Capital Controls και ταξίδια

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εχω παει σε 5αστερο στο βερολινο κ μου εχουν δεσμευσει 500 ευρω τα οποια τα ελευθερωσαν μετα την αποχωρηση απ το ξενοδοχειο...επισης αν εγω κανω φθορες η κλεψω κατι πως θα μου τα τραβηξουν απ την καρτα?
 

AERAS

Member
Μηνύματα
803
Likes
1.188
επειδή πλέον έχω μπερδευτεί. Ξενοδοχείο εκτός Ευρώπης και πτήσεις με την Air Asia μπορούμε να κλείσουμε ? Αγορές στο ebay μπορούμε να κάνουμε?
 

No_thanks

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Γενικα προβλεπεται απο την ΠΝΠ να ανοιξει paypal η η δυνατοτητα αγορων στο εξωτερικο(χωρις φυσικη παρουσια) μεσω πιστωτικης?Πραγματικα δεν καταλαβαινω με ποια λογικη επιτρεπουν τις αγορες με φυσικη παρουσια αλλα οχι, αν δεν υπαρχη φυσικη παρουσια.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εχω παει σε 5αστερο στο βερολινο κ μου εχουν δεσμευσει 500 ευρω τα οποια τα ελευθερωσαν μετα την αποχωρηση απ το ξενοδοχειο...επισης αν εγω κανω φθορες η κλεψω κατι πως θα μου τα τραβηξουν απ την καρτα?
αν φαίνεσαι για χουλιγκαν οκ καλα σου εκαναν...αν ομως εισαι νορμαλ ανθρωπος οπως πιστευω κακώς που δεν τους " σκ@τ@χεσ@ς " και να φυγεις !!! ακου εκει που θα μου δεσμευσουν χρηματα για τυχόν φθορες ή κλοπες...εεε ρε δεν παμε καλα..!.δεν μου λες? που ειναι αυτο το πενταστερο τον Ιανουαριο που θα παω Βερολινο να κανω καμμια νυχτα κρατηση εκει...:icon_evil:

επειδή πλέον έχω μπερδευτεί. Ξενοδοχείο εκτός Ευρώπης και πτήσεις με την Air Asia μπορούμε να κλείσουμε ? Αγορές στο ebay μπορούμε να κάνουμε?
Εμενα σε αγορα εισιτηρίων δεχτηκε το συστημα την πιστωτική , την χρεωστική οχι!..το ebay δεν δέχεται ουτε πιστωτική ουτε χρεωστικη...μπαχαλο!
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.925
Likes
12.856
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
αν φαίνεσαι για χουλιγκαν οκ καλα σου εκαναν...αν ομως εισαι νορμαλ ανθρωπος οπως πιστευω κακώς που δεν τους " σκ@τ@χεσ@ς " και να φυγεις !!! ακου εκει που θα μου δεσμευσουν χρηματα για τυχόν φθορες ή κλοπες...εεε ρε δεν παμε καλα..!.δεν μου λες? που ειναι αυτο το πενταστερο τον Ιανουαριο που θα παω Βερολινο να κανω καμμια νυχτα κρατηση εκει...:icon_evil:
Είναι συνηθισμένη πρακτική πολλών ξενοδοχείων σε πολλές χώρες. Μην τα παίρνεις κρανίο :p
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
αχ και να μου τύχει..αχ!!!..να ακουστουν οι φωνες μου εως εδω...:D
και όμως θα σου έχει τύχει πολλές φορές, μπορείς μετά από κάθε ταξίδι να επικοινωνείς με την τράπεζά σου ή να ρωτάς κατευθείαν το ξενοδοχείο, μου έχει τύχει να υπάρχουν δεσμευμένα χρήματα μέχρι και τρεις βδομάδες.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
σωστά, και συνήθως δεν το γνωρίζουμε καν, τυχαία το κατάλαβα και εγώ.
δηλαδη αν δεν εχεις πιστωτικη μαζι σου θα σε αφησουν να κοιμηθεις στο παγκακι?..χα..χα... :haha: τελος παντων μην το συνεχίσουμε γιατι ειναι εκτος θεματος :)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.432
Likes
7.539
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
σωστά, και συνήθως δεν το γνωρίζουμε καν, τυχαία το κατάλαβα και εγώ.
δηλαδη γινεται εν κρυπτω, δεν αναφερεται πουθενά?
στις ενοικιασεις αυτοκινητων αναφερεται στα ψιλα γραμματα του συμβολαιου, αν δεν κάνω λάθος.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
δηλαδη γινεται εν κρυπτω, δεν αναφερεται πουθενά?
στις ενοικιασεις αυτοκινητων αναφερεται στα ψιλα γραμματα του συμβολαιου, αν δεν κάνω λάθος.
Στις ενοικιάσεις αυτοκινήτων από δική μου πείρα στο γνωστοποιούν πριν από την υπογραφή του συμβόλαιου, για τα ξενοδοχεία δεν ξέρω αν αναφέρεται κάπου ή είναι μια τακτική που περνάει έτσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.993
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom