About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.875
Likes
51.838
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο προεδρος ειναι ο γνωστος ανισορροπος με το αλυσοπριονο που θαυμαζει τον Τραμπ, τους Ισπανους νοσταλγους του Φρανκο κλπ., αρα δε μπορω να πω οτι μου κανει εντυπωση 🤣
ΚΑμία, στους λίγους μήνες που κυβερνάει έχει τσακωθεί με τους πάντες, από τους Κολομβιανούς και τους Βραζιλιάνους μέχρι τους Αυστραλούς και τους Κουβανούς, όποτε ανοίγει το στόμα του κράζει κράτη που δεν έχουν ασχοληθεί καν μαζί του. To Μεξικάνο (δημοκρατικά εκλεγμένος) τον είπε "αδαή και βλάκα", τον Κολομβιανό (ομοίως) "τρομοκράτη και δολοφόνο", για τη Βενεζουέλα τα γνωστά, την Κούβα "φυλακή", "η Νικαραγουα είναι φασιστικό κράτος", τώρα τσακώθηκε με τους Γάλλους... υπερασπιζόμενος ομοφοβικά και ρατσιστικά τραγουδάκια που τραγουδάνε "τα παιδιά της πατρίδας μας", δεν είναι για πολλά στη διπλωματία ο άνθρωπος, ας δούμε τι θα κάνει στην οικονομία, αλλά από διπλωματία είναι φορ δε πουτς. "Οι σοσιαλιστές είναι ανθρώπινα περιττώματα, σκουπίδια της γης", "Οι Βρετανοί να κοιτάνε την καμπούρα τους", οι Αυστραλοί "είναι λακέδες των woke", σίγουρα θα έχει πει κι άλλα που έχασα. Τα ίδια έλεγε όταν ήταν και καλεσμένος επί χρόνια σε μεσημεριανές εκπομπές, αλλά υποτίθεται ότι όταν είσαι πρόεδρος κατανοείς ότι ο λόγος σου έχει βάρος και προσπαθείς να μη στέλνεις την κακομοίρα την ΥΠΕΞ σου σε "σευγγνώμη τουρ" σε Αμερική, Ευρώπη και Ωκεανία. Λίγη σχέση έχουν αυτά με το ποδόσφαιρο αλλά ναι, αυτός ο αλυσοπρίονος είναι, της ιδίας κοπής με αυτούς που τραγουδάνε αυτά τα εμετικά. Η απάντηση του Γάλλου πρέσβη μου φάνηκε και αυστηρή και to the point και κόσμια ταυτόχρονα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Έκατσα και είδα τον Παναθηναϊκό. Μην ρωτάς γιατί να κάνω κάτι τέτοιο την 1η του Αυγούστου. Δεν έχει νόημα κάποιο σχόλιο για το ματς. Απλά στην επόμενη φάση με τον Αγιαξ είναι σαν να θέλει η μοίρα να ξαναπάω στο γήπεδο για να δω τον Παναθηναϊκό. Νομίζω ότι θα το τολμήσω αν και έρχεται γερή κατραπακια😬
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.774
Likes
17.686
Εγω πιστευω οτι δεν θα περασει ευκολα ο Αγιαξ.. Ισως κριθει στο 1 γκολ μη πω και πεναλτι.. παντως πιο κακο Αγιαξ δεν μπορω να θυμηθω..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ναι έχει τα χάλια του και αυτός είναι η αλήθεια. Η αστεία άμυνα του Παναθηναϊκου είναι το πρόβλημα, μπορεί να τον κρεμάσει σε οποιαδήποτε στιγμή.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.774
Likes
17.686
Ολες οι αμυνες μας τωρα εχουν θεματα.. ο ΠΑΟ με Ιγκασον θα δεσει και θα τον βοηθησει πολύ.. για να δουμε..Παντως αν ο ΠΑΟ περάσει θα τον ανεβασει πολύ ψυχολογικά..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Απλά στην επόμενη φάση με τον Αγιαξ είναι σαν να θέλει η μοίρα να ξαναπάω στο γήπεδο για να δω τον Παναθηναϊκό. Νομίζω ότι θα το τολμήσω αν και έρχεται γερή κατραπακια😬
Τελικά θα δώσω το παρόν. Βγήκαν μερικά διαθέσιμα εισιτήρια, πήρα στο κόρνερ με 17,5ε, είχε και πίσω από τη μία εστία με 8ε. Λίγο ακόμα και θα μας πλήρωναν κιόλας για να πάμε. Δεν πρέπει να χω αγοράσει πιο φθηνό εισιτήριο για ματς. Για να δούμε τι θα δούμε από την πράσινη αρμάδα...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Μεγάλε @chrisbd οχι μόνο έπεσες μέσα για πέναλτι αλλά και για τον Ιγκασον ότι θα συμμαζέψει την άμυνα! Ρισπεκτ!

Δεν μου άρεσε καθόλου ο Παναθηναϊκός κι ας πήγε έτσι το ματς κι ο αποκλεισμός. Δεν μπορούσε να κάνει μια οργανωμένη επίθεση. Καλύτερη/ποιοτικότερη ομάδα ο Αγιαξ κι ας έχει τα χάλια του. Έχασε το αχαστο ο Godts (πολύ καλός παίκτης αυτός) πριν το γκολ στην αναμπουμπουλα του Παναθηναϊκου. Θα μπορούσε να χε βάλει 2-3 γκολ ο Αγιαξ σήμερα.

Κάποια στιγμή πρέπει να γράψω κι ένα ποστ με κράξιμο για τον Μπακασετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom