Black Friday 2024, 29/11

tatooine

Member
Μηνύματα
1.899
Likes
7.546
Φέτος είναι στις 29/11

Πέρσι έδωσαν.
Μέχρι 60% έκπτωση η αιγαίου αν δεν κάνω λάθος.
Ο Κωτσο είχε αρχίσει από πριν με πόντους 20/ευρω, ανήμερα εξαργύρωση με τους μίσους πόντους και την Δεύτερα μετά την παρασκευή (cyber monday) με πόντους 100/ευρω.
 

thespx89

Member
Μηνύματα
19
Likes
27
Παίζει να θυμάται κανείς αν εξαιρούνταν κάποια προιόντα από το x100? Το ψάχνω από χθες αλλά δεν το βρίσκω με τίποτα.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.520
Likes
9.781
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
«ΕΠ' ΩΜΟΥ ΑΡΜ»..«ΠΑΡΑ ΠΟΔΑ ΑΡΜ»..«ΕΙΣ ΘΗΚΗ ΛΟΓΧΗ» .... !
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
2.176
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Παίζει να θυμάται κανείς αν εξαιρούνταν κάποια προιόντα από το x100? Το ψάχνω από χθες αλλά δεν το βρίσκω με τίποτα.
Απο ότι θυμαμαι δεν ειχε εξαιρεσεις.
Ενα προβλημα που αντιμετωπισα εγω, κ δεν καταφερα να λυσω ηταν πως γινεται η αποφορολογηση στους ελ. επαγγελματιες στις ηλεκτρονικες αγορες στον κωτσοβολο.
Προσπαθουσα να παρω ενα κινητο περυσι στο Blacκ friday, για να παρω το Χ100...αλλα δεν μου εδινε δυνατοτητα αποφορολογησης, καταφερε καποιος να το λυσει το θεμα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.745
Likes
44.219
Παίζει να θυμάται κανείς αν εξαιρούνταν κάποια προιόντα από το x100? Το ψάχνω από χθες αλλά δεν το βρίσκω με τίποτα.
Ειχα παρει μεχρι λαμπες του 1 ευρω και διχτακια πλυντηριου των 2 ευρω. Ηταν τα παντα ολα.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
213
Likes
535
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Ενα προβλημα που αντιμετωπισα εγω, κ δεν καταφερα να λυσω ηταν πως γινεται η αποφορολογηση στους ελ. επαγγελματιες στις ηλεκτρονικες αγορες στον κωτσοβολο.
Προσπαθουσα να παρω ενα κινητο περυσι στο Blacκ friday, για να παρω το Χ100...αλλα δεν μου εδινε δυνατοτητα αποφορολογησης, καταφερε καποιος να το λυσει το θεμα?
Δεν το έχω προσπαθήσει αλλά βλέπω υπάρχουν οι παρακάτω οδηγίες στην ιστοσελίδα.
1728913875965.png
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.899
Likes
7.546
Απο ότι θυμαμαι δεν ειχε εξαιρεσεις.
Ενα προβλημα που αντιμετωπισα εγω, κ δεν καταφερα να λυσω ηταν πως γινεται η αποφορολογηση στους ελ. επαγγελματιες στις ηλεκτρονικες αγορες στον κωτσοβολο.
Προσπαθουσα να παρω ενα κινητο περυσι στο Blacκ friday, για να παρω το Χ100...αλλα δεν μου εδινε δυνατοτητα αποφορολογησης, καταφερε καποιος να το λυσει το θεμα?
Δε έχει λυθεί όχι. Βγάζει πρόβλημα με την ΑΑΔΕ.
Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αποφορολόγηση προϊόντος, αφού ο φόρος εκπίπτει έτσι και αλλιώς. Πληρώνοντας τον όμως παίρνεις και τους πόντους που δεν θα πάρεις αν δεν πληρώσεις τον ΦΠΑ.

Υπάρχει μια διαδικασία που πρέπει να γίνει, (μίλα με τον λογιστή σου), για να έχεις αυτό το δικαίωμα.
Στα φυσικά καταστήματα και τηλεφωνικά γίνετε οπωσδήποτε, άπλα δίνεις το ΑΦΜ και αυτοί το βλέπουν, μπορείς να κάνεις έτσι μια αγορά.
Κατά την γνώμη μου καλύτερα να πληρώσεις όλο το ποσό με την κάρτα και να έχεις το σύνολο των ποντών. Παραδίδεις μετά το τιμολόγιο στον λογιστή και κάνει εκείνος την δουλειά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.571
Μηνύματα
901.632
Μέλη
39.308
Νεότερο μέλος
Jacob6210

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom