Ιταλία Battendo Roma

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
-Το Da Marcello μπορεί να είναι εξαιρετικό αλλά είχε δοθεί στο forum σε λάθος διεύθυνση...δυστυχώς.Η σωστή είναι Via dei Marsi 67,πίσω από το Termini.
είσαι σίγουρος?πηγες?έχω να πάω χρονια βεβαια αλλα στο trip advisor και facebook εμφανίζεται στο παλιό του ιστορικό πόστο.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΟ
Παντού...δεν χρειάζεται να ψάχνετε ιδιαίτερα μαγαζιά,για μια δόση δροσιάς.
Κατά καιρούς έχουν γραφεί διάφορα,ιδίως για το San Crispino.Θεικό,μοναδικό και άλλοι αφορισμοί και αξιώματα.Ok,"θεικό παγωτό" έχει και η Δωδώνη αλλά δεν κάνουμε και έτσι.Μοναδικό είναι ως προς τις ιδιαίτερες γεύσεις...αλλά μέχρι εκεί.Τώρα αν το γάλα είναι του Giovanni από την Κορσική ή του Αlessandro από την Τοσκάνη...δεν λέει μία.Τα υλικά μπορεί να είναι φρέσκα κατά την παραγωγή,αλλά τόσο που αργεί η κατανάλωση...λογικά μπαγιατεύουν.Τυχαίο που ήταν το μαγαζί με τον λιγότερο κόσμο όλες τις ώρες της ημέρας;...δεν νομίζω!

ΠΟΤΟ
Εντάξει,καλή η grappa,τα τοπικά κρασιά,τα limoncello,αλλά αν θέλετε το italian way...Spritz (alcoholic beverage) - Wikipedia, the free encyclopedia.Το spritz,είναι το ποτό της νεολαίας και όχι μόνο,που πίνεται όλες τις ώρες της ημέρας γιατί είναι ελαφρύ και δροσιστικό.Δοκιμάστε το ,στα όρθια,για μια ολιγόλεπτη στάση ξεκούρασης.
 
Last edited by a moderator:

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Χρήσιμες γλυκο-αλκοολούχες πληροφορίες! Thank you!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Και συνεχίζει ο dmdoc! Στείλε κι άλλες γεύσεις Ρώμης, θα το αντέξω...!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως ειμαι υπερ του μπακαλιαρου με τα ρεβυθια !Ο,τι πιο περιεργο και οι ανακατεμενες γευσεις με συγκινουν!
Πες κι αλλα ..πες κι αλλα!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Εγω παντως ειμαι υπερ του μπακαλιαρου με τα ρεβυθια !Ο,τι πιο περιεργο και οι ανακατεμενες γευσεις με συγκινουν!
Πες κι αλλα ..πες κι αλλα!
Για να μην είμαι αχάριστος-αν και η αλήθεια είναι ότι κρατούσα τις ευχαριστίες μου για το τέλος-η ανακάλυψη και η πρόταση ανήκει στον άρχοντα της Ρώμης....Samion Καίσαρα :clap::clap::clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εγώ για παγωτό προτείνω μακράν αυτό:

Gelateria Del Teatro - Gelateria del Teatro, Rome - Restaurant Reviews - TripAdvisor

Και σε πολύ ωραία γειτονιά για βόλτα...
Δεν το έχω ακούσει ποτέ! :shock:
Τώρα όμως θα το επισκεφτώ οπωσδήποτε την επόμενη φορά.
Εγώ πηγαίνω συνήθως στου Giolitti, το θεωρώ αρκετά καλό.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ενδιαφέρον φαίνεται,με πολύ καλά λόγια,όχι μόνο από το tripadvisor.Ευχαριστούμε GTS!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.987
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom