Alpha bank bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.113
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Peemium βγηκε λιγοτερο απο 4 χρονια πριν. Μαλλον μπερδευεις και την καρτα και τη χρεωση που δεν γινεται επιλεκτικα.
3 χρονια ειναι, οταν πρωτοβγηκε που αντικαταστησαμε τις mastercard, ληγει του χρονου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Εχοντας αλλη μια πιστωτικη της Alpha που δεν χρησιμοποιω και επειδη με τον πληθωρισμο το πιστωτικο οριο της Aegean bonus visa εξαντλειται πολυ γρηγορα, εστειλα μειλ στην Αλφα και ζητησα να μειωσουν το πιστωτικο οριο της ακινητης καρτας και να αυξησουν της Aegean ισοποσα. Τακτοποιηθηκε σε 2 μερες χωρις να κανω τιποτε αλλο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Μετά από σημερινή επικοινωνία με Αλφα Βανκ για διευκρινήσεις οσον αφορά την περίπτωσή μου ( νέο λογαριασμό σύνταξης στην Αλφα) η υπάλληλος που μίλησα μου είπε τα εξής.

3. Η έκδοση της απλής Aegean Bonus Visa δεν έχει συνδρομή.
Κυριε @makisg , μαγια τους κανατε?
Εγω εφαγα πορτα. Η αιτιολογηση ειναι πως δεν ειναι απλη καρτα αλλα εχει πολλα προνομια και ειναι αδυνατον να τη δωσουν δωρεαν.
Τωρα θα ρωτησω αν μου δινουν την Premium με 40.
 

croce

Member
Μηνύματα
237
Likes
447
Alpha Bank: 50% επιπλέον επιβράβευση με όλες τις κάρτες Bonus

H τράπεζα προσφέρει 50% επιπλέον πόντους σε επιλεγμένους συνεργάτες της για νέες αγορές, αλλά και εξαργυρώσεις με τους μισούς πόντους σε σχέση με το κανονικό.

Η προσφορά ισχύει για συναλλαγές και εξαργυρώσεις που θα πραγματοποιηθούν έως και τις 14 Ιουλίου 2024, με οποιαδήποτε κάρτα Bonus της Alpha Bank, στις ακόλουθες επιχειρήσεις:

  • AEGEAN
  • Xenodoxeio.gr
  • Ekdromi.gr
  • Hertz
  • Minoan Lines
  • Fast Ferries
  • Himalaya Travel
  • Manessis Travel
  • Maroulis Travel
  • AOSTA TRAVEL
  • Anatolia Hotel
  • seastore.gr
  • Skiadopoulos Photographic Equipment
  • TERRAMARE
  • Caravel travel
 

croce

Member
Μηνύματα
237
Likes
447
Κυριε @makisg , μαγια τους κανατε?
Εγω εφαγα πορτα. Η αιτιολογηση ειναι πως δεν ειναι απλη καρτα αλλα εχει πολλα προνομια και ειναι αδυνατον να τη δωσουν δωρεαν.
Τωρα θα ρωτησω αν μου δινουν την Premium με 40.
Απ'ότι ακούγεται , τελευταία έχουν γίνει αυστηρότεροι οι όροι έκδοσης της premium κάρτας.
Έχουν απορριφθεί ακόμη και αιτήσεις έκδοσης της , από gold πελάτες με μεσαία εισοδήματα.
Ας το σκεφθούν καλύτερα , όσοι θέλουν να κάνουν επανέκδοση της.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Alpha Bank: 50% επιπλέον επιβράβευση με όλες τις κάρτες Bonus

H τράπεζα προσφέρει 50% επιπλέον πόντους σε επιλεγμένους συνεργάτες της για νέες αγορές, αλλά και εξαργυρώσεις με τους μισούς πόντους σε σχέση με το κανονικό.

Η προσφορά ισχύει για συναλλαγές και εξαργυρώσεις που θα πραγματοποιηθούν έως και τις 14 Ιουλίου 2024, με οποιαδήποτε κάρτα Bonus της Alpha Bank, στις ακόλουθες επιχειρήσεις:

  • AEGEAN
  • Xenodoxeio.gr
  • Ekdromi.gr
  • Hertz
  • Minoan Lines
  • Fast Ferries
  • Himalaya Travel
  • Manessis Travel
  • Maroulis Travel
  • AOSTA TRAVEL
  • Anatolia Hotel
  • seastore.gr
  • Skiadopoulos Photographic Equipment
  • TERRAMARE
  • Caravel travel
Μολις κλεισαμε με τους μισους ποντους, που μαζεψαμε απο τη Green City εξοικονομωντας περιπου 700 ευρω Και διαμονη δωρο δυο βραδια απο τη Hotels.com.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Απ'ότι ακούγεται , τελευταία έχουν γίνει αυστηρότεροι οι όροι έκδοσης της premium κάρτας.
Έχουν απορριφθεί ακόμη και αιτήσεις έκδοσης της , από gold πελάτες με μεσαία εισοδήματα.
Ας το σκεφθούν καλύτερα , όσοι θέλουν να κάνουν επανέκδοση της.
Καλα, καθομαι και με την απλη, αφου υπερυπερκαλυπτει τις αναγκες μας.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.172
Likes
25.557
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Έχει πάρει κάποιος τους χ100 πόντους από τον Κωτσόβολο για αγορα κλιματιστικού στις 25 και 26-5-24?
Έχω την εντύπωση ότι θα τους έδιναν στις 15 Ιουνίου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κυριε @makisg , μαγια τους κανατε?
Εγω εφαγα πορτα. Η αιτιολογηση ειναι πως δεν ειναι απλη καρτα αλλα εχει πολλα προνομια και ειναι αδυνατον να τη δωσουν δωρεαν.
Τωρα θα ρωτησω αν μου δινουν την Premium με 40.

Σήμερα έκανα και εγώ αίτημα για πίστωση των 80 ευρώ της συνδρομής που χρεώθηκαν τον προηγούμενο μήνα επιμένοντας ότι υπάρχει κάτοχος κάρτας ( @Yorgos ) που δεν πληρώνει συνδρομή. Μόλις θα έχω απάντηση θα την ανακοινώσω.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.199
Likes
4.136
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Κυριε @makisg , μαγια τους κανατε?
Εγω εφαγα πορτα. Η αιτιολογηση ειναι πως δεν ειναι απλη καρτα αλλα εχει πολλα προνομια και ειναι αδυνατον να τη δωσουν δωρεαν.
Τωρα θα ρωτησω αν μου δινουν την Premium με 40.
Και εγώ έφαγα πόρτα όταν ζήτησα μειωμένη συνδρομή για την Premium που την έβγαλα τον Μάρτιο.
Αν καταλαβα καλά όμως ο @makisg άνοιξε νέο λογαριασμό καταθεσης σύνταξης και του δόθηκαν κάποιες εκπτώσεις.
Εμείς που έχουμε ήδη μισθοδοσία είμαστε δεδομένοι πελάτες και δεν έχει λόγο να μας δώσει εκπτώσεις η τράπεζα...
Το μόνο που έκανε η Τράπεζα ήταν να μου ανεβάσει εύκολα το πιστωτικό όριο της Aegean Bonus Visa.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Και εγώ έφαγα πόρτα όταν ζήτησα μειωμένη συνδρομή για την Premium που την έβγαλα τον Μάρτιο.
Αν καταλαβα καλά όμως ο @makisg άνοιξε νέο λογαριασμό καταθεσης σύνταξης και του δόθηκαν κάποιες εκπτώσεις.
Εμείς που έχουμε ήδη μισθοδοσία είμαστε δεδομένοι πελάτες και δεν έχει λόγο να μας δώσει εκπτώσεις η τράπεζα...
Το μόνο που έκανε η Τράπεζα ήταν να μου ανεβάσει εύκολα το πιστωτικό όριο της Aegean Bonus Visa.
Ταυτοχρονα με τον κ Μακη ανοιξα μισθοδοσια. Πηραμε και 20.000 bonus δωρο, οχι οτι εχω παραπονο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom