Eurovision 2012 !!!!

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οντως από τα καλά κομμάτια της Ισλανδίας, η οποία παραδοσιακά στέλενει προσεγμενα κομματια.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εκτος του οτι δεν μπορω να βαλω ενταση αυτη τη στιγμη για να ακουσω τα κομματια ..δεν θελω να το κανω κιολας ρε παιδια.
Μου αρεσει να περιμενω να τα ακουσω first time τη βραδια του τελικου-ημιτελικου.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.013
Εκτος του οτι δεν μπορω να βαλω ενταση αυτη τη στιγμη για να ακουσω τα κομματια ..δεν θελω να το κανω κιολας ρε παιδια.
Μου αρεσει να περιμενω να τα ακουσω first time τη βραδια του τελικου-ημιτελικου.
E μούφα φαν είσαι τότενες! :bleh:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πες τα Χρυσόστομη! Επιτρέπεται να μην ξέρεις τις συμμετοχές; πάντως τώρα που βγαίνουν και τα επίσημα βίντεο αναθεωρώ αρκετές συμμετοχές και ο διαγωνισμός αρχίζει να μου φαίνεται πιο ενδιαφέρων
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κι επειδή δεν θέλω δικαιολογίες ξεκινώ με το πρώτο μέρος του Α΄ημιτελικού στις 22 Μαϊου (όπως προέκυψε από τη κλήρωση)
Σχόλια καλοδεχούμενα για κάθε συμμετοχή (κοινώς βαβούρα να κάνουμε)



1. Μαυροβούνιο


Γουρουνοσχόλιο: Δεν ξέρω αν θα εμφανίσει το γάιδαρο επί σκηνής. Μέλλον για τελικό δε βλέπω, εκτός αν οι ευρωσκεπτικιστές βρουν αφορμή για ψήφο διαμαρτυρίας


2. Ισλανδία


Γουρουνοσχόλιο: Βουρ για τελικό. Μου βάλανε και εικόνες της Ισλανδίας στο βίντεο για να με πιάσει η νοσταλγία. Μόνο και μόνο ότι κάτσανε τον Πρωθυπουργό επί χρεωκοπίας τους στο σκαμνί αρκεί για να πάρουν τη ψήφο μου


3. Ελλάδα


Γουρουνοσχόλιο: Μα να μην γυριστεί στη Μύκονο; Το τζατζίκι κι η χωριάτικη που είναι ρε παιδιά; Ντροπή! Εμπνευσμένοι στίχοι ομολογώ :roll:


4. Λεττονία


Γουρουνοσχόλιο: Χαριτωμένο. Ως εκεί...


5. Αλβανία


Γουρουνοσχόλιο: Συμμετοχή έκπληξη της γείτονος για το επίπεδο του διαγωνισμού. Εύγε που επιμένουν στη γλώσσα τους. Η γυναίκα διαθέτει φωνή και θεατρικότητα και το τραγούδι, άγνωστο γιατί, όσο πάει μου αρέσει και περισσότερο.


6. Ρουμανία


Γουρουνοσχόλιο: Ενας μουσικός αχταρμάς στα ισπανοαγγλικά (ένεκα κουβανέζων μουσικών). Χαρούμενο δε λέω ό,τι πρέπει για τις καλοκαιρινές πίστες


7. Ελβετία


Γουρουνοσχόλιο: Όμορφη συμμετοχή νεανική αλλά κάτι δεν με ενθουσιάζει


8. Βέλγιο


Γουρουνοσχόλιο: Γυρνάω για ένα λασπόλουτρο.Οταν τελειώσει φωνάξτε με


9. Φινλανδία


Γουρουνοσχόλιο: Μου αρέσει η μελωδία αλλά μέλλον δεν βλέπω. Από παρουσία, φωνητικές ικανότητες μετριότης και προφορά στα Σουηδικά χάλια

Έπεται το 2ο μισό του Α΄ημιτελικού που μας αφορά και άμεσα εννοείται
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
"Αντιπάλων" μας συνέχεια στον Α΄ημιτελικό


10. Ισραήλ


Γουρουνοσχόλιο: Μην πικράνω την Ευαγγελία....


11. Αγιος Μαρίνος

Δεν υπάρχει τραγούδι! Στείλανε ένα αλλοπρόσαλλο κατασκευασμα με τίτλο "Facebook" που εξελήφθη ως διαφήμιση και αποκλείστηκε. Αναμένεται νέα συμμετοχή ή αλλαγή στίχων στο ήδη υπάρχον


12. Κύπρος


Γουρουνοσχόλιο: Υψηλές προσδοκίες της μεγαλονήσου, τόσο που μου έχουν ζαλήσει τα μυαλά να το ακούω στο ραδιοφωνο κάθε λίγο και λιγάκι. Δεν μου αρέσει. Άσε που το κόνσεπτ της ωραίας κοιμωμένης του βιντεοκλιπ το θεωρώ εντελώς άστοχο


13. Δανία



Γουρουνοσχόλιο: Παίζει ψηλά στις προτιμήσεις αλλά εμένα με αφήνει αδιάφορο


14. Ρωσία


Γουρουνοσχόλιο: Κόντρα συμμετοχή. Τι να πω για τις γιαγιάδες του Μπουράνοβο. Μόνο ότι ξεκινήσανε από ένα ξεχασμένο χωριό του Ταταρστάν αρκεί. Κι οι στίχοι τους μοσκοβολάνε την ρώσικη ψυχή (γραμμένοι από τις ίδιες):
Στρώνω ένα τραπεζομάντηλο προσεκτικά
περιμένοντας τους γιούς μου
ας φουσκώσει η ζύμη, να ζεστάνει τις καρδιές μας
Πάρτυ για όλους, ελάτε να χορέψουμε


15. Ουγγαρία



16. Αυστρία


Γουρουνοσχόλιο: Διάλειμμα για τσιγάρο


17. Μολδαβία


Ανεκδιήγητο.... μουσικά, σκηνικά....


18. Ιρλανδία


Γουρουνοσχόλιο: Πέρσι το έκανα χαβαλέ και το ανέδειξα στη σκηνή του τράβελστόρις. Φέτος δεν έχει γούστο
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Που ειναι το σχολιο για τη συμμετοχη της Ουγγαριας οεο ?


Υ.Γ . Μην ανησυχεις δεν πικραινομαι για τη συμμετοχη του Ισραηλ...
Φετος ψηφιζω δαγκωτο Τουρκια:clap::clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πώς γίνεται να είναι στον ίδιο ημιτελικό Ελλάδα και Κύπρος? :roll:
Ελα μου ντε, σου λέει ας τους βάλουμε στον ίδιο ημιτελικό να φαγωθούν. Αφού στο τελικό τα κουκιά είναι δεδομένα. Ούτε οι επιτροπές έκαναν τη διαφορά
Ευγγελία βαρέθηκα να σχολιάσω την Ουγγαρία καθώς την θεωρώ μια ενδιαφερουσα συμμετοχή αλλά δεν κόβω φλέβες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.023
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom