Basketball

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μα το σχόλιο μου δεν αφορούσε αν ο Σλουκας έκανε σωστά ή λάθος που έφυγε από τον Ολυμπιακό.
Αλλά την συμπεριφορά του μέσα σε λίγους μήνες.
Όλη την ώρα πάει επιδεικτικά με τους οργανωμένους και τραγουδα τόσα συνθήματα όσα δεν τραγούδησε σε όλη του την καριέρα.
Υπάρχει βίντεο που επιδεικτικά λέει εγώ έχω 4 ευρωπαικα και ο Ολυμπιακός 3 . Βέβαια τα μισά του τα πήρε με αυτους που κοροϊδεύει
Να μην πω για τα αναρίθμητα βίντεο που κραυγαζει " ποιος ποιος "
Εδώ βγήκε σε εκπομπή και τραγουδούσε συνθήματα .
Χτες μας ξεσκονισε επιδεικτικά και τα 7 αστερια
Τόση Παναθηναικοφροσυνη ούτε ο τεράστιος Διαμαντιδης δεν έχει πουλήσει.
Να ναι καλά το παλικάρι αλλά είναι πολύ μικρός σαν άνθρωπος.

Edit : Επειδή λες ότι ο Μπαρτζωκας δεν τον ήθελε.
Τον ήθελε με τους δικους του όρους. Ο Μπαρτζωκας πρεσβευει ότι όλοι είναι ίσοι .
Ο Σλουκας ήθελε επίσης να μείνει με τους δικούς του όρους..
Προφανώς φταίνε και οι δυο .
Θες περισσότερο ο Μπαρτζωκας
Ας το πούμε για χάρη της κουβέντας
Στην ουσία όμως ο Σλουκας στον ΠΑΟ πάλι στο second unit είναι και τα λεπτά συμμετοχής του δεν διαφέρουν σημαντικά.
Ο Αταμαν επίσης τον κριτικάρε δύο φορές δημόσια
Θα μπορούσα να σου πω ότι επίσης περσι ο Μπαρτζωκας του εδωσε το πιο κρίσιμο σουτ της δεκαετίας της ομάδας
Τέλος πάντων δεν ταίριαξαν τα χνώτα τους με γεια του και χαρά του
Όλα αυτά τα "καραγκιοζιλικια" τι τα θελει;
Αυτό λεω
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.432
Likes
7.541
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
κρίμα.
παιζουν οι δυο καλύτερες ομάδες της Ελλάδος αλλά και της Ευρώπης και αντί να ειναι μια μεγάλη γιορτή του μπάσκετ και του αθλητισμού ειναι γιορτή της τοξικότητας που εκατέρωθεν βγαίνει με τον εναν η αλλον τροπο εντός και εκτός παρκέ.
και δυστυχως δεν το βλέπω να αλλάζει σύντομα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ο Γιαννακόπουλος σκέφτεται αποχή των παικτών του Παναθηναϊκού από την Εθνική ομάδα: «Εγκληματική οργάνωση στο ελληνικό μπάσκετ»

Και ποιος είναι ο Γιαννακοπουλος που θα πει στον Σλουκα ή στον Παπαπετρου αν θα πάνε στην Εθνικη.
Ή οι Αγγελόπουλοι στον Παπανικολάου και τον Λαρεντζακη .
Σοβαρά τώρα του φταίει η διαιτησία;
Στην regular season που έκαναν 3 νίκες ήταν καλη;. Δεν σφύριξε η Τσαρουχα;
Ο Αταμαν ειπε οτι θελει ξένους
Ξέχνα ότι είχε δυο ήττες φέτος με τετοιους στην EL.
Εκτός κι αν θέλει μόνο Νταφαλα και Μπελοσεβιτς (για να κάνουμε και λίγο χαβαλε)
Ας επικεντρωθεί στην ομαδα του που έχει τις δυνατότητες να το γυρίσει και ας μην ψάχνουν δικαιολογίες
 

AERAS

Member
Μηνύματα
803
Likes
1.188
Οι αγγελοπουλοι ήταν πρώτοι που έψαχναν προφάσεις για να μην στείλουν τους παίκτες του οσφπ στην εθνικη.Συμφωνώ ότι δεν έχουν δικαίωμα να πούνε να μην συμμετέχουν στην εθνική αλλά επειδή είναι οι εργοδότες ξέρουμε πως ο λόγους τους θα περάσει.
Δεν είναι θέμα του Γιαννακ ή των Αγγελ. Θα πρέπει η fiba να κάνει ότι και η ουεφα και να μην επιτρέπει σε παίκτες να έχουν επιλογή παίζω ή δεν παίζω με την εθνική.
Και μιας και λέμε για εθνική...ο προπονητής της...δημόσια συγχαρητήρια για τον πρωταθλητή ευρώπης Παναθηναικό γιατί δεν άκουσα πουθενά να δίνει?
Είμαι πάντα υπέρ της εθνικής, ακόμη και όταν ο Σπανούλης είχε πάει στους απέναντι δεν με ένοιαζε...ας κερδίζει η εθνική με 40 πόντους του Σπανούλη έλεγα...όμως τώρα με τον γουοκαπ δεν γουστάρω..
μέχρι που θέλω να πάω στο γήπεδο που θα παίζει η εθνική για να κράξω τον τεξανό πεζοναύτη.
Προτιμώ τον Λούντζη και τον Καλαιτζάκη παρά αγορασμένους παίκτες...πόσο μάλλον όταν η ελληνοποίηση δεν έγινε με γνώμανα το καλό της εθνικής αλλά του οσφπ για να έχει ελληνικά διαβατήρια.
και παικτικά να το δεις η εθνική δεν έχει καν ανάγκη παίκτη τύπου γουκαπ ,πιο πολύ ανάγκη έχει για σουτέρ, αλλά και πάλι προτιμώ να βλέπω Έλληνες.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και μιας και λέμε για εθνική...ο προπονητής της...δημόσια συγχαρητήρια για τον πρωταθλητή ευρώπης Παναθηναικό γιατί δεν άκουσα πουθενά να δίνει?
Είμαι πάντα υπέρ της εθνικής, ακόμη και όταν ο Σπανούλης είχε πάει στους απέναντι δεν με ένοιαζε...ας κερδίζει η εθνική με 40 πόντους του Σπανούλη έλεγα...όμως τώρα με τον γουοκαπ δεν γουστάρω..
μέχρι που θέλω να πάω στο γήπεδο που θα παίζει η εθνική για να κράξω τον τεξανό πεζοναύτη.
Σπανούλης: «Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για την κατάκτηση της Ευρωλίγκας»

Φυσικά και έδωσε.
Χώρίς να ερωτηθεί.
Για το. Conference και τον Ολυμπιακό δεν σας τα παν καλά.
Του έγινε ειδική ερώτηση

1000002651.jpg

Για τον Τεξανό πεζοναύτη και εγώ δεν θα τον ήθελα στην Εθνικη όπως ούτε τον Ζεκα αλλά οι εποχές αλλάζουν.
Η Ισπανία το 2022 μόλις πήρε το Ευρωπαϊκό με κορυφαίο παίκτη της τον Λορέντζο Μπράουν.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
803
Likes
1.188
Σπανούλης: «Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για την κατάκτηση της Ευρωλίγκας»

Φυσικά και έδωσε.
Χώρίς να ερωτηθεί.
Για το. Conference και τον Ολυμπιακό δεν σας τα παν καλά.
Του έγινε ειδική ερώτηση
Για τον Τεξανό πεζοναύτη και εγώ δεν θα τον ήθελα στην Εθνικη όπως ούτε τον Ζεκα αλλά οι εποχές αλλάζουν.
Η Ισπανία το 2022 μόλις πήρε το Ευρωπαϊκό με κορυφαίο παίκτη της τον Λορέντζο Μπράουν.
φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι ότι συγχαρητήρια έδωσε αφού έγινε σάλος .......κατόπι εορτής δηλαδή...
Εννοείτε ούτε τον ζέκα ήθελα.Τουλάχιστον όμως εκεί υπάρχει μια διαφορά...ήταν εδώ πάνω από 5 χρόνια και πήρε νομότυπα το διαβατήριο...όχι με κυβερνητική παρέμβαση στον πρώτο χρόνο παραμονής στην Ελλάδα
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι ότι συγχαρητήρια έδωσε αφού έγινε σάλος .......κατόπι εορτής δηλαδή...
Mα σου παραθέσα ότι για το ποδόσφαιρο ρωτήθηκε.
Τι να έλεγε δηλαδη;
Ας τον ρωτάγε φιλοπαναθηναικος ρεπόρτερ για το μπάσκετ
Ελεος με την τοξικότητα.
Δηλαδή να γυρίσουμε στις εποχές που ο Γιαννάκης δεν συνέχισε στην Εθνικη επειδή ανέλαβε τον Ολυμπιακό αλλά με τον Πιτινο ήταν όλα καλά.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.917
Likes
52.114
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Mα σου παραθέσα ότι για το ποδόσφαιρο ρωτήθηκε.
Τι να έλεγε δηλαδη;
Ας τον ρωτάγε φιλοπαναθηναικος ρεπόρτερ για το μπάσκετ
Ελεος με την τοξικότητα.
Δηλαδή να γυρίσουμε στις εποχές που ο Γιαννάκης δεν συνέχισε στην Εθνικη επειδή ανέλαβε τον Ολυμπιακό αλλά με τον Πιτινο ήταν όλα καλά.
Δεν ηταν καλα, ειχε ανακοινωσει ο Ολυμπιακος οτι δε θα εστελνε τους παικτες του. Αυτα μας εχουν φαει.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μα το σχόλιο μου δεν αφορούσε αν ο Σλουκας έκανε σωστά ή λάθος που έφυγε από τον Ολυμπιακό.
Αλλά την συμπεριφορά του μέσα σε λίγους μήνες.
Όλη την ώρα πάει επιδεικτικά με τους οργανωμένους και τραγουδα τόσα συνθήματα όσα δεν τραγούδησε σε όλη του την καριέρα.
Υπάρχει βίντεο που επιδεικτικά λέει εγώ έχω 4 ευρωπαικα και ο Ολυμπιακός 3 . Βέβαια τα μισά του τα πήρε με αυτους που κοροϊδεύει
Να μην πω για τα αναρίθμητα βίντεο που κραυγαζει " ποιος ποιος "
Εδώ βγήκε σε εκπομπή και τραγουδούσε συνθήματα .
Χτες μας ξεσκονισε επιδεικτικά και τα 7 αστερια
Τόση Παναθηναικοφροσυνη ούτε ο τεράστιος Διαμαντιδης δεν έχει πουλήσει.
Να ναι καλά το παλικάρι αλλά είναι πολύ μικρός σαν άνθρωπος.

Edit : Επειδή λες ότι ο Μπαρτζωκας δεν τον ήθελε.
Τον ήθελε με τους δικους του όρους. Ο Μπαρτζωκας πρεσβευει ότι όλοι είναι ίσοι .
Ο Σλουκας ήθελε επίσης να μείνει με τους δικούς του όρους..
Προφανώς φταίνε και οι δυο .
Θες περισσότερο ο Μπαρτζωκας
Ας το πούμε για χάρη της κουβέντας
Στην ουσία όμως ο Σλουκας στον ΠΑΟ πάλι στο second unit είναι και τα λεπτά συμμετοχής του δεν διαφέρουν σημαντικά.
Ο Αταμαν επίσης τον κριτικάρε δύο φορές δημόσια
Θα μπορούσα να σου πω ότι επίσης περσι ο Μπαρτζωκας του εδωσε το πιο κρίσιμο σουτ της δεκαετίας της ομάδας
Τέλος πάντων δεν ταίριαξαν τα χνώτα τους με γεια του και χαρά του
Όλα αυτά τα "καραγκιοζιλικια" τι τα θελει;
Αυτό λεω
μας ειπες για τον αταμαν , μας ειπες για τον σλούκα , θες να μας πεις και για τον μπαρτζωκα? πως σου φαινεται σαν ανθρωπος? η συμπεριφορά του στο γήπεδο? κτλ?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Σπανούλης: «Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για την κατάκτηση της Ευρωλίγκας»

Φυσικά και έδωσε.
Χώρίς να ερωτηθεί.
Για το. Conference και τον Ολυμπιακό δεν σας τα παν καλά.
Του έγινε ειδική ερώτηση

View attachment 465465
Για τον Τεξανό πεζοναύτη και εγώ δεν θα τον ήθελα στην Εθνικη όπως ούτε τον Ζεκα αλλά οι εποχές αλλάζουν.
Η Ισπανία το 2022 μόλις πήρε το Ευρωπαϊκό με κορυφαίο παίκτη της τον Λορέντζο Μπράουν.
Ο Σπανούλης είναι ξεκάθαρο ότι δεν ήθελε να δώσει συγχαρητηρια στον Παναθηναικο για την κατακτηση του κορυφαιου τιτλου που μπορει να πάρει μια ομαδα στην ευρώπη, περασαν δυο ολόκληρες βδομαδες, προφανώς πιέστηκε όταν διάβασε τα δημοσιεύματα και καταλαβε ότι δεν γινεται να εισαι προπονητης της εθνικής να το παίζεις ενωτικός και να μην είσαι επί της ουσίας, αφου λοιπόν τα καταλαβε ολα αυτα κι αφου πρώτα είχε δώσει συγχαρητήρια στον ποδοσφαιρικό ολυμπιακο (και πολύ καλα εκανε) για τον μεταγενεστερο χρονικά τίτλο , θυμηθηκε ο κοουτς της εθνικης να δώσει και συγχαρητηρια ..... για μένα ήταν απαράδεκτο αυτό που έκανε και φυσικά θα το συγκρίνω με αυτό που εκανε ο παναθηναικος όταν προκριθηκε η ομαδα που κοουτσαρισε και επαιζε οακα... κανω κάπου λάθος? τα λέω όλα αυτά γιατί διακρίνω μία τάση να προσπερνάμε συμπεριφορές και ανθρώπους ανάλογα με το τι μας συμφέρει..... οπότε ο Σπανουλης είπε αλλά μάλλον αναγκάστηκε γιατι καταλαβε το λάθος του το μεγαλο για την θεση που έχει.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Οι αγγελοπουλοι ήταν πρώτοι που έψαχναν προφάσεις για να μην στείλουν τους παίκτες του οσφπ στην εθνικη.Συμφωνώ ότι δεν έχουν δικαίωμα να πούνε να μην συμμετέχουν στην εθνική αλλά επειδή είναι οι εργοδότες ξέρουμε πως ο λόγους τους θα περάσει.
Δεν είναι θέμα του Γιαννακ ή των Αγγελ. Θα πρέπει η fiba να κάνει ότι και η ουεφα και να μην επιτρέπει σε παίκτες να έχουν επιλογή παίζω ή δεν παίζω με την εθνική.
Και μιας και λέμε για εθνική...ο προπονητής της...δημόσια συγχαρητήρια για τον πρωταθλητή ευρώπης Παναθηναικό γιατί δεν άκουσα πουθενά να δίνει?
Είμαι πάντα υπέρ της εθνικής, ακόμη και όταν ο Σπανούλης είχε πάει στους απέναντι δεν με ένοιαζε...ας κερδίζει η εθνική με 40 πόντους του Σπανούλη έλεγα...όμως τώρα με τον γουοκαπ δεν γουστάρω..
μέχρι που θέλω να πάω στο γήπεδο που θα παίζει η εθνική για να κράξω τον τεξανό πεζοναύτη.
Προτιμώ τον Λούντζη και τον Καλαιτζάκη παρά αγορασμένους παίκτες...πόσο μάλλον όταν η ελληνοποίηση δεν έγινε με γνώμανα το καλό της εθνικής αλλά του οσφπ για να έχει ελληνικά διαβατήρια.
και παικτικά να το δεις η εθνική δεν έχει καν ανάγκη παίκτη τύπου γουκαπ ,πιο πολύ ανάγκη έχει για σουτέρ, αλλά και πάλι προτιμώ να βλέπω Έλληνες.
φυσικά και εδωσε, προχθες το βράδυ, μετά από σχεδόν δυο βδομάδες και απειρα δημοσιευματα που εθεταν το ερώτημα το ίδιο με εσενα και τον έβαζαν σε δυσκολη θέση.... ειδε και απόειδε και σου λεει ενωτικος και χωρις τα τυπικα συγχαρητηρια δεν γίνεται... εγω πιστευω ειδε και την φωτιά που πηγε να ανάψει μεταξυ πρασινων και κοκκινων και σου λεει κατσε να το παιξω ενωτικος ...... ο Σπανούλης που πηγε στο ΟΑΚΑ και του καναν ολοκληρο αφιερωμα για την πρόκριση της ομαδας του .... ντροπή (προσωπικη άποψη ειναι αυτή εννοείται)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγώ διαβάζω ότι οι σχέσεις Σπανουλη με Γιαννακοπουλο αυτή την περίοδο είναι καλές.
Θα μπορούσε να δώσει συγχαρητήρια στον Παναθηναικο νωρίτερα;
Προφανώς θα μπορούσε.
Αλλά στη συγκεκριμένη συνέντευξη ρωτήθηκε επί τούτου για το ποδόσφαιρο.
Όσοι τον ξέρουν, ξέρουν ότι ως άνθρωπος του μπάσκετ χάρηκε με το ευρωπαϊκό του Παναθηναικου.
Τώρα αν θέλετε να πέσετε μα τον φάτε πέστε
Προτεινετε και καλύτερο προπονητή.

Με τον κοουτς Μπαρτζωκα προφανως διαφωνώ με συμπεριφορές του αλλά εδώ και καιρό δέχεται στοχευμεννη και άδικη σε πολλά σημεία επίθεση .
Μέσα στο γήπεδο πολλοί μεγάλοι προπονητές ξεφεύγουν σε συμπεριφορές
Αν ήμουν στην θέση του θα προσπαθούσα να βρω λύση στο θέμα με Σλουκα.
Ουτε μετά τον μικρό τελικό θα έκανα κάποιες δηλώσεις.
Για τον Αταμαν έκανα απλά μια επισήμανση.
Για τον Σλουκα όμως επιμένω ότι είναι πολύ μικρός σαν άνθρωπος και οι συμπεριφορές του δεν έχουν να κάνουν με εντάσεις στιγμής όπως Αταμαν και Μπαρτζωκας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.046
Μέλη
39.268
Νεότερο μέλος
AnitaDag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom