KOYBA, ΜΑΪΑΜΙ Ή ΝΤΟΥΜΠΑΊ-ΜΑΛΔΙΒΕΣ...ΒΟΗΘΕΙΑ

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σωστά, οι τυφώνες είναι κυκλώνες αλλά δεν είναι όλοι οι κυκλώνες τυφώνες. Άρα μπορεί ο τυφώνας του Ειρηνικού να είναι και κυκλώνας, αλλά ο κυκλώνας της Καραϊβική δεν είναι και τυφώνας.
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Τελικα, ειμαστε πολυ κοντα να κανουμε 4 διανυκτερευσεις στο Μαιαμι, οπου θα ειναι και η βαση μας...βρηκα 748 ευρω με επιστροφη και μετα παιρνουμε το αεροπλανο για Νεα Υορκη με επιστροφη Μαιαμι ειναι 175 ευρω......για αλλες 4 διανυκτερευσεις.....με τα ξενοδοχεια βγαινει συνολο 1300 ευρω....
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Τελικα, ειμαστε πολυ κοντα να κανουμε 4 διανυκτερευσεις στο Μαιαμι, οπου θα ειναι και η βαση μας...βρηκα 748 ευρω με επιστροφη και μετα παιρνουμε το αεροπλανο για Νεα Υορκη με επιστροφη Μαιαμι ειναι 175 ευρω......για αλλες 4 διανυκτερευσεις.....με τα ξενοδοχεια βγαινει συνολο 1300 ευρω....
Γιατι δεν πάτε Μαιάμι, μετα Νεα Υορκη και επιστροφη στην Ελλάδα από Νέα Υορκη? Νομιζω ότι θα ειναι πιο βολικό ετσι...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.970
Likes
15.473
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φτου, και είχα βάλει στοίχημα 2 μπύρες ότι θα καταλήγατε στο Ντουμπάι.
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Λοιπον παιδια ειχατε δικιο....θα ηταν πολυ κουραστικο να καναμε Μαιαμι-Νεα Υορκη 3 φορες. Για την ακριβεια, στην επιστροφη η μετεπιβιβαση απο Μαιαμι ηταν παλι Νεα Υορκη.....καταλαβαινετε λοιπον τα περα δωθε :shock::haha:.....Κοιταξα μεσω ιντερνετ αλλα εβγαινε παρα πολυ ακριβα....μονο να πας Μαιαμι ειχε 600+ ευρω....και για να ρθεις απο Νεα Υορκη αλλα τοσα...αρα δεν συμφερει.....Σκεφτηκα λοιπον να παω σε ταξιδιωτικο γραφειο μηπως και εκεινοι θα μπορουσαν να μου κλεισουν καλυτερες τιμες με ατομικο πακετο.....απλα να παρω μια γνωμη ......και τελικα εκανα καλα.....Το πρωτο που μου ειπε ειναι "καλα χαζεψατε...θα γυρνοβολατε Μαιαμι - Νεα Υορκη;;;".....Για να μην πολυλογω μας εκλεισε εισιτηρια Αθηνα-Μαϊαμι (1 μετεπιβιβαση Ιταλια) και απευθειας πτηση Νεα Υορκη-Αθηνα.......ΣΥΝΟΛΟ 740 ΕΥΡΩ...καλο deal θελω να πιστευω.....τα ξενοδοχεια μας ερχονται γυρω στα 50-60 ευρω το ατομο/μερα....Φευγουμε (πρωτα ο θεος) 1 Σεπτεμβρη εως 5 θα ειμαστε Μαϊαμι.....πεταμε με εσωτερικη πτηση Μαϊαμι-Νεα Υορκη με 90 ευρω και απο εκει φευγουμε για Ελλαδα βραδυ 9/9 και πρωι στις 10 του μηνος τα κεφαλια μεσα παλι.....Ελπιζω ολα να πανε καλα.....
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Φτου, και είχα βάλει στοίχημα 2 μπύρες ότι θα καταλήγατε στο Ντουμπάι.
Φενια, αυτο το ταξιδι για να το αποφασισουμε μας βγηκε η ψυχη, αν εχουμε αλλαξει προορισμους και θα σου πω πως το σκεφτηκαμε:

1. Ντουμπαϊ-Μαλδιβες: Για το Ντουμπαι οσοι πηγαν δεν τρελαθηκαν κιολας, οσο για τις Μαλδιβες...φοβηθηκαμε μη κοψουμε τη φλεβα μας εγκλωβισμενοι σε ενα ξενοδοχειο που ολοι σκοπο εχουν να σε μαδισουν και σε βλεπουν ως χρημα. Το πακετο που μας προτειναν ηταν γυρω στα 1500 ευρω για 10 μερες/8 διανυκτερευσεις...αλλα το ξενοδοχειο Paradise Hotel, δεν μου αρεσε...στην ουσια οτι πληρωνεις παιρνεις..μπηκα στο tripadvisor και ειχε φωτος απο πελατες και εφαγα φρικη...δε παω να δωσω τα λεφτα μου Σαντορινη;;;;

2. Κουβα: Δεν μαρεσει η παρακμη....δεν αντιλεγω οτι μπορει να ηταν φανταστικα...αλλα ειχα μια επιφυλαξη.....στο επομενο ταξιδι...αν δεν αμερικανοποιηθει....

Καταληξαμε λοιπον να παμε Μαϊαμι αλλα εκει υπηρχε θεμα...με αποθαρρυναν λογω καιρου...οτι ειναι εποχη βροχων....Εγω εχω ενα φιλο που ειναι Μαϊαμι και επικοινωνησα μαζι του και μου ειπε δεν ειναι τοσο τραγικα...μπορει να βρεξει κανα 20λεπτο και μετα παλι καλοκαιρι....Ενταξει τωρα αν ερθει κανας τυφωνας θα ειμαστε γκαντεμηδες....Απλα για να μειωσω το ρισκο, βαλαμε και μια Νεα Υορκη μεσα.....αφου θα φτασουμε εκει.....να τα παρουμε ολα παραμαζωμα.....Τωρα που το σκεφτομαι...το Los Angeles ειναι μακρυα;;;; Ελα....πλακα κανω....
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Λοιπον παιδια ειχατε δικιο....θα ηταν πολυ κουραστικο να καναμε Μαιαμι-Νεα Υορκη 3 φορες. Για την ακριβεια, στην επιστροφη η μετεπιβιβαση απο Μαιαμι ηταν παλι Νεα Υορκη.....καταλαβαινετε λοιπον τα περα δωθε :shock::haha:.....Κοιταξα μεσω ιντερνετ αλλα εβγαινε παρα πολυ ακριβα....μονο να πας Μαιαμι ειχε 600+ ευρω....και για να ρθεις απο Νεα Υορκη αλλα τοσα...αρα δεν συμφερει.....Σκεφτηκα λοιπον να παω σε ταξιδιωτικο γραφειο μηπως και εκεινοι θα μπορουσαν να μου κλεισουν καλυτερες τιμες με ατομικο πακετο.....απλα να παρω μια γνωμη ......και τελικα εκανα καλα.....Το πρωτο που μου ειπε ειναι "καλα χαζεψατε...θα γυρνοβολατε Μαιαμι - Νεα Υορκη;;;".....Για να μην πολυλογω μας εκλεισε εισιτηρια Αθηνα-Μαϊαμι (1 μετεπιβιβαση Ιταλια) και απευθειας πτηση Νεα Υορκη-Αθηνα.......ΣΥΝΟΛΟ 740 ΕΥΡΩ...καλο deal θελω να πιστευω.....τα ξενοδοχεια μας ερχονται γυρω στα 50-60 ευρω το ατομο/μερα....Φευγουμε (πρωτα ο θεος) 1 Σεπτεμβρη εως 5 θα ειμαστε Μαϊαμι.....πεταμε με εσωτερικη πτηση Μαϊαμι-Νεα Υορκη με 90 ευρω και απο εκει φευγουμε για Ελλαδα βραδυ 9/9 και πρωι στις 10 του μηνος τα κεφαλια μεσα παλι.....Ελπιζω ολα να πανε καλα.....
Το "καλά χαζεψατε κτλ" δεν θα το σχολιάσω, τι θράσος και η αναιδεια ειναι αυτη!!
Δεν εκαναν μαγικά στο τουριστικο γραφείο, απλά μάλλον δεν εψαξες σωστα πχ, με alitalia το airtickets το δινει 702 1-9 Σεπτεμβριου.
Ευχομαι να περασετε καλα και μην ανησυχείς και τοσο για τον καιρο. Α, και καλο shopping!
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
2. Κουβα: Δεν μαρεσει η παρακμη....δεν αντιλεγω οτι μπορει να ηταν φανταστικα...αλλα ειχα μια επιφυλαξη.....στο επομενο ταξιδι...αν δεν αμερικανοποιηθει....
Βρε Χρήστο όσο συνεχίζεις να λες τέτοια θα σου λένε για Ντουμπάι..Πως τη θέλεις τη Κούβα δλδ; Όπως είναι σου φαίνεται παρακμή, αν αλλάξει δεν πας γιατί θα έχει αμερικανοποιηθεί..Μας μπερδεύεις :)

Σε κάθε περίπτωση, καλά να περάσετε, ακούγεται ωραίο το ταξίδι σας
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Το "καλά χαζεψατε κτλ" δεν θα το σχολιάσω, τι θράσος και η αναιδεια ειναι αυτη!!
Δεν εκαναν μαγικά στο τουριστικο γραφείο, απλά μάλλον δεν εψαξες σωστα πχ, με alitalia το airtickets το δινει 702 1-9 Σεπτεμβριου.
Ευχομαι να περασετε καλα και μην ανησυχείς και τοσο για τον καιρο. Α, και καλο shopping!
Μαρια, εχεις δικιο, τωρα ειδα την προσφορα της Alitalia....εκανα βλακεια γιατι στο skyscanner που εψαχνα, δεν εχει ή δεν βρηκα την πολλαπλη επιλογη πτησεων και μου εβγαζε κατι τρελα ποσα....Υπαρχει περιπτωση το ταξιδιωτικο γραφειο να βαζει καποιο επιπλεον κοστος; Θα ρωτησω...


Βρε Χρήστο όσο συνεχίζεις να λες τέτοια θα σου λένε για Ντουμπάι..Πως τη θέλεις τη Κούβα δλδ; Όπως είναι σου φαίνεται παρακμή, αν αλλάξει δεν πας γιατί θα έχει αμερικανοποιηθεί..Μας μπερδεύεις :)

Σε κάθε περίπτωση, καλά να περάσετε, ακούγεται ωραίο το ταξίδι σας
Αυτο που εννοω ειναι οτι μαλλον εγω δεν ειμαι σε φαση να παω ακομα σε ενα τετοιο μερος και απλα οταν ειναι να παω...ελπιζω να μην εχει αμερικανοποιηθει.....Εχουν βαλει ακομα και στοιχημα για το Ντουμπαϊ.....χχαχαχα:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom