Ιταλία Iταλια

Rafael

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Το να παει καποιος μονος του σε μια ξενη χωρα που δεν γνωρισει ουσιαστικα καθολου δεν πιστευω οτι ειναι και σαν να βγαινεις και βολτα στην γειτονια σου. Το θεμα τις γλωσσας το ανεφερα γιατι οι περισσοτεροι ιταλοι δεν γνωριζουν αγγλικα και οταν πηγαμε συννενοουμασταν πολυ δυσκολα. Δεν ειπα κατι περιεργο
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.492
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το να παει καποιος μονος του σε μια ξενη χωρα που δεν γνωρισει ουσιαστικα καθολου δεν πιστευω οτι ειναι και σαν να βγαινεις και βολτα στην γειτονια σου. Το θεμα τις γλωσσας το ανεφερα γιατι οι περισσοτεροι ιταλοι δεν γνωριζουν αγγλικα και οταν πηγαμε συννενοουμασταν πολυ δυσκολα. Δεν ειπα κατι περιεργο
τι να σε κανω που δεν θα ρθεις το Μαιο, να σε βοηθησω, διερμηνεας γαρ :mad:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ραφαηλ, πως θα χαθεις παλικαρι μου; Δυο δρομοι ειναι ολοι κι ολοι. Η προταση για το Λονδινο ηταν σοβαρη...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Rafael άντε σου βρήκαμε και διερμηνέα...

offtopic: fenia42 ψάχνεις αυτή την εποχή για Γροιλανδία?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.492
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Rafael άντε σου βρήκαμε και διερμηνέα...

offtopic: fenia42 ψάχνεις αυτή την εποχή για Γροιλανδία?
γροιλανδια σε συνδιασμο με ισλανδια λεω για το επομενο καλοκαιρι
αλλα ουδεις δε συμμ:roll:εριζεται τον ποθο μου
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.449
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
ε οχι μη κανεις τετοιο τραγικο λαθος.......
οχι ρωμη με γκρουπ...
ειναι κριμα!!!
κατα πρωτον ειναι πολυ ευκολη σαν πολη, εχει παντου πινακιδες για το ποιο δρομο να ακολουθησεις για να φτασεις σε καποιο αξιοθεατο και στην τελικη ειναι πολυ ωραιο να χανεσαι κ για λιγο μεσα στα στενα κ τα σοκακια της καθε πολης..
κ στην τελικη οταν "κουραστεις" (κατι που δε γινεται νομιζω) ανοιγεις ενα χαρτη, βλεπεις που βρισκεσαι κ παιρνεις το δρομο της επιστροφης!!
σ ολα τα ξενοδοχεια σε προμηθευουν με καποιο χαρτη
οσο για τα εξοδα, αν το ψαξεις καλα μπορεις να κλεισεις πολυ φτηνα.. εγω ειχα παει το δεκεμβριο και τα αεροπορικα μαζι με τη διαμονη για 5 νυχτες μου βγηκε 220 ευρω!!!
οποτε τι να τις κανεις τις προσφορες των ταξιδιωτικων;;;;
μη σου φαινεται βουνο το να τα κλεισεις κ να τα κανονησεις μονος σου.. καθε αρχη κ δυσκολη..
μαζευεις πληροφοριες απο εδω , παιρνεις κ εναν ταξιδιωτικο οδηγο (που θα τον μελετησεις καλα απο δω πριν φυγεις) σημειωνεις οτι σε ενδιαφερει κ ξεκινας την περιπλανηση!!!!!
ειναι μαγικο να ανακαλυπτεις ενα μερος μονος σου
ασε που οσες φορες πηγα με γκρουπ η σε καποιο μερος που το ηξεραν αλλα ατομα της παρεας, επειδη ειχα τη σιγουρια κ αφηνα τους αλλους να με πανε, δε προσεχα καθολου με αποτελεσμα να μη μπορω να προσανατολιστω καθολου κ να πνιγομαι σε μια κουταλια νερο.. απιστευτα εκνευριστικο πραγμα!!!
ξεκινα μονος λοιπον κ την επομενη φορα θα σου φανει παιχνιδακι
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
γροιλανδια σε συνδιασμο με ισλανδια λεω για το επομενο καλοκαιρι
αλλα ουδεις δε συμμ:roll:εριζεται τον ποθο μου
Ψάχνεσαι εντελώς λάθος... δεν συνδιάζεται η Ισλανδία με την Γροιλανδία... ψάξτο από αλλού...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Τι να εννοώ... απλά άμα θες να πας στη Γροιλανδία δεν πας από Ισλανδία αλλά από Δανία... το μόνο που θα δεις αν πας από Ισλανδία είναι η turist trup του Kulusuk...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.492
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι να εννοώ... απλά άμα θες να πας στη Γροιλανδία δεν πας από Ισλανδία αλλά από Δανία... το μόνο που θα δεις αν πας από Ισλανδία είναι η turist trup του Kulusuk...
σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση, θελω απλα να δω 2-3 πραματα απο Γροιλανδια, ειμαι και κρυουλιαρα και δε θα αντεξω. Θελω ισλανδια σε συνδιασμο με μια μικρη εκδρομη στη γροιλανδια
ωστοσο αργει ακομη
να σαι καλα παντως
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ίσως και να τη συμφέρει από Ισλανδία. Πέρισυ είχαν πτήσεις και η GL από ΚEF-GOH και η ΝΥ από RKV-GOH με πολύ καλές τιμές στα 150e ο/w.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.457
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom