... λύσε την εξίσωση:D
Το είδα πρίν, αλλά θα τα πώ καλύτερα είπαμε!!! Ήδη παίρνω πληροφορίες απο την isabelle!!! :D

Ας αλλάξουμε θέμα όμως και με συγχωρείς κιόλας που έχω ποστάρει τόσες φορές με κάπως άσχετα πράγματα...
 

isabelle

Member
Μηνύματα
903
Likes
4.177
άφησε υπόνοιες το αφεντικό ότι με τις καινούριες αλλαγές θα έχουμε κι αυτό το εργαλείο
Μπα, το όλο εγχείρημα είναι δικός μου προσωπικός κάλλος που φαντάστηκα ότι θα έπιανε τόπο εδώ
Τέλεια! Να μπορέσω κι εγώ να εντοπίσω τους τέσσερις συμφορουμίτες που'χουν πάει Τουρκμενιστάν να φτιάξουμε κόμμα παρέα.

Αν πιάνει τόπο λέει! Συνέχισε Kalspiros ακάθεκτος κι εμείς από κοντά!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Αγαπητοί: βρήκα internet:
ANGOLA
astatic.panoramio.com_photos_original_26780315.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_2363164.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_47472562.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_5849827.jpg

Saurimo
astatic.panoramio.com_photos_original_2728636.jpg

Kalandula
astatic.panoramio.com_photos_original_8866997.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_20907706.jpg

Ουαού!!!
astatic.panoramio.com_photos_original_1536211.jpg

Namibe
astatic.panoramio.com_photos_original_29290539.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_20668822.jpg

Kuito
astatic.panoramio.com_photos_original_35309959.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_58628317.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_25062438.jpg

Luanda (πρωτεύουσα)
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
και άλλη μια Αφρική:
GAMBIA
astatic.panoramio.com_photos_original_93521.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_2078017.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_1750791.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_638695.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_15596216.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_31515240.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_15889257.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_3121449.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_16855802.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_2085228.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_4388349.jpg

Οι πέτρινοι κύκλοι του Wassau
astatic.panoramio.com_photos_original_3091307.jpg

James island
astatic.panoramio.com_photos_original_5064267.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_49064766.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_15851707.jpg

Banjul (πρωτεύουσα)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.008
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom