Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
ένας συμφοιτητής ούγγρος και κάτοικος βουδαπεστης μου προτεινε τα παρακατω...οταν θα παω θα σας πω..για όσους πανε νωρίτερα αν θελετε δοκιμαστε τα :lol:

Bars:

Morrison's

Underground above the city! | Corvintet?

Old Man's Music Pub Budapest



Cafe:

Gerbeaud Budapest

SZIMPLA

Bazilika Kαvιhαz ιs Ιtterem



Restaurants:

Eklektika Restolounge

index

T.G.I. Friday's Budapest

δεν ξερω γιατί έβαλε τα friday's xa xa:haha:
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά πολύ καλό φαγητό έφαγα και στο Tigris. Στο σέρβις μας τα χάλασαν λίγο αλλά μια επίσκεψη την αξίζει.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για βαρια πορτοφολια θα προσθετα και το Gundel. Οτι και να πει κανεις ειναι απαικτο! Gundel Restaurant
Αν δεν αντεχει οικονομικα κατι τετοιο υπαρχει η πολυ καλη οικονομικη λυση του κυριακατικου brunch.
Ετερο καλο εστιατοριο εκτος κεντρου ειναι το Vardroza. Μια πανεμορφη βιλιτσα με κηπο. ?dv?z?lj?k honlapunkon!
Επισης κεντρικο και ομορφο ειναι Irene Legradi Antique Irene Legr?di Antique Restaurant Budapest - Yahoo! Travel Guide UK
Στο ισογειο ειναι ενα καταστημα που πουλαει αντικες και στον πρωτο οροφο ενα πολυ ομορφο εστιατοριο εξαιρετικα κομψο. Με ουγγαρεζικα βιολια φυσικα.
Κοντα στην οπερα ειναι το εστιατοριο Belcanto. Ναι μεν ειναι ιταλικο, ταχα μου μην το πιθστεψετε κιολας, αλλα τα γκαρσονια πιανουν και το τραγουδι και εχει μια ατραξιον το μαγαζι. Belcanto tterem
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Και επιπλεον το alabardos στο καστρο για φαγητο.Αυτο και το Gundel ειναι τα καλυτερα της πολης και αξιζουν μια επισκεψη.Στην πλατεια Szent Istvan για καφε και θεια σοκολατα-κι ας μην ειμαι φαν- το Cafe Cathedral!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
και αλλη μια απο το μεσημεριανο Brunch του θεϊκου Gundel
(οι τερινες του ειναι αξεπεραστες)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.485
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
βρε παιδιά εσεις που ήσασταν το περασμένο πσκ στη Βουδαπέστη πως ήταν ο καιρός??
τι ρούχα είχατε μαζύ σας??????
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ειχαμε παρει μισα και μισα , δηλαδη λεπτα ρουχα κατα βαση (μιας και ειμαστε πολυ hot ως παρεα) :haha: και ενα , δυο ζακετακια για την περιπτωση που κρυωναμε.
Ο καλος θεουλης ομως μας εδωσε την πρωτη μερα μια μια φοβερη λιακαδα και την δευτερη συννεφια , αλλα χωρις ιχνος κρυου!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
πραγματι, μας εκανε πολυ καλο καιρο!δεν εχω παραπονο!!
βεβαια εγω τα μαλλινακια μου μια χαρα τα φορεσα!:cool:

να πουμε και για το καφε μιρο στην περιοχη του καστρου?
30 Uri Utca, I, Budapest
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
παρε ενα μπουφανακι καλο και λεπτα ρουχα... αν κανει κρυο, γινεσαι κρεμμυδάκι... αν παλι οχι δεν θα κυκλοφορεις στον ιδρωτα :). τσαμπα κουβαλούσα και την ομπρέλα, είχαμε σπέσιαλ καιρό!
οσο για το φαγητο, με καλυψανε οι κυριες πιο πανω... τα κιλα τα πήραμε!!!! το Gundel δεν ειναι για επισκεψη, ειναι για φαγητο μεχρι τελικης πτωσης, λεμε!!!!
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
πραγματικά το Gundel είναι το κάτι άλλο . και το φαγητό του είναι υπέροχο και η ατμόσφαιρα ,εκτός του ότι πήγαμε χωρίς κράτηση χωρίς κανένα πρόβλημα και ντυμένοι σαν κρεμμύδια - γιατί άραγε- το απολαύσαμε πραγματικά. Βεβαίως και το Alabardos είναι εξαίσιο και σε πολύ ωραία τοποθεσία με εκπληκτικό σερβις και πολύ καλή wine list αλλά υπάρχει πρόβλημα με το τσιγάρο κι εμένα δεν μου αρέσουν οι περιορισμοί. Γι' αυτό ψηφίζω Gundel κι ας τσιρίζει η φιλενάδα μου!!!
Mην ξεχάσουμε όμως και το B&B στην πλατεία του Αγ. Στεφάνου. Σημείωση: Ο μπάρμαν λέει πολύυυυυυυυυυυυυ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.973
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom