Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Hugin

Member
Μηνύματα
607
Likes
1.874
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Hi! Εχω καιρο να κανω παρομοια αγορα και ρωταω μηπως αλλαξε κατι. Οι εξτρα ποντοι του κωτσου γινονται ακομα μιλια;
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
907
αφορά δόσεις μόνο για αγορές από την αιγαίου η αγορές εξωτερικού.
View attachment 407582

για αγορές με δόσεις στην Ελλάδα δεν χρειάζεται κάτι. εφόσον προσφέρετε από την εταιρία που θα κάνεις την αγορά, ακολουθείς τις επιλογές του τερματικού.

Τηλέφωνο στην alpha σήμερα η γυναίκα μου για να σπάσουμε μια αγορά της aegean σε 4 ατοκες. Mετά από ανάλυση του τι θέλουμε, απάντηση της υπαλλήλου θα πάρετε την aegean. Mα φωνάζω από μέσα η παροχή είναι της aegean bonus visa τι σχέση έχει η aegean, όχι από κει γίνεται.
Το κλείνω βλέπω στο site ότι εξυπηρέτηση πελατών alpha λέει και ξαναπαίρνω μπριζομένος εγώ πλέον που ο επόμενος εκπρόσωπος είπε να ρωτήσω και μετά από 8 λεπτά μας είπε ότι αυτός το κάνει και το κάναμε. Βολική υπηρεσία πάντως γιατί δε το αυτοματοποιούν κι αυτοί από το web
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.640
Likes
43.822
Τηλέφωνο στην alpha σήμερα η γυναίκα μου για να σπάσουμε μια αγορά της aegean σε 4 ατοκες. Mετά από ανάλυση του τι θέλουμε, απάντηση της υπαλλήλου θα πάρετε την aegean. Mα φωνάζω από μέσα η παροχή είναι της aegean bonus visa τι σχέση έχει η aegean, όχι από κει γίνεται.
Το κλείνω βλέπω στο site ότι εξυπηρέτηση πελατών alpha λέει και ξαναπαίρνω μπριζομένος εγώ πλέον που ο επόμενος εκπρόσωπος είπε να ρωτήσω και μετά από 8 λεπτά μας είπε ότι αυτός το κάνει και το κάναμε. Βολική υπηρεσία πάντως γιατί δε το αυτοματοποιούν κι αυτοί από το web
Τα ιδια με bonus απο ακυρωση εισιτηριων που δεν επεστρεφε η Aegean. Με παρεπεμπαν στην Αλφα.
Μετα απο αλλεπαλληλες προσπαθειες στην Aegean επεσα σε ατομο στην Aegean που η ξ ε ρ ε πως να τo κανει.
Νομιζω οτι εκει μεσα εχουν βαλει ανηψια του μπατζανακη που δεν εχουν ιδεα. Μακαρι να ιδιωτικοποιηθει να αρχισουν να δουλευουν.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.107
Likes
2.604
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τα ιδια με bonus απο ακυρωση εισιτηριων που δεν επεστρεφε η Aegean. Με παρεπεμπαν στην Αλφα.
Μετα απο αλλεπαλληλες προσπαθειες στην Aegean επεσα σε ατομο στην Aegean που η ξ ε ρ ε πως να τo κανει.
Νομιζω οτι εκει μεσα εχουν βαλει ανηψια του μπατζανακη που δεν εχουν ιδεα. Μακαρι να ιδιωτικοποιηθει να αρχισουν να δουλευουν.
Τι εννοείς?? Δεν ακυρώνει η Aegean εισιτήρια που πήρες με μπόνους πόντους??? Όπως κάνει με τα μίλια?? Με επιστροφή ποντων ? Μη μου λες τέτοια..
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
907
Τι εννοείς?? Δεν ακυρώνει η Aegean εισιτήρια που πήρες με μπόνους πόντους??? Όπως κάνει με τα μίλια?? Με επιστροφή ποντων ? Μη μου λες τέτοια..
Λάθος συναγερμός, μη πανικοβάλλεσαι. Όλα είναι όπως τα ξέρεις και οι ακυρώσεις κανονικά με το 23€, η paefstra είχε πέσει σε κόλλημα του συστήματος που εισιτήρια δε βγήκαν και οι bonus πόντοι χάθηκαν στο κενό, έχει ξανασυζητήθει αναλυτικά σε προηγούμενα post
 

ArisArch

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Όλες οι κάρτες bonus βλέπουν το σύνολο των πόντων. Η δεξαμενή των πόντων είναι κοινή για όλες τις κάρτες bonus.
Η κάθε μια κάρτα δηλαδή, μπορεί να αγοράσει εισιτήρια με πόντους χρησιμοποιώντας και πόντους που συλλέχθηκαν και από άλλες κάρτες bonus.
Όμως ταυτόχρονα , η κάθε μια κάρτα AEGEAN BONUS ,έχει και τη δικιά της αποκλειστική δεξαμενή πόντων που μπορεί να μετατρέψει σε μίλια .
Τους πόντους που έχει η κάθε κάρτα AEGEAN BONUS στην αποκλειστική δεξαμενή της και φυσικά μπορεί να μετατρέψει σε μίλια , μπορεί να δει , μόνον από τη σελίδα της AEGEAN η το τηλ.κέντρο της Alpha..
Έχω την Aegean bonus την παλιά και έβγαλα την καινούργια Aegean bonus visa premium.
Οι συναλλαγές κατά 95% έγιναν με τη νέα κάρτα Aegean bonus visa premium ωστόσο η μετατροπή των πόντων σε μίλια έγινε με αναλογία 4:3 αντί για 4:5. Η Aegean λέει ότι φταίει η Alpha bank και η Alpha bank ότι φταίει η Aegean.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.697
Μέλη
39.236
Νεότερο μέλος
Chrilag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom