Eστιατορια to die for!

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Σωστος Samion ! Θυμαμαι εφερα πισω 2 βαζακια με αποξηραμενα μανιταρια και οταν ρωτησα να μου δωσουν και ενα με τρουφα κοντεψα να παθω εγκεφαλικο οταν μου ειπαν τη τιμη. Λες και αγοραζες πλακες χρυσου.:lol::lol:
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Δεν ξέρω αν σας έλειψα, αλλά γύρισα χθες και εγώ από την Ρώμη.:(
Φανταστική πόλη, περάσαμε τέλεια.:bleh::bleh::bleh:
Θα επανέλθω με ότι μου έκανε εντύπωση, απλώς θέλω σχετικά με το παρόν θέμα το οποίο βέβαια μελέτησα καλά πριν ξεκινήσω, να πω σε οποιον ενδιαφέρεται ότι έχω συγκεντρώσει σε δύο σελίδες τις καλύτερες (για μένα) διευθύνσεις για φαγητό στο ιστορικό κέντρο. Απλά τα έχω όλα μαζεμένα και έτσι δεν χρειάζεται να ψάχνετε από την αρχή.
Οποιος φίλος θέλει, ας μου στείλει προσωπικό μύνημα, ευχαριστως να τις σκανάρω και να του τις στείλω.
Ευχαριστώ όλους τους συμφορουμίτες που με βοήθησαν για την σύνταξη της.
 

blachogi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θα μπορούσες να μου στείλεις τις διευθύνσεις για φαγητό XXXXXXXX , δυστυχώς είμαι καινούργια και δεν μπορώ να στείλω μηνύματα.

Ευχαριστώ!

Δεν ξέρω αν σας έλειψα, αλλά γύρισα χθες και εγώ από την Ρώμη.:(
Φανταστική πόλη, περάσαμε τέλεια.:bleh::bleh::bleh:
Θα επανέλθω με ότι μου έκανε εντύπωση, απλώς θέλω σχετικά με το παρόν θέμα το οποίο βέβαια μελέτησα καλά πριν ξεκινήσω, να πω σε οποιον ενδιαφέρεται ότι έχω συγκεντρώσει σε δύο σελίδες τις καλύτερες (για μένα) διευθύνσεις για φαγητό στο ιστορικό κέντρο. Απλά τα έχω όλα μαζεμένα και έτσι δεν χρειάζεται να ψάχνετε από την αρχή.
Οποιος φίλος θέλει, ας μου στείλει προσωπικό μύνημα, ευχαριστως να τις σκανάρω και να του τις στείλω.
Ευχαριστώ όλους τους συμφορουμίτες που με βοήθησαν για την σύνταξη της.


Aπογευρευεται η ανταλλαγη προσωπικων στοιχειων.
Μπορεις να λαβεις μηνυματα
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Θα επανέλθω με ότι μου έκανε εντύπωση, απλώς θέλω σχετικά με το παρόν θέμα το οποίο βέβαια μελέτησα καλά πριν ξεκινήσω, να πω σε οποιον ενδιαφέρεται ότι έχω συγκεντρώσει σε δύο σελίδες τις καλύτερες (για μένα) διευθύνσεις για φαγητό στο ιστορικό κέντρο. Απλά τα έχω όλα μαζεμένα και έτσι δεν χρειάζεται να ψάχνετε από την αρχή.
Οποιος φίλος θέλει, ας μου στείλει προσωπικό μύνημα, ευχαριστως να τις σκανάρω και να του τις στείλω.
Ευχαριστώ όλους τους συμφορουμίτες που με βοήθησαν για την σύνταξη της.
Danev αν μπορούσες να μου τα στείλεις σε μήνυμα θα ήμουν ευγνώμων.
Δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω εγώ pm ακόμη;)

Ευχαριστώ πολύ!
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Danev αν μπορούσες να μου τα στείλεις σε μήνυμα θα ήμουν ευγνώμων.
Δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω εγώ pm ακόμη;)

Ευχαριστώ πολύ!

Danev απλά να σε ευχαριστήσω για την απάντηση σου. Ακόμη δεν μπορώ να στείλω pm. Καλή συνέχεια!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λοιπόοον, θα προτείνω 2 εστιατόρια που έκαναν αξέχαστη την τελευταία επίσκεψη στην αγαπημένη Ρώμη! Και τα 2 είναι προτάσεις φίλου (καλοφαγά) ρωμαίου, και πραγματικά αξίζουν τον κόπο!!!

1) Στα Καστέλι Ρομάνι, χρειάζεται πιθανότατα αυτοκίνητο για να πας. Εμείς τουλάχιστον είχαμε! Με το που κάθεσαι, πέφτουν στα τραπέζια οτι μπορείς να φανταστείς!! Μπρουσκέτες, πορκέτα, μοτσαρέλα, φασόλια με λουκάνικο, αλλαντικά κάθε είδους...γενικά τόσα πολλά πράγματα που πανικοβληθήκαμε!!! Παραγγέλνεις έξτρα και ότι άλλο θέλεις φυσικά! Τιμή περίπου 15 ευρώ το άτομο, με φαγητό και ντοπιο κρασί μέχρι σκασμού!!

Osteria Dar Vignarolo, Ariccia

2) Κοντά στον σταθμό "Re di Roma". Τεράστιες μερίδες απο μακαρονάδες, δεν μπορούσε να την φάω μόνος μου! Και πιστέψτε με, τρώω πολύ!!! Εκπληκτική καρμπονάρα, και πλούσιες σαλάτες! Τιμές πάρα πολύ καλές για Ρώμη! 7-8 ευρώ η μακαρονάδα. Βάλε και το όμορφο περιβάλλον..τι άλλο θές?? Αφού να φανταστείτε πήγαμε ένα βράδυ (μιας και μας το πρότεινε ο φίλος που μένει εκεί κοντα), και μας άρεσε τόσο πολύ που πήγαμε ξανά και το επόμενο μεσημέρι, αν και είμασταν στην άλλη άκρη της πόλης!!

:: LA PECORA ALLEGRA :: Ristorante Pizzeria Bisteccheria a Roma, zona San Giovanni ::



Δοκιμάστε τα και δεν θα το μετανιώσετε!! :xmas_cool:
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Επειδη πολλοι πατε και ερχεστε στη Ρωμη θα σας προτεινω ενα πολυ αξιολογο και easy to find εστιατοριο, το Casa Copelle, Ristorante CasaCoppelle a Roma
Ενα εστιατοριο τοσο κοντα στο Πανθεον αλλα τοσο μακρια απο τις τουριστικες παγιδες!
Περιβαλλον:Ο χωρος ειναι ζεστος και φιλοξενος, με πολυ προσεγμενη διακοσμηση απο βιβλια, πινακες και αλλα διακοσμητικα αντικειμενα και στους τοιχους επιγραφες και αφιερωσεις διασημων θαμωνων.. τα μικρα δωματιακια με τον υπεροχο φωτισμο και τις καμαρες δημιουργουν μια ανετη και οικεια ατμοσφαιρα.. το καλοκαιρι τραπεζακια στη μικρη πλατεια..
Κουζινα: Εκεινος ιταλος, εκεινη γαλλιδα.. το εστιατοριο ιταλικο με διακριτικες γαλλικες πινελιες (εξου και ο πιο νοστιμος πουρες της ζωης μου)..κουζινα επικεντρωμενη κυριως στο κρεας και τα φρεσκα ζυμαρικα..
homemade papadrelle al ragu(conilio), tagliata di filetto al rosmarino και τοσα αλλα υπεροχα πιατα που κανουν δυσκολη την επιλογη
Κοσμος: παρα το γεγονος οτι ειναι κεντρο καρακεντρο, ειδα περισσοτερους ιταλους να τρωνε εκει με τις οικογενειες τους παρα τουριστες.. τυχαιο? δε νομιζω..
Τιμες: φιλικοτατες.. ειδικα, η σχεση ποιοτητας τιμης αριστη
70-90 ευρω το ζευγαρι για πληρες γευμα και γλυκο
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
΄Γεια σας!
Πηγαίνω Ρώμη τον Μάρτιο για 1η φορά και πραγματικά το site μου έχει ανόίξει τα μάτια σε πολλά πράγματα!!:clap:
Danev, εκείνος ο συγκεντρωτικός κατάλογος με τα εστιατόρια, υπάρχει ακόμα??? Αν μπορούσες να μου το στείλεις , θα ήταν τέλεια!!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.537
Μηνύματα
900.148
Μέλη
39.272
Νεότερο μέλος
faihpap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom