Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.302
Likes
42.136
Δεν είναι καθόλου τρεις και εξήντα. Παίρνουν πάρα πολλά χρήματα.
Τοτε ακομη χειροτερα. Γιατι αν συνδεθει με τις απολυσεις υπαλληλων με μονιμη σχεση εργασιας και αντικατασταση τους με αναλωσιμους σε γαλερα, θα παει αλλου η συζητηση, ας την σταματησουμε κι ας σταθουμε στο οτι τυχαια ανακαλυπτουμε σε ποιον δινουμε προσβαση και σε τι.
 

pan82

Member
Μηνύματα
680
Likes
852
Η Αλφα ενιψε τας χειρας της, με παραπεμπει στην Aegean.
Η Aegean λεει οτι δεν ξερει, με παραπεμπει στην Αλφα.
Πηρα πισω στην Αλφα κατα λαθος απο το τηλ που με καλεσαν και βγαινει η εταιρεια "Mellon Technologies εκ μερους της Αλφα" στην οποια δινουμε προσβαση στα παντα ολα μας και ενιωσα αμηχανα αλλα και προφανως μιλαω με ανιδεο ατομο.
Εστειλα μειλ μπας και παει στην Αλφα κι οχι σε νοικιασμενους τηλεφωνητες.
Για να καταλάβω τι έγινε, είχες βγάλει εισιτήρια με bonus εξαργύρωση και ακύρωσες; μπήκαν οι φόροι -23€ και δεν έχουν μπει ακόμα οι πόντοι;;
Τώρα στα μίλια τα πιστωνει η aegean όντως τους bonus ομως δε πρέπει να μεσολαβεί η alpha;
Η aegean τι εννοεί δε ξέρει; έχει δόση εντολή επιστροφής ή δεν είναι αρμόδια σου λέει;
Στείλε ένα mail με αναλυτικά τα στοιχεία εγώ έτσι είχα κάνει τη τελευταία φορά που είχα θέμα και όντως πέρασαν βέβαια σχεδόν μήνας αλλά με πήραν και μου το ελυσαν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.302
Likes
42.136
Για να καταλάβω τι έγινε, είχες βγάλει εισιτήρια με bonus εξαργύρωση και ακύρωσες; μπήκαν οι φόροι -23€ και δεν έχουν μπει ακόμα οι πόντοι;;
Τώρα στα μίλια τα πιστωνει η aegean όντως τους bonus ομως δε πρέπει να μεσολαβεί η alpha;
Η aegean τι εννοεί δε ξέρει; έχει δόση εντολή επιστροφής ή δεν είναι αρμόδια σου λέει;
Στείλε ένα mail με αναλυτικά τα στοιχεία εγώ έτσι είχα κάνει τη τελευταία φορά που είχα θέμα και όντως πέρασαν βέβαια σχεδόν μήνας αλλά με πήραν και μου το ελυσαν
Το ειχα γραψει χθες. Δεν ακυρωσα, επεσε η σελιδα της Αλφα, αντι να επιστρεψουν 45000 bonus επεστρεψαν 22.500. Εγινε 3 φορες επικοινωνια και εχθες αποφασισαν να με παιξουν πινγκ πονγκ απο εταιρεια σε εταιρεια.
Σε αλλη εταιρεια με νοικιασμενους τηλεφωνητες κι αφου με πηγαν καροτσακι 1 μηνα με τα "δεν ξερουμε" ζητησα τις ηχογραφημενες συνομιλιες και λυθηκαν ολα σε ενα 24ωρο. Παμε παλι ετσι.
 
Last edited:

giota235

Member
Μηνύματα
160
Likes
407
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω, εάν τρέχει μεσα στο ετος εξαργύρωση με τους μίσους ποντους alpha bank στο Attica. Όχι αυτή την περίοδο, γενικότερα αν μέσα στο χρόνο βγάζει τέτοιους είδους ενέργεια. Ευχαριστώ!
 

pan82

Member
Μηνύματα
680
Likes
852
Το ειχα γραψει χθες. Δεν ακυρωσα, επεσε η σελιδα της Αλφα, αντι να επιστρεψουν 45000 bonus επεστρεψαν 22.500. Εγινε 3 φορες επικοινωνια και εχθες αποφασισαν να με παιξουν πινγκ πονγκ απο εταιρεια σε εταιρεια
A το μπέρδεμα το ίδιο είναι εκεί. Μου έχει τύχει στο ανάποδο εμένα να μου επιστρέψει πριν χρόνια πίσω και τους πόντους που χρησιμοποίησα τελικά και μου βγήκαν +20000 δώρο που δεν εντοπίστηκε ποτέ και εγώ έκανα φυσικά τη παπια.
Πάντως και εγώ που έκλεισα προχθές ενώ δε κόλλησε κάπου και ολοκληρώθηκε με τη πρώτη η αγορά μέσα στην εφαρμογή μου έβγαλε άπειρες χρεωπιστωσεις πόντων και σε φίλο μου το ίδιο οπότε είχε θέμα το σύστημα τούς.


Γενικά θέλει παρακολούθηση, εμένα πχ τη προηγούμενη βδομάδα δε μπήκαν οι πόντοι της δεκάτης δόσης του Κωτσόβολου που ήταν και 3000 γιατί ήταν από αεροδρόμιο πόντοι x40. Οπότε τηλέφωνο και πρώτη φορά στα χρονικά μπήκαν μετά από κάνα τρίωρο και αντί για 3000 μου έβαλαν 4500 μάλλον για ψυχική οδύνη :p
Kαι εκεί που όπως είπα μετά το τηλέφωνο που πήρα μου πιστώθηκαν 4500 πόντοι από alpha με αιτιολογια "άλλα έξοδα" σήμερα μπηκαν και από κωτσόβολο αλλοι 2400 (αντι για 3000) τώρα μάλλον θα κάνω τη πάπια, πολύ μπέρδεμα έχει γίνει
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.302
Likes
42.136
A το μπέρδεμα το ίδιο είναι εκεί. Μου έχει τύχει στο ανάποδο εμένα να μου επιστρέψει πριν χρόνια πίσω και τους πόντους που χρησιμοποίησα τελικά και μου βγήκαν +20000 δώρο που δεν εντοπίστηκε ποτέ και εγώ έκανα φυσικά τη παπια.
Πάντως και εγώ που έκλεισα προχθές ενώ δε κόλλησε κάπου και ολοκληρώθηκε με τη πρώτη η αγορά μέσα στην εφαρμογή μου έβγαλε άπειρες χρεωπιστωσεις πόντων και σε φίλο μου το ίδιο οπότε είχε θέμα το σύστημα τούς.




Kαι εκεί που όπως είπα μετά το τηλέφωνο που πήρα μου πιστώθηκαν 4500 πόντοι από alpha με αιτιολογια "άλλα έξοδα" σήμερα μπηκαν και από κωτσόβολο αλλοι 2400 (αντι για 3000) τώρα μάλλον θα κάνω τη πάπια, πολύ μπέρδεμα έχει γίνει
Μια φορα μου εβαλαν συν 28.000 μιλια κι εκανα την παπια.
Κι εμενα ο ιδιος χαμος γινοταν να μπαινουν και να βγαινουν ποντοι, αλλα η σελιδα επεφτε.
 
Μηνύματα
641
Likes
2.906
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Η Mellon εχει τώρα εδώ και λίγους μήνες την εξυπηρέτηση πελατων. Πιο πριν ήταν η Nexi, πιο πριν η New Sia, πιο πριν η First data κτλ κτλ. Πότε δεν μιλάμε με την ίδια την τράπεζα. Πάντα με το call center που την υποστηρίζει.
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
92
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ακόμη περιμένω να πάρω τους πόντους χ 100 από τον Κωτσοβολο για αγορά κλιματιστικού. Πήρα τηλ στην Άλφα και μου είπαν ότι θα μου δοθούν όταν βγει ο νέος λογαριασμός της πιστωτικής κάρτας. Για να δούμε.
Και γω ακομα περιμενω .Πηρα τηλ την προηγουμενη εβδομαδα και ειπαν θα με ενημερωσουν .Για να δούμε
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.155
Likes
3.985
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Πάντως και εγώ που έκλεισα προχθές ενώ δε κόλλησε κάπου και ολοκληρώθηκε με τη πρώτη η αγορά μέσα στην εφαρμογή μου έβγαλε άπειρες χρεωπιστωσεις πόντων και σε φίλο μου το ίδιο οπότε είχε θέμα το σύστημα τούς.
Αυτό με τις προσθέσεις και αφαιρέσεις πόντων διαδοχικά 4 φορές για τη μία συναλλαγή μου έτυχε κι σε μένα χθες και με προβλημάτισε γιατί το ίδιο έγινε και με την μεγάλη προσφορά του Κωτσόβολου χ100 στις αρχές Μαρτίου στην οποία μπήκαν οι πόντοι και βγήκαν 4-5 φορές!
Απλά τώρα που τσέκαρα τις εξαργυρώσεις πόντων που φαίνονται στο ιστορικό εξαργυρώσεων στην εφαρμογή bonus φαίνεται να έχουν φύγει περισσότεροι πόντοι από αυτούς που νγνωρίζω εγώ ότι έκανα και δεν ξέρω πως να δω αναλυτικά τις εξαργυρώσεις γιατί δεν με πάει πίσω στο ιστορικό 12 μηνών.
Ξερετε εάν η τράπεζα μπορεί να μου δώσει αναλυτικό ιστορικό εξαργυρώσεων πόντων ενός έτους για να τσεκάρω τελικά τι μου αφαίρεσαν;
Από την εφαρμογή δεν βγάζω άκρη με το ιστορικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.374
Μηνύματα
890.436
Μέλη
39.044
Νεότερο μέλος
GK'79

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom