Alpha bank bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.875
Likes
51.838
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ θέλω να δω τη φάτσα του Γιώργου όταν θα διαβάσει όλα αυτά τα μηνύματα :haha: :haha: :haha:
Είναι φυσικό πρόσωπο με ατομική επιχείρηση τα πάντα ανήκουν σε ένα πρόσωπο. Αν ήταν παράνομο ο κότσο δεν θα δεχόταν κάρτες.
Ρωτήστε και κάνα λογιστή. Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Έκτος Και αν ο λογιστής μου και φίλος μου που είναι λογιστής μου λένε αρλούμπες.
Δεν υπάρχουν πιστωτικές κάρτες για ατομική επιχείρηση από όσο γνωρίζω, μονό χρεωστικές.
αύριο ξαναρωτήστε τον λογιστή σας και επανερχόμαστε.
Σε αυτή την κατηγορία ανήκω και το έχα κάνει πολλές φορές. Κι αν θυμάμαι καλά, έπαιρνα τα πλήρη μίλια ασχέτως ΦΠΑ, αλλά θα μάθουμε στις 15/11 που θα μπουν τα μίλια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.557
Likes
14.697
Είναι φυσικό πρόσωπο με ατομική επιχείρηση τα πάντα ανήκουν σε ένα πρόσωπο. Αν ήταν παράνομο ο κότσο δεν θα δεχόταν κάρτες.
Ρωτήστε και κάνα λογιστή. Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Έκτος Και αν ο λογιστής μου και φίλος μου που είναι λογιστής μου λένε αρλούμπες.
Δεν υπάρχουν πιστωτικές κάρτες για ατομική επιχείρηση από όσο γνωρίζω, μονό χρεωστικές.
αύριο ξαναρωτήστε τον λογιστή σας και επανερχόμαστε.
Μπορεί να γίνεται δεκτή αφού πρόκειται για ατομική επιχείρηση και κάρτα στο ίδιο πρόσωπο.Τυπικά όμως δεν είναι σωστό.Και μια χαρά υπάρχουν πιστωτικές για ατομικές και ελεύθερους επαγγελματίες.

Πειραιώς Business Credit | Τράπεζα Πειραιώς
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
[
Μπορεί να γίνεται δεκτή αφού πρόκειται για ατομική επιχείρηση και κάρτα στο ίδιο πρόσωπο.Τυπικά όμως δεν είναι σωστό.Και μια χαρά υπάρχουν πιστωτικές για ατομικές και ελεύθερους επαγγελματίες.

Πειραιώς Business Credit | Τράπεζα Πειραιώς
Αλήθεια τώρα; Ποιος ασχολείται με την Πειραιώς. η την εθνική. η τράπεζα της καρδίας μας δεν έχει ακόμα τέτοιο προϊόν. Και αν το βγάλει πολύ άπλα δεν θα πάρουμε.
Τέλος πάντων κόβεστε όλοι μεταξεταστέοι. την Άνοιξη ξανά με την κηδεμόνα σας. 🤣🤣🤣
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.557
Likes
14.697
[

Αλήθεια τώρα; Ποιος ασχολείται με την Πειραιώς. η την εθνική. η τράπεζα της καρδίας μας δεν έχει ακόμα τέτοιο προϊόν. Και αν το βγάλει πολύ άπλα δεν θα πάρουμε.
Τέλος πάντων κόβεστε όλοι μεταξεταστέοι. την Άνοιξη ξανά με την κηδεμόνα σας. 🤣🤣🤣
Εντάξει και φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει και παίρνει ότι θέλει...Πρόσεξε όμως σε περίπτωση ελέγχου από την εφορία μήπως σε κόψουν και μείνεις μεταξεταστέος...Και δεν θα μπορείς να πείς ότι δεν σε προειδοποιήσαμε :haha::haha::haha:
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
Σε αυτή την κατηγορία ανήκω και το έχα κάνει πολλές φορές. Κι αν θυμάμαι καλά, έπαιρνα τα πλήρη μίλια ασχέτως ΦΠΑ, αλλά θα μάθουμε στις 15/11 που θα μπουν τα μίλια.
Είμαι σίγουρος ότι ο κότσο θα περάσει την συναλλαγή στην αρχική της τιμή μαζί με το ΦΠΑ για τους έξτρα πόντους όχι για τους πόντους την ημερήσιας συναλλαγής. Άρα θα πάρεις τους πόντους κανονικά. Η μη απόδοση ΦΠΑ στην συγκεκριμένη συναλλαγή είναι άσχετη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σε αυτή την κατηγορία ανήκω και το έχα κάνει πολλές φορές. Κι αν θυμάμαι καλά, έπαιρνα τα πλήρη μίλια ασχέτως ΦΠΑ, αλλά θα μάθουμε στις 15/11 που θα μπουν τα μίλια.
Δεν ρώτησες κατα την αγορά τι πόντους θα πάρεις σε αυτή τη περίπτωση;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.616
Likes
43.746
Είμαι σίγουρος ότι ο κότσο θα περάσει την συναλλαγή στην αρχική της τιμή μαζί με το ΦΠΑ για τους έξτρα πόντους όχι για τους πόντους την ημερήσιας συναλλαγής. Άρα θα πάρεις τους πόντους κανονικά. Η μη απόδοση ΦΠΑ στην συγκεκριμένη συναλλαγή είναι άσχετη.
Οταν πηρα συσκευες με voucher, ενω αφαιρεθηκε το ποσο των voucher απο την τελικη τιμη , πηρα ολους τους εξτρα ποντους λες και πληρωνα κανονικη τιμη, ενω εδωσε το ×4 στην τελικη τιμη, ο,τι ειδε η καρτα. Ετσι εχουν στημενο το προγραμμα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στο κατάστημα της Τσιμισκή που έχει αντίστοιχη προσφορά έκανα αγορά πριν 4 εβδομάδες και ακόμη δεν έχω πάρει τους πόντους (ούτε τους κανονικούς ούτε τους Χ5). Θέλει τόσο διάστημα για να στους περάσουν;
Στη σημερινή αγορά που έκανα απο αυτό το κατάστημα πήρα κατευθείαν τους πόντους χ4 και μετά χ5 και είναι ήδη σε μορφή μιλίων αυτή τη στιγμή.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
Εντάξει και φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει και παίρνει ότι θέλει...Πρόσεξε όμως σε περίπτωση ελέγχου από την εφορία μήπως σε κόψουν και μείνεις μεταξεταστέος...Και δεν θα μπορείς να πείς ότι δεν σε προειδοποιήσαμε :haha::haha::haha:
Clear sky is fearless from lightnings.
Όπως μου είπε και ο λογιστής μου είναι ατομική επιχείρηση, δεν μπορώ να έχω πιστωτική κάρτα διαφορετική από έμενα. Και δεν το λέει μονό αυτός άλλα και φίλος μου επίσης λογιστής.
 

x7777

Member
Μηνύματα
888
Likes
3.429
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Στη σημερινή αγορά που έκανα απο αυτό το κατάστημα πήρα κατευθείαν τους πόντους χ4 και μετά χ5 και είναι ήδη σε μορφή μιλίων αυτή τη στιγμή.
Το ειχα ξεχασει εντελως. Καλα που μου το θυμισες. Θα παρω τηλεφωνο αυριο στην Alpha. Εμενα δε μου περασαν καν το Χ4 στη συναλλαγη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom