About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

yllos

Member
Μηνύματα
455
Likes
3.141
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
http://www.gazzetta.gr/football/sup...-tis-kyriakes-toy-tis-nikes-toys-theloyn-oloi
Βέβαια για εσάς επέστρεψε το 50 50 και οι Κυριακές μας.
Σορυ παιδιά εθελοτυφλείτε.
Επίσης το τι έκανε ο Μαρινάκης και ο Κόκκαλης 20 χρόνια δεν μου στερεί το δικαίωμα να σχολιάζω το τι κάνει ο Σαββίδης. Προσωπικά ούτε τον τελικό με Τρίπολη πανηγύρισα ούτε το κάλυπτα και εγώ τον Κατσουράνη.
Πάρτε το χαμπάρι όλοι οι ισχυροί θέλουν νίκες με κάθε τρόπο. Εδώ
κσι 3 χρονιά ο ΠΑΟΚ ειναι αυτός.
Θυμηθείτε το κύπελλο που πηρε με επιδειξη δυναμης σε προημιτελικο ημιτελικο και τελικό.
Με το όπλο δε γινόταν να το πάρει.
Το έχασε μόνος του
Λεμε λογικα για εκεινον τον προημητελικο που στο πρωτο ματς ο Κομινης κλεινει τα ματια στη χερουκλα του Χουλτ στο 1-0.Οχι θα καθεται ο αλλος να εχει τον Παππα να μας σφαζει μεσα στο γηπεδο μας στο πεναλντι του Καπινο θα τρωει στη μαπα Κομινηδες και δε θα βρει κι αυτος εναν Κυζα.Στον τελικο εκεινο βεβαια στο Βολο ο Κομινης εχει κλεισει τα ματια σε πεναλντι στον Κρεσπο δευτερολεπτα πριν το γκολ οφσαιντ.Ο καθενας απλα κραταει οτι θελει.
Ο αλλος θα λεει για το ρολο εγω θα λεω για το γελοιο κολαρο του Γκαρσια για την Γκολαρα του Βαρελα κλπ. Ο Κυζας δε φανηκε ξανα ουτε ο εποπτης απο τον τελικο στο Βολο. Ο Κομινης απο την αλλη που κανονικα δε θα επρεπε να σφυριζει ουτε παιδικο 5x5 στην αυλη του σπιτιου του σφυριζει ακομα. Ο Ευαγγελου θα παει σπιτι του.3 ζευγαρια ματια στον τελικο με την Τριπολη βεβαια συνεχισαν να σφυριζουν σαν να ειναι μια κανονικη μερα.
Για το οτι ολοι οι δυνατοι θελουν νικες συμφωνω.
Το οτι απο το 96 και μετα πατε να χασετε τριτο σερι πρωταθλημα φαινεται οτι δεν μπορειτε να το διαχειρηστειτε. Ειναι μια ξενη κανονικοτητα μπροστα στον Φαταουλισμο.
Μακαρι Grexit για 5 χρονια να δουμε τελικα ποιος επενδυει και ποιος κοροιδευει με τα λεφτα του Champions league(Με μπενζιαδες και Λοβερες)και κλαιγεται επιλεκτικα(Τριπολη,ΟΦΗ) για τη διαιτησια...
 

x7777

Member
Μηνύματα
893
Likes
3.571
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μακαρι Grexit για 5 χρονια να δουμε τελικα ποιος επενδυει και ποιος κοροιδευει με τα λεφτα του Champions league(Με μπενζιαδες και Λοβερες)και κλαιγεται επιλεκτικα(Τριπολη,ΟΦΗ) για τη διαιτησια...
Ενω εσεις με Αουγκουστο, Στοχ, Ματος, Ινγκανσον και λοιπους εχετε χορτασει επενδυση
Δουλευει καλα το οπεν τελικα γι αυτο μαζευτε τον ενα αποκλεισμο μετα τον αλλο στα Ευρωπαικα

Επισης μπορεις να ανατρεξεις στο transfer market και να δεις τη χρηματιστηριακη αξια των παικτων που πηρε ο Ολυμπιακος και αυτων που πηρε ο ΠΑΟΚ.

Η κουβεντα που γινεται δεν βγαζει καπου. Ο καθενας το βλεπει οπως τον βολευει.

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!
 
Last edited:

yllos

Member
Μηνύματα
455
Likes
3.141
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ενω εσεις με Αουγκουστο, Στοχ, Ματος, Ινγκανσον και λοιπους εχετε χορτασει επενδυση
Δουλευει καλα το οπεν τελικα γι αυτο μαζευτε τον ενα αποκλεισμο μετα τον αλλο στα Ευρωπαικα

Επισης μπορεις να ανατρεξεις στο transfer market και να δεις τη χρηματιστηριακη αξια των παικτων που πηρε ο Ολυμπιακος και αυτων που πηρε ο ΠΑΟΚ.
Επίσης μπορώ να ανοιξω το Nickelodeon και να δω παιδικα.Ο ΟΣΦΠ ειναι μεγαλο brand πουλαει κι αγοραζει ακριβα.Βεβαια τα τελευταια χρονια οι μεταγραφες του με εξαιρεση Σα,Ποντενσε και Γκιγιερμε ειναι το λιγοτερο απογοητευτηκες με την μεικτη Β.Αφρικης και αραβικων εμιρατων που μαζεψε.Σε ομαδα που καποτε επαιζε ο Μελμπερκ ο Τζορτζεβιτς ο Γκαλετι ο Κοβασεβιτς κλπ, τωρα παιζει ο Μασουρας, ο Μερια κλπ.Αν εσυ βλεπεις επενδυση και οχι κοροιδια οκ.
Τοσα χρονια λεγαμε για παραγκες ΕΠΟ και μας βγαζατε τρελους.Να κανουμε ομαδα για να κερδιζουμε και τους διαιτητες ηταν το μοτο. Τωρα τα ριχνετε στην ΕΠΟ και ζητατε πολιτικες παρεμβασεις.Τελικα ηταν καποια απο τα 20 λερωμενα ή δεν υπηρχε παραγκα ποτέ και ξαφνικα ο Σαββιδης διελυσε το ποδοσφαιρο;

Καλά Χριστούγεννα και καλά ταξίδια σε όλους!!!!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.220
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Για να μην πιανουμε μια μια τις φασεις και ποιος σφαγιαστηκε πιο πολυ και ποιος πιο λιγο γιατι δεν καταληγει και πουθενα αυτη η συζητηση εγω μια ερωτηση θελω να απευθυνω! Πως γινεται ο Ολυμπιακος να ειναι η καταστροφη του ελληνικου ποδοσφαιρου οταν επι Κοκκαλη κυριως αλλα και επι Μαρινακη οταν ο Ολυμπιακος επαιρνε πρωταθλημα βγαζαμε δυο και καμμια φορα και τρεις ομαδες στο τσαμπιονς λιγκ με αξιολογες πορειες ο Παναθηναικος στους τεσσερεις ο Ολυμπιακος στους οχτω θυμιζω τις δυο πιο τρανταχτες ! Η Ελλαδα ειχε φτασει μεχρι και 6η θεση αν θυμαμαι καλα στην καταταξη ενω τωρα που βρισκεται δεν ξερω, νομιζω 15η θεση! Απο τον Ολυμπιακο της παραγκας περασαν Ριβαλντο, Καρεμπε, Τζιοβαννι, Τουρε, Ζε Ελιας, Κοβασεβιτς, Μελμπεργκ ,Ζαχοβιτς κ.ο.κ. και ειδαν μεχρι και στην επαρχια να παιζουν στα αμπελοχωραφα τους παικτες που ουτε χωρουσε ο νους τους! Επαιξε στα ισα και πηρε θετικα αποτελεσματα με μεγαθηρια δεν χρειαζεται να αναφερω (ο ΠΑΟΚ ακομα περιμενει να δει το σεντονι)! Και σιγουρα δεν εχει σχεση με τον ΠΑΟΚ του Βιειρινια! Μας κατηγορουσατε τοσα χρονια οτι ειχαμε δανεικους σε ολες τις ομαδες αλλα εμεις τουλαχιστον ειχαμε και παικταραδες να προστατεψουμε! ( θυμιζω τραυματισμο Τζιοβαννι απο Σεμο) Ειχαμε να προστατεψουμε και μια επενδυση, που ολοι με μας σκυλιαζαν τοτε και παιζαν και σκληρα με κινδυνο να τραυματιστουν παικτες δεκαπλης αξιας του Πελκα και του Μπισεσβαρ! Οχι σαν και εσας που οπου δεν παιζετε φιλικο ζοριζεστε ασχημα, σημερα τεσσαρα φαγατε! Καμμια απαντηση σε αυτο εκτος απο το εεεεε αλλες εποχες τοτε υπαρχει?
 

yllos

Member
Μηνύματα
455
Likes
3.141
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στα 51 αυτα ματς επαιξα 3 φορες με ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΑΕΚ και Αρη. Νομιζω οτι αν εξαιρεσεις ενα σε ολα τα υπολοιπα ημουν απο λιγο εως πολύ καλύτερος. Σε εναν αγωνα μαγικη εικονα σημερα ο Αρης ηταν πιο αποτελεσματικος και κερδισε.Οσο στατιστικη ανωμαλια εινσι τα 51 μαυς αηττητος τοσο ειναι και το 4/4 τελικες αποψε.Ο ΠΑΟΚ πρεπει να διαχειριστεί κατι το οποίο είχε ξεχάσει, να χάνει.Τα μεγαλα ρεκορ σπανε απο μεγάλους αντιπαλους που προσπαθουν να βγουν απ την αγωνιστικη τους ανυπαρξία.Εχουμε αλλα είκοσι ματς μπροστά μας.Νομίζω για διαιτησία το εξαντλησαμε και δεν θα καταληξουμε καπου.Αν εσεις επι Κοκκαλη και Μαρινακη τα βλεπατε ολα καλα τοτε ζουμε σε παραλληλο συμπαν. ο προεδρος μου δεν εχει απαγορευση ενασχολησης με το ποδοσφαιρο για συσταση εγκληματικης οργανωσης και στημενους αγωνες.
Καλη χρονια σε ολους και πάλι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.767
τοτε ζουμε σε παραλληλο συμπαν. ο προεδρος μου δεν εχει απαγορευση ενασχολησης με το ποδοσφαιρο για συσταση εγκληματικης οργανωσης και στημενους αγωνες.
Καλη χρονια σε ολους και πάλι
Το παράλληλο σύμπαν είναι το μόνο σίγουρο :haha: Γιατί πολύ απλά ο πρόεδρος σας κυκλοφορεί με κουμπούρι μέσα στον αγωνιστικό χώρο...Και προλαβαίνω λέγοντας ότι το έχουν κάνει και άλλοι παλαιότερα πχ ο λεγόμενος και "καπετάνιος"....
 

yllos

Member
Μηνύματα
455
Likes
3.141
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το παράλληλο σύμπαν είναι το μόνο σίγουρο :haha: Γιατί πολύ απλά ο πρόεδρος σας κυκλοφορεί με κουμπούρι μέσα στον αγωνιστικό χώρο...Και προλαβαίνω λέγοντας ότι το έχουν κάνει και άλλοι παλαιότερα πχ ο λεγόμενος και "καπετάνιος"....
Ο προεδρος μου εφαγε τρια χρονια απαγορευση εισοδου την οποια και σεβεται.Δεν εχει απαγορευση ενασχολησης με το ποδοσφαιρο και δεν την πεφτει στους ανθρωπους της Ουεφα στο Καραισκάκης.Αλλα είπαμε παραλληλο συμπαν...
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
568
Likes
4.220
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Στα 51 αυτα ματς επαιξα 3 φορες με ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΑΕΚ και Αρη. Νομιζω οτι αν εξαιρεσεις ενα σε ολα τα υπολοιπα ημουν απο λιγο εως πολύ καλύτερος. Σε εναν αγωνα μαγικη εικονα σημερα ο Αρης ηταν πιο αποτελεσματικος και κερδισε.Οσο στατιστικη ανωμαλια εινσι τα 51 μαυς αηττητος τοσο ειναι και το 4/4 τελικες αποψε.Ο ΠΑΟΚ πρεπει να διαχειριστεί κατι το οποίο είχε ξεχάσει, να χάνει.Τα μεγαλα ρεκορ σπανε απο μεγάλους αντιπαλους που προσπαθουν να βγουν απ την αγωνιστικη τους ανυπαρξία.Εχουμε αλλα είκοσι ματς μπροστά μας.Νομίζω για διαιτησία το εξαντλησαμε και δεν θα καταληξουμε καπου.Αν εσεις επι Κοκκαλη και Μαρινακη τα βλεπατε ολα καλα τοτε ζουμε σε παραλληλο συμπαν. ο προεδρος μου δεν εχει απαγορευση ενασχολησης με το ποδοσφαιρο για συσταση εγκληματικης οργανωσης και στημενους αγωνες.
Καλη χρονια σε ολους και πάλι
Παντως συμφωνουμε μαλλον οτι το ελληνικο πρωταθλημα ηταν ανωτερης ποιοτητας επι κυριαρχιας Ολυμπιακου, αυτο γιατι εχω βαρεθει να ακουω υπερβολες για το οτι ο Ολυμπιακος ειναι η καταστροφη του ελληνικου ποδοσφαιρου! Τωρα οσον αφορα το οτι χασατε απ την μονη ομαδα που δεν ηταν του χεριου σας ενταξει υπερεβαλλα καπως πανω στον ζηλο μου, σορρυ! Το αηττητο των 51 ματς οπως και να εγινε ειναι κατορθωμα, ανακαλω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.987
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom