Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Λοιπόν. Αφήσαμε την Aegean bonus visa να λήξει. Έστειλαν μια μπλε, σαν την παλιά ακριβώς , χωρίς διευκρινίσεις για συνδρομή. Βασικά το χαρτί που την συνοδεύει δεν γράφει τίποτα, μόνο προτροπή και οδηγίες για ενεργοποίηση.
Μόλις ξεβαρεθουμε και πάρουμε τηλέφωνο, θα σας γράψω.
Έτσι έχει γίνει σε όλους όσους έχει λήξει έχει έρθει αντικατάσταση πάλι η παλιά blue. Δε κάνεις κάτι απλα την ενεργοποιείς και συνεχίζεις. Πρέπει να ζητήσεις αναβάθμιση για να σου έρθει μια απο τις καινούργιες καρτες.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Εγώ πάντως με 12Κ εκκαθαριστικό έφαγα άκυρο για την gold. Ηθελα να την βγάλω μόνο και μόνο για το x8 αλλά ατύχησα
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Εγώ πάντως με 12Κ εκκαθαριστικό έφαγα άκυρο για την gold. Ηθελα να την βγάλω μόνο και μόνο για το x8 αλλά ατύχησα
Aυτές οι κάρτες Platinum/gold βγαίνουν με αρκετά υψηλά εκκαθαριστικά ή αν σου λάχει να καταργηθεί καμιά κάρτα και να στην αντικαταστήσουν με κάποια αντίστοιχη (διπλών πόντων). Αλλά αυτό μια φορά έγινε με την amex δε ξέρω αν θα ξαναγίνει.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.436
Likes
21.571
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μόλις ξεβαρεθουμε και πάρουμε τηλέφωνο, θα σας γράψω.
Σε δύο χρόνια λήγει η δική μας. Θέλω να πιστεύω ότι θα έχεις πάρει τηλέφωνο μέχρι τότε! :p
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σε δύο χρόνια λήγει η δική μας. Θέλω να πιστεύω ότι θα έχεις πάρει τηλέφωνο μέχρι τότε! :p
Δεν είναι και πολύ σίγουρο, αλλά θα μεταλαμπαδεύσω την όποια γνώση .:innocent:
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.828
Likes
7.257
Οι πόντοι από την τρέχουσα προσφορά σε καταστήματα εστίασης 1Χ20 μετατρέπονται εξ ολοκλήρου με τις κάρτες της Αιγαίου ανάλογα με το ποια έχει ο καθένας.
Ευελπιστούμε στη μετατροπή των έξτρα πόντων από προωθητικές με απόδοση σε διαφορετική ημερομηνία. Συμπέρασμα οι έξτρα πόντοι που αποδίδονται την ίδια στιγμή είναι μετατρέψιμοι.Για το άλλο σε μερικές μέρες θα ξέρουμε.
 
Last edited:

nick07

Member
Μηνύματα
352
Likes
641
Aυτές οι κάρτες Platinum/gold βγαίνουν με αρκετά υψηλά εκκαθαριστικά ή αν σου λάχει να καταργηθεί καμιά κάρτα και να στην αντικαταστήσουν με κάποια αντίστοιχη (διπλών πόντων). Αλλά αυτό μια φορά έγινε με την amex δε ξέρω αν θα ξαναγίνει.
Και τις απλες πιστωτικες πλεον, πολλες φορες δεν τις βγαζουν με εκκαθαριστικα χαμηλοτερα των 18-20 χιλιαδων το χρονο, δεν ειναι απολυτο βεβαια - εχει να κανει και με αλλους παραγοντες (αν μπαινει ο μισθος σου στην Alpha για καιρο, αν υπαρχουν καταθεσεις, αν υπαρχει θετικο ιστορικο δανειων κλπ).
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
100
Likes
57
Απέκτησα την premium αρχές Απριλίου με τα 8000 μίλια αναβάθμισης (δεν είχα καθόλου τότε) κ εξαργύρωσης κ μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα - αξίζει να κάνω τη μετατροπή 6000 μιλίων εξαργύρωσης για τη μετάβαση σε silver ? Παρεπιμπτοντως δεν κατάλαβα γιατί μου το εμφανίζει εξαρχής αφού κανονικά θέλει 12000 μίλια
 

Attachments

Pel

Member
Μηνύματα
780
Likes
4.152
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Αν έχεις την παλιά μπλε πιστωτική και πάρεις την premium, οι πόντοι της παλιάς μεταφέρονται αυτόματα στην premium;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.436
Likes
21.571
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Απέκτησα την premium αρχές Απριλίου με τα 8000 μίλια αναβάθμισης (δεν είχα καθόλου τότε) κ εξαργύρωσης κ μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα - αξίζει να κάνω τη μετατροπή 6000 μιλίων εξαργύρωσης για τη μετάβαση σε silver ? Παρεπιμπτοντως δεν κατάλαβα γιατί μου το εμφανίζει εξαρχής αφού κανονικά θέλει 12000 μίλια
Είναι λίγο σχετικό το αν αξίζει και πόσο για τον καθένα. Αυτό που αξίζει στη silver βαθμίδα για μένα είναι ο λογαριασμός together που μπορείς να κάνεις. Συγκεντρώνεις έτσι τα μίλια σε ένα λογαριασμό. Αν είχα μίλια εξαργύρωσης που να μου περισσεύουν εγώ θα το έκανα. Εκτός από να την απόκτηση της βαθμίδα πρέπει και να τη διατηρήσεις. Ζύγισε τα δεδομένα σου, διάβασε καλά τους όρους και δες τι σε συμφέρει.

Αν έχεις την παλιά μπλε πιστωτική και πάρεις την premium, οι πόντοι της παλιάς μεταφέρονται αυτόματα στην premium;
Είχα (έχω ακόμα) τη παλιά μπλε, για την οποία έκανα αίτηση αντικατάστασης με τη premium. Ήρθε η premium, η οποία βλέπει τους πόντους της μπλε αλλά δεν μπορώ να τους μετατρέψω με αυτήν. Αυτό που περιμένω να δω είναι τι θα γίνει μόλις καταργηθεί η παλιά μπλε και μείνουν οι πόντοι σε μία κάρτα μόνο, την premium δηλαδή.
Θα ενημερώσω όταν ξέρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom