Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

fiorentinos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Καταπληκτικές οι πληροφορίες σας!!!Έχω κλείσει για 25 με 28 Μαρτίου στο Agape Aparthotel σε προσφορά αστραπή με 6 ευρώ για 3 βράδια για 2 άτομα!!!!Η περιοχή είναι καλούτσικη???
Δηλαδή με 2 ευρώ τη βραδιά;:shock: Απίστευτο!!! Η περιοχή είναι μια χαρά!
 

fiorentinos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σε τρόμαξα βραδιάτικα!!!!:lol: Βασικά το budget που θα ξοδέψουμε εκεί είναι σχετικά μικρό. Τι προτάσεις είναι οι καλύτερες για 3 μέρες? Είναι τόσα πολλά αυτά που προτείνονται σε τόσες σελίδες που τα έχασα λίγο!!! :bash:
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημέρα!
Θέλω να πιστέψετε οτι κατέβαλα μεγάλη προσπάθεια να διαβασω αυτές τις 37 σελίδες για την Βουδαπέστη!!!!!!
Ομως συνεχίζω να έχω μια απορία!
Παραδουνάβια χωριά
Θα είμαστε μια μεγάλη παρέα, μαζί μας θα είναι και κυρίες μεγαλύτερης ηλικίας και δεν θέλω να ταλαιπωρηθούν.
Βρίσκω λοιπόν αυτό Mahart Passnave kirndulhajk - Budapest-Esztergom
που όμως όπως καταλαβαίνω θα μας δώσει την δυνατότητα να δουμε μόνο το ESZTERGOM
Και η άλλη επιλογή είναι εταιρίες ιδιωτικές που σε πάνε με λεωφορείο στα χωριά και αν το επιτρέπει ο καιρός γυρίζεις πίσω στη Βουδαπέστη με ενα φερυ!Για αυτές εχω διαβάσει διάφορα παράπονα π.χ. δεν έδωσαν αρκετο χρόνο για την επίσκεψη αξιόλογων μνημείων, πηγαίνουν τα γκρουπ σε εργοστάσια (διαμαντιών-κοσμημάτων) και χάνουν χρόνο κλπ.

Το έχει κάνει κανεις; Ειναι εύκολο να συνδυάσουμε μόνοι μας ΜΜΜ και να πάμε; Βρήκα μια -δυο περιγραφές απο ξένα σαιτ και δεν μου φάνηκε πολυ ευκολο!!!
Ευχαριστώ!!!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.438
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Σε τρόμαξα βραδιάτικα!!!!:lol: Βασικά το budget που θα ξοδέψουμε εκεί είναι σχετικά μικρό. Τι προτάσεις είναι οι καλύτερες για 3 μέρες? Είναι τόσα πολλά αυτά που προτείνονται σε τόσες σελίδες που τα έχασα λίγο!!! :bash:
άνοιξε wikitravel, διάβασε ιστορίες, αγόρασε έναν οδηγό και φτιάξε το πρόγραμμα σου, δε μπορούμε να φτιάχμουμε κάθε μέρα, πρόγραμα για το καθένα σας
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Παραδουνάβια χωριά
Το έχει κάνει κανεις; Ειναι εύκολο να συνδυάσουμε μόνοι μας ΜΜΜ και να πάμε; Βρήκα μια -δυο περιγραφές απο ξένα σαιτ και δεν μου φάνηκε πολυ ευκολο!!!
Ευχαριστώ!!!!!
Να πας με ΜΜΜ είναι πανεύκολο, πάει και λεωφορείο και τρένο αλλά να ξεκινήσεις πρωί αν θες να δεις και τα 3 αλλιώς θα κάνεις ένα απλό βιαστικό πέρασμα. Με το που θα πας Βουδαπέστη ρώτα εκεί δε χρειάζεσαι να κλείσεις κάτι νωρίτερα ένα από τα 2 θα σε βολέψουν.Εμείς αργήσαμε να ξεκινήσουμε και αφήσαμε το Visegrad που τελικά παίζει να ήταν και το πιο όμορφο αν θες να περπατήσεις μέχρι το κάστρο και μετά να αράξεις στο ποτάμι. Αν θες πάλι μαγαζάκια τότε τα άλλα δύο έχουν περισσότερες επιλογές.
Ιδανικά ξεκινάς πρωί πας Esztergom βολτάρεις, πίνεις και καφεδάκι δίπλα στο ποτάμι, ανεβαίνεις στο κάστρο και μετά φεύγεις για Visegrad και στο τέλος αφήνεις το Szentendre που είναι και το πιο κοντινό στη Βουδαπέστη, άσε που προς το απόγευμα θα το έχουν εγκαταλείψει οι ορδές των γκρουπ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Να πας με ΜΜΜ είναι πανεύκολο, πάει και λεωφορείο και τρένο αλλά να ξεκινήσεις πρωί αν θες να δεις και τα 3 αλλιώς θα κάνεις ένα απλό βιαστικό πέρασμα. Με το που θα πας Βουδαπέστη ρώτα εκεί δε χρειάζεσαι να κλείσεις κάτι νωρίτερα ένα από τα 2 θα σε βολέψουν.Εμείς αργήσαμε να ξεκινήσουμε και αφήσαμε το Visegrad που τελικά παίζει να ήταν και το πιο όμορφο αν θες να περπατήσεις μέχρι το κάστρο και μετά να αράξεις στο ποτάμι. Αν θες πάλι μαγαζάκια τότε τα άλλα δύο έχουν περισσότερες επιλογές.
Ιδανικά ξεκινάς πρωί πας Esztergom βολτάρεις, πίνεις και καφεδάκι δίπλα στο ποτάμι, ανεβαίνεις στο κάστρο και μετά φεύγεις για Visegrad και στο τέλος αφήνεις το Szentendre που είναι και το πιο κοντινό στη Βουδαπέστη, άσε που προς το απόγευμα θα το έχουν εγκαταλείψει οι ορδές των γκρουπ...
Έτσι μπράβο! Κι αν έχεις περισσότερο χρόνο, το πας πιο χαλαρά και κανονίζεις διανυκτέρευση στο Visegrad που είναι, όντως, πολύ ωραίο!
 

fiorentinos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
άνοιξε wikitravel, διάβασε ιστορίες, αγόρασε έναν οδηγό και φτιάξε το πρόγραμμα σου, δε μπορούμε να φτιάχμουμε κάθε μέρα, πρόγραμα για το καθένα σας
Δεν νομίζω ότι ζήτησα πρόγραμμα. Όταν σε 37 σελίδες υπάρχουν τόσες προτάσεις το καθετί είναι άλλη περίπτωση. Τέλος πάντων. Όπως νομίζεις. Καλά ταξίδια!!!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν νομίζω ότι ζήτησα πρόγραμμα. Όταν σε 37 σελίδες υπάρχουν τόσες προτάσεις το καθετί είναι άλλη περίπτωση. Τέλος πάντων. Όπως νομίζεις. Καλά ταξίδια!!!
Ωραία λοιπόν, από τις προτάσεις που έχουν γίνει κράτησε αυτές που είναι κοντά στο γούστο σου και συμφέρουν το πορτοφόλι σου και φτιάξε το πρόγραμμα σου!;)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Να πας με ΜΜΜ είναι πανεύκολο, πάει και λεωφορείο και τρένο αλλά να ξεκινήσεις πρωί αν θες να δεις και τα 3 αλλιώς θα κάνεις ένα απλό βιαστικό πέρασμα. Με το που θα πας Βουδαπέστη ρώτα εκεί δε χρειάζεσαι να κλείσεις κάτι νωρίτερα ένα από τα 2 θα σε βολέψουν.Εμείς αργήσαμε να ξεκινήσουμε και αφήσαμε το Visegrad που τελικά παίζει να ήταν και το πιο όμορφο αν θες να περπατήσεις μέχρι το κάστρο και μετά να αράξεις στο ποτάμι. Αν θες πάλι μαγαζάκια τότε τα άλλα δύο έχουν περισσότερες επιλογές.
Ιδανικά ξεκινάς πρωί πας Esztergom βολτάρεις, πίνεις και καφεδάκι δίπλα στο ποτάμι, ανεβαίνεις στο κάστρο και μετά φεύγεις για Visegrad και στο τέλος αφήνεις το Szentendre που είναι και το πιο κοντινό στη Βουδαπέστη, άσε που προς το απόγευμα θα το έχουν εγκαταλείψει οι ορδές των γκρουπ...
Ευχαριστώ πολύ!!!!
Θα ήθελα να πάμε οπωσδήποτε Visegrad και Esztergom! Χαίρομαι που είναι ευκολο γιατι με είχε αγχώσει λίγο! Υποθέτω οτι έχει αρκετά συχνά δρομολόγια που συνδέουν τα χωριά μεταξύ τους οπότε συνδιάζονται ευκολα εεεε;;;;:roll:

Για να μείνουμε εκει το βράδυ είναι κάπως δύσκολο(δεν είναι και πολλές οι μέρες)
Αν έχετε καμία πρόταση/πληροφορία.... καλοδεχούμενη!
Και πάλι σας ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.561
Μηνύματα
901.348
Μέλη
39.297
Νεότερο μέλος
lourencfr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom