KOYBA, ΜΑΪΑΜΙ Ή ΝΤΟΥΜΠΑΊ-ΜΑΛΔΙΒΕΣ...ΒΟΗΘΕΙΑ

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
παντως και οι τρεις προορισμοι ειναι τρομερά δελεαστικοι..
θα εκοβα φλέβες να πηγαινα σε ενα απ αυτους..
η κουβα που κολλαει δεν καταλαβαίνω..
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
παντως και οι τρεις προορισμοι ειναι τρομερά δελεαστικοι..
θα εκοβα φλέβες να πηγαινα σε ενα απ αυτους..
η κουβα που κολλαει δεν καταλαβαίνω..
Τι εννοεις που κολλαει η Κουβα; Η αρχικη μας σκεψη ηταν να παμε ειτε Κουβα, ειτε Μαϊαμι...ή να συνδυαζαμε Ντουμπαι μαζι με Μαλδιβες....
 

TheNickanast

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Ηνωμένες Πολιτείες
Απο ότι έχω ακούσει, η Κούβα είναι πολυ ωραία αν βέβαια δεν θέλεις πολυ αριστοκρατικες διακοπές. Απο την άλλη το Μαιαμι κάποιοι λένε ότι είναι ωραίο και έχει πολυ ζωη, κι άλλοι λένε ότι έχει πήξει στην βρωμιά και στην εγκληματικότητα. Βέβαια ξέρεις ότι επειδη είναι ΗΠΑ θα έχεις κάποια βασικά facilities. Προσωπικά θα ψήφιζα Ντουμπαι-Μαλδιβες,
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.003
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Απο ότι έχω ακούσει, η Κούβα είναι πολυ ωραία αν βέβαια δεν θέλεις πολυ αριστοκρατικες διακοπές. Απο την άλλη το Μαιαμι κάποιοι λένε ότι είναι ωραίο και έχει πολυ ζωη, κι άλλοι λένε ότι έχει πήξει στην βρωμιά και στην εγκληματικότητα. Βέβαια ξέρεις ότι επειδη είναι ΗΠΑ θα έχεις κάποια βασικά facilities. Προσωπικά θα ψήφιζα Ντουμπαι-Μαλδιβες,
Εχεις στοιχηματισει υπερ Ντουμπαι ετσι;:cool:
 

TheNickanast

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Ηνωμένες Πολιτείες
Είχα δει το θέμα κι απάντησα χωρίς να διαβάσω τις επόμενες σελίδες :p
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Απο ότι έχω ακούσει, η Κούβα είναι πολυ ωραία αν βέβαια δεν θέλεις πολυ αριστοκρατικες διακοπές. Απο την άλλη το Μαιαμι κάποιοι λένε ότι είναι ωραίο και έχει πολυ ζωη, κι άλλοι λένε ότι έχει πήξει στην βρωμιά και στην εγκληματικότητα. Βέβαια ξέρεις ότι επειδη είναι ΗΠΑ θα έχεις κάποια βασικά facilities. Προσωπικά θα ψήφιζα Ντουμπαι-Μαλδιβες,
Παντα και παντου υπαρχουν θετικα και αρνητικα σε ενα προορισμο, αρκει να εχεις τη δυνατοτητα να υπερκερασεις τα ασχημα και να ζησεις στο επακρο καθε τι καλο καθε χωρας, καθε πολης.....Απλα σε καθε προορισμο, εγω προσωπικα, θελω να βλεπω πραγματα και γενικα ειμαι της γυρας, εδω μου μπηκε η ιδεα να κατσω περισσοτερες μερες και να παω και Λας Βεγκας...αλλα ελεος....Πχ ιδεα Μαλδιβες, σε ενα ξενοδοχειο εστω 5 μερες δεν θα την παλευα.....θα μου πεις εχει την ομορφια του, καμια αντιρρηση, αλλα για τοση ξεκουραση θα το σκεφτω στα 50...τωρα οσο βαστανε τα ποδια μας....ας αλωνισουμε τη γη.....

ΥΓ. Οσο για τα στοιχηματα, ας με ειδοποιουσε καποιος να το στησουμε...!!!!!
 

Polly

Member
Μηνύματα
62
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ/ Γουατεμάλα
Οσο βρισκεστε στο Μιαμι, αν προλαβετε να κανετε και μια εκδρομη στα Everglades..εγω δεν προλαβα και φυσικα το εχω μετανιωσει!!

Και μερικα tips για διασκεδαση, για φαγητο στο Joes Stone Crab, καφε στο News Cafe και ποτο στο Delano.

Καλη διασκεδαση!!
 

stef212000

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
παντως νεα υορκη δεν θα προλαβετε να δειτε και πολλα.4 μερες ειναι λιγες. το καλο ειναι οτι περπατιεται ως επι το πλειστον.αλλα ειναι απαιχτη!!!!!εμεινα 15 μερες περσι σε συγγενικο σπιτι στο λονγκ αιλαντ και εζησα το ονειρο μου!εχει το κατι αλλο η νεα υορκη.καταρχην οτι εβλεπες σε ταινιες τοοοοοοοσα χρονια τωρα ειναι εκει μπροστα σου και στεκεσαι σαν χανος και κοιτας ακινητος.ταιμσ σκουεαρ,αγαλμα ελευθεριας,ο κλασσικος σταθμος των τρενων με το μεγαλο ρολοι,το παρκο,γουολ στρεετ με χιλιαδες χρηματιστες να τρεχουν απο δω και απο κει κλπ.αμερικανιες βεβαια αλλα ειναι σαν να μπαινεις σε ταινια.μαιαμι απο φιλη που πηγε δεν ακουσα και τα καλυτερα.εχει εγκληματικοτητα,να προσεχετε!και πολυ βρωμια.καμια σχεση με οτι ξερουμε για παραλιες με ημιγυμνα μοντελα να κανουν ρολερ και γουιντσερφερ με φετες κοιλιακους να παλευουν με τα κυματα.τωρα βεβαια αν δεν το δω με τα ματια μου δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.αλλα νεα υορκη σου λεω θα πας και θα ξαναπας!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom